Чи буде світова криза в 2019-2020 році

За прогнозами провідних світових експертів у галузі фінансів та економіки в 2019-2020 роках світ буде чекати на глобальну світову фінансову кризу. У Світового банку є схожа теорія, і вона розглядається як один з можливих варіантів розвитку подій. Як аргумент використовується той факт, що світова криза відбувається кожне десятиліття, тому економічні проблеми, які вже були десять років тому можуть повторитися зовсім скоро…

Прогнози Світового банку на 2019-2020 роки

За оприлюдненими даними аналітиків Світового банку, які можна прочитати в спеціальній доповіді, – фінансові прогнози на найближчий час досить непогані. Більша частина світових держав показують фінансовий ріст. Правда, 2020-й рік, а особливо його останні місяці несуть у собі ризики. Саме в цей момент найбільш імовірне настання економічною кризи. Об’єктивно провівши аналіз останнього п’ятдесятиліття, можна помітити, що проблеми з фінансовою системою у багатьох країн траплялися майже кожні 10-12 років.

Криза на фінансовій біржі в 2020 році

Зростання світової економіки в 2019 році очікується на рівні 3%, але аналітики вважають, що в реальності цифра виявиться набагато скромніше і навряд чи перейде рубіж в 2%. Ймовірність здійснення такого сценарію становить 21%. Наприклад, у 2008-му році вже був прецедент, коли економіка зросла лише на 1.8%, що стало причиною економічної кризи.

Ознаки майбутньої кризи

Нуріель Рубіні, який по праву вважається одним з кращих фінансистів у світі, також пророкує економічні труднощі в 2019-2020 році. До його слів можна прислухатися, так як раніше його передбачення вже збувалися, причому в деталях. Всі бажаючі можуть ознайомитися зі статтею Нуріеля на платформі “Project Syndicate”, де йдеться, що до 2020 року обставини складуться таким чином, що ймовірність настання світової кризи помітно зросте.

Про економічний спад у всьому світі в найближчі роки, говорять наступні фінансові сигнали:

  • Зупинка фіскального стимулювання, в результаті чого зростання світової економіки сповільниться, і не зможе переступити необхідних 2%.
  • Високий рівень інфляції “перевантажить” американську економічну систему.
  • Торгові війни великих держав гальмують загальне світове зростання і «розкручують» інфляцію. Протистояння між Америкою і Китаєм, Канадою і Європейським Союзом та іншими країнами погіршують стан справ.
  • Підвищення процентних ставок федеральним резервом Сполучених Штатів Америки, яке тягне за собою зменшення зовнішнього і внутрішнього інвестування.
  • Посилення боротьби з протекціоністською політикою Америки іншими державами. Все це позначається на ринках країн, що розвиваються.
  • Уповільнення економічного зростання в Євросоюзі і внутрішні фінансові конфлікти. Напруга в «Єврозоні» може призвести до виходу деяких країн союзу.
  • Невисокий рівень прибутковості державних облігацій в США призведе до їх подорожчання і негативно вплине на ринок нерухомості.
  • Інвестори, відчувши недобре почнуть швидкими темпами продавати ліквідні зобов’язання.

Фінасова криза почнеться з  США

Рубіні не відкидає можливість настання світової кризи в 2020 році і початок бойових дій між Америкою і Іраном. Експерт нагадує про те, що в наступному році в США будуть проводитися вибори, а це може ще більше загальмувати зростання економіки, аж до 1% і нижче. У результаті американці знову зіткнуться з проблемами, що стосуються працевлаштування.

Тривожні дзвіночки

Перші негативні передумови настання кризи, стали помітними в кінці 2018-го, коли американські біржі при закритті втратили в індексі Доу — Джонс, S&P 500, Nasdaq. Це був найгірший біржовий тиждень за ці 10 років.

Аналітики приділяють масу уваги сировинному ринку, і помічають, як стрімко знижуються ціни на базові групи сировини. Навіть зараз великий бізнес готується до зниження рівня виробництва і скорочується потреба в енергії та сировині. Негативний вплив вже помітно на споживчому ринку США. Малий і середній бізнес бачить майбутнє не дуже оптимістично і готовий до зменшення доходів у 2019-му році.

Працівник розраховує майбутні фінансові втрати в 2020 році

Економічний розвиток потребує внутрішньополітичної стабільності. Зараз світ «лихоманить» в різних точках: протести у Франції, в Німеччині планується зміна політичних еліт, в Євросоюзі закінчується Брексіт. І це лише початок. Експертам в таких умовах складно робити точні прогнози стосовно того коли настане світова криза в 2019 чи в 2020 році.

Торгові війни між країнами

У МВФ вважають, що обсяг торгівлі на світовому ринку впаде до 4%. Порівняно з 2018 роком зниження буде не дуже велике – 0.2%, але якщо порівнювати з 2017-им роком, то падіння вже складе 1.2%.

Аналітики МВФ покладають причини падіння на торговельні «розборки» між США і Китаєм. Головне питання полягає в тому, чи зуміють дві найбільші економіки світу прийти до спільного компромісу. На даний момент до повного порозуміння ще далеко, і залишається безліч невирішених розбіжностей.

Обидві країни усвідомлюють, наскільки «вибухонебезпечна» ситуація, що склалася, і який вплив вона може зробити на фондові ринки, тому сторони спробують все залагодити в найближчі місяці.

Криза буде світовою чи азіатською?

Цікаве питання, яким буде масштаб потенційної фінансової кризи в 2019-2020 році? Існують різні думки на цю тему. За однією з версій, в центрі кризи виявиться Китай, і хвилею торкнуться азіатські країни, що розвиваються. Історії відомий подібний випадок, коли в 1998-му році під удар потрапили Таїланд, Малайзія, Індонезія, а пізніше – Аргентина та Російська Федерація. В цей раз «потрусити» може Туреччину, Аргентину і Бразилію.

Нерозумно сподівається на те, що криза в китайській фінансовій системи не позначиться на інших країнах. Китай є найбільшим споживачем металу і нафти, тому “плоди” будуть помітні, особливо у даних сферах.Create AccountLog In Your Account