Чи потрібно платити обов’язковий платіж по субсидії при переплаті

Невчасно нарахована субсидія може привести до переплати по рахунках за воду, газ, тепло та електропостачання. Чи потрібно платити обов’язковий платіж, якщо утворилася переплата?

Як відомо, субсидія призначається з місяця звернення в службу соціального захисту населення. Бувають випадки, коли субсидія приходить із запізненням на кілька місяців. При цьому на рахунок приходить вся сума за попередні місяці. Якщо абонент за ці місяці оплачував комунальні послуги в повному обсязі, то у нього може з’явитися переплата.

Як повідомляє урядовий сайт, переплата за комунальні послуги нікуди не пропаде і її можна використовувати для оплати платежів в наступні місяці.

Якщо виникла переплата за опалення, а опалювальний сезон вже закінчився, то ця сума переноситься на новий сезон. Переплату за газ використовуйте для оплати в літні місяці.

 ” Субсидія прийшла із запізненням, при цьому я в зимові місяці оплачував повну суму, в березні отримав соціальну допомогу держави, вийшла переплата за газ, воду, опалення. Тепер в весняні та літні місяці я не буду платити за комунальні послуги взагалі, поки не витрачається сума на моїх особових рахунках “- розповідає Валентин.

У платіжках за комунальні послуги повинна бути вказана переплата і з цієї суми віднімаються поточні платежі. Це стосується тільки абонентів, яким субсидія прийшла з запізненням через затримку з перевірки інформації про склад сім’ї та тарифів в місті. 

Згідно положення про порядок призначення субсидій, громадяни зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язкову частину, якщо в результаті економії не була використана вся сума, залишок переходить на наступні місяці. Можна використовувати суму переплати для оплати комунальних послуг за наступні періоди, не платити обов’язковий платіж або оплачувати його частково.

Наприклад, в платіжці за газ у Вас утворилася переплата, Ви можете не вносити обов’язкову частину платежу, поки не витратиться вся сума, головне, щоб не з’явилися борги. Якщо утворюються борги і не платити обов’язковий платіж, субсидію скасуютьCreate AccountLog In Your Account