Церковний календар на січень 2020 року: свята та пости

Слід зазначити, що церковний православний календар, заповнений різноманітними святковими, пам’ятними днями і іншими важливими православними подіями, знати про які і пам’ятати, повинна кожна істинно віруюча людина. У нашій статті, зібрані всі необхідні відомості про те, які найважливіші православні свята і пости відбудуться в січні 2020 року.

Церковні свята в січні 2020 року

6 січня 2020 – Різдвяний святвечір. У цей важливий у церковному плані день, слід розговлятися сочивом. Це особливе блюдо, зараз його варять із рису і сухофруктів, іноді крупи просто замочують, не піддаючи термічній обробці. Цілий день слід готуватися до зустрічі свята, яке відбудеться на наступну добу, готуючи страви, прибираючись і молячись. Приступати до трапези можна тільки після появи першої зірки.

7 січня 2020 – Різдво Христове. Двунадесяте неперехідне свято. Велика християнська подія, що відноситься до життя Ісуса Христа і Діви Марії. Згідно Священним текстам в цей день на світ з’явився Спаситель, Син Божий, який допоміг людям здобути справжню віру і відкрив ворота в рай.

Церковні свята в січні 2020 року - святкування Різдва

8-18 січня 2020 – Святки. У цей період немає посту, а отже, немає і ніяких обмежень в харчуванні. У цей період народ відпочиває і гуляє. У старовину на Святки дівчата ворожили на судженого, адже на цей тиждень припадає період сватання і знайомств.

14 січня 2020 – Обрізання Господнє. Велике свято. Відповідно до старозавітного канону кожне немовля чоловічої статі має прийняти обрізання. Під час цієї дії хлопчикові дається ім’я. Священні книги говорять про те, що Ісус Христос прийняв обрізання для того, щоб ніхто не засумнівався в його людській сутності.

19 січня 2020 – Хрещення Господнє. Двунадесяте неперехідне свято. Ще одне велике і улюблене усіма християнське торжество. Віруючі зустрічають його в церкві, а після йдуть купатися в ополонці. На льоду прорубується лунка у вигляді хреста, куди занурюються християни, одночасно з цим читаючи молитву. Потрійне занурення в ополонку позбавляє від гріхів, дарує здоров’я і допомагає знайти умиротворення.

Церковний календар по днях на січень 2020 (таблиця)

В даному православному календарі, зазначені тільки найважливіші церковні дати січня 2020 року: православні свята, поминальні дні, пости, як одноденні так і багатоденні.

Церковний календар свят і постів на січень 2020 року

Православні пости в січні

1 – 6 січня 2020 – остання седмиця різдвяного посту. Самий непростий і відповідальний період всього посту, під час якого перевіряється сила духу та віри на міцність. Саме на цей період припадає – Новий рік 2020, але, на жаль, це свято православні віруючі люди не можуть повноцінно відзначити за святковим столом, оскільки триває Різдвяний піст та існуюють обмеження в харчуванні. Свій Новий рік вони відзначають в ніч на 14 січня (за старим стилем).

18 січня 2020 – Водохресний святвечір ( або ж Навечір’я Богоявлення), відноситься до одноденних православних постів. У цей день слід готуватися до Хрещення. Віруючі постять, при появі першої зірки розговляються щедрим сочивом, в яке, на відміну від різдвяної куті, допускається додавати масло і молоко.

Також не забуваємо про одноденні пости в середу і п’ятницю, які в січні цього року, випадають на наступні дати: 22, 24, 29 і 31 січня.Create AccountLog In Your Account