Чи потрібно повертати зайво виплачену зарплату?

Через помилку бухгалтера або банку співробітник може отримати зарплату більше ніж нараховано. Що робити, якщо на карту виплатили більшу суму, ніж належить, чи потрібно повертати зайво виплачену зарплату?

Побачивши на картці суму більше, ніж очікувалося, українці поспішають скоріше зняти гроші і витратити їх, щоб не забрали. У кодексі законів про працю України прописані випадки, коли роботодавець має право вирахувати переплату з наступної зарплати і коли працівнику дозволяють залишати всю суму.

В яких випадках вимагатимуть повернути гроші

Помилка може бути з вини банку або бухгалтера. Якщо банк перевів більшу суму, ніж належить, то він може відкликати ці кошти. Повернути надмірно нараховану зарплату, аванс, відпускні, лікарняні доведеться в тому випадку, якщо була допущена помилка при розрахунках:

  • невірно пораховані робочі дні;
  • збій обладнання, друкарські помилки;
  • невірно порахована сума і т.д.

Згідно ст. 127 КЗпП України, якщо працівник не оспорює підстави і розмір відрахувань, роботодавець складає наказ про відрахування не пізніше одного місяця з дати невірно виплаченої зарплати.

Якщо працівник не згоден з основою і розміром відрахувань, то роботодавець може звернутися до суду. Стягнення помилково виплаченої зарплати в судовому порядку можливо навіть після звільнення співробітника.

У яких випадках можна не повертати переплату

Якщо допущена незліченна помилка і працівник не робив недобросовісних дій, то зайву суму можна не повертати. Незліченні помилки пов’язані:

  • з неправильним застосуванням нормативної бази або колективного договору;
  • з неправильним застосуванням законів;
  • з неправильним застосуванням норм або наказів.

В даному випадку працівник сам вирішує повертати переплату чи ні.

Обмеження утримань

Згідно ст. 128 КЗпП України, з місячної зарплати не можна утримувати більше 20%. винятки:

  • працівник подав заяву на утримання більшої суми;
  • працівник вніс до каси всю суму, яка підлягає утриманню.

Якщо була допущена рахункова помилка, то роботодавець має право вирахувати надлишок з наступних зарплат, якщо допущена незліченна помилка, то повернути гроші можна тільки за згодою працівника і написання ним заяви про утримання.


Читайте також:

Публікації на тему:

Create Account



Log In Your Account