2022 рік вдови або вдівця

Прийдешній 2022 рік не буде високосним, тому пропонуємо розібратися, чи стосується він до року вдови або вдівця, а також які прикмети і забобони пов’язані з цими періодами.

Історія появи

 • Рік вдови – наступний за високосним (2017, 2021, 2025, 2029, 2033 роки і т.д.);
 • Рік вдівця – другий після високосного (2018, 2022 , 2026, 2030 2034 роки і т.д.).

Рік вдови

З давніх-давен люди помічали, що високосні роки несуть з собою війни, природні лиха, епідемії та інші катаклізми, в результаті яких гинуло велика кількість жителів в різних країнах світу. При цьому, починаючись в період високосного року, збройні конфлікти призводили до пікових показників смертності серед чоловічого населення саме в рік, наступний відразу за високосним.

Хоча багато хто в 2022 році вважають, що «рік вдови» – це марновірство і пережиток минулого, і в сучасному світі є країни, де тривають військові конфлікти, гинуть люди, а жінки повністю залежать від чоловіка в різних сферах життя.

У 2011 році ООН оголосив 23 червня Міжнародним днем ​​вдів з метою залучення уваги до проблеми, адже згідно зі статистикою більше 250 мільйонів жінок овдовіли через збройних конфліктів, і 46% з них втратили чоловіка в молодому віці, залишившись одні з маленькими дітьми, без засобів і можливості працевлаштування.

Таким чином, можна сказати, що «рік чорної вдови» має в своїй основі глибоко йдуть в минуле коріння і в 2022 році теж варто прислухатися до порад наших предків і досвіду поколінь.

Рік вдівця

На відміну від «року вдови», наступний за ним «рік вдівця» не має настільки вагомого обґрунтування у вигляді статистичних даних. У народі побутує думка, що повінчавшись в «рік вдівця», чоловік може втратити кохану в молодому віці і критичними часто вважають перші 2 роки спільного життя.

У давнину, коли медицина була доступна далеко не всім, смертність серед молодих жінок була досить високою. Головним завданням молодої дружини було народження спадкоємця, але результат пологів за відсутності кваліфікованої медичної допомоги і при наявності будь-яких патологій міг бути сумним.

У сучасному світі, спростуванням даної теорії будуть дані, які можна знайти в будь-якому РАГСі. Охочих узаконити свої стосунки і в високосні роки, і в два наступних ніяк не менше, ніж в будь-які інші. Серед них є і ті, яким судилося зустріти старість разом, і ті, хто дороги яких розійдуться, і, звичайно ж, ті, кому судилося втратити другу половинку в молодому віці (причин для цього в сучасному світі, на жаль, досить багато). Але середньостатистичне число пар з «вкрай невдалим» розвитком подій з року в рік згідно з офіційною статистикою змінюється не суттєво. Швидше можна говорити про те, що варіюється число розлучень, але тут варто говорити не про таємничі ознаках, а про економічні фактори, загальнолюдських цінностях і модні тенденції, що існують в сучасному суспільстві.

Прикмети та повір’я

Плануючи одруження на 2021 «рік вдови» або 2022 «рік вдівця» пари стикаються з цілою низкою заборон, які диктують давні повір’я і «погані прикмети».

Важливо! В 2021 і 2022 році варто утриматися від створення сім’ї тим, хто вже встиг побувати в статусі вдови або вдівця.

Мабуть, це єдине дійсно важливе правило-заборона, до якого варто прислухатися. І психологи погодяться, що в даній ситуації, наважуючись на новий союз, людям варто ретельніше обдумати рішення.

Якщо ж мова йде про пару, де кожен одружується вперше, то обійти негатив, який може таїти в собі 2022 рік вдівця можна, виконуючи ряд давніх весільних традицій, а саме:

 • процедура викупу нареченої (при цьому нареченому рекомендується не скупитися);
 • традиційне вбрання (з парною кількістю гудзиків) і довга фата в образі нареченої;
 • вінчання (саме Таїнство несе благословення молодій сім’ї і буде захищати від будь-яких темних сил);
 • скромне весілля (в «несприятливі» роки торжество краще робити скромним, без зайвого пафосу і дуже гучної музики).

Парам, які незважаючи ні на які повір’я твердо вирішили зареєструвати шлюб в 2021 вдови рік і 2022 рік вдівця, варто максимально уважно підійди до вибору дати торжества, проаналізувавши сприятливі періоди в церковному календарі і поради астрологів.

Висновок

Вірити чи не вірити в те, що «вдовою рік» може стати причиною сімейних проблем, конфліктів, розлучення або навіть смерті одного з подружжя, кожен вирішує сам.

Скептики ж апелюють до того факту, що це далеко не все забобони, що існують в народі. Так, крім року вдови і вдівця існують:

 • високосний;
 • рогоносці (зрад);
 • бездітності;
 • чорної тещі;
 • безгрошів’я;
 • розлучення …

Список можна продовжувати і якщо взяти до уваги всі ці повір’я і пов’язані з ними прикмети, то в період з 2004 по 2041 рік ідеальним в усіх відношеннях для створення сім’ї буде тільки 2038 рік. І це ще раз підкреслює той факт, що світ не ідеальний і люди в ньому теж не ідеальні.

Що ж тоді являє собою ідеальна сім’я? Це союз двох неідеальних людей, які можуть без проблем уживатися з дрібними (а іноді і великими) недоліками другої половинки і приймають один одного такими, якими вони є.Create AccountLog In Your Account