Чистий четвер в 2020 році: народні традиції

Це свято, яке відзначають православні. Чистий четвер настає за декілька днів до настання Великодня. Цей день призначений для очищення духу та тіла.

Коли буде Чистий четвер в 2020 році

Страсний тиждень по праву вважається найбільш суворим тижнем під час Великого посту. Чистий Четвер якраз припадає на цей тиждень. Як і більшість святкових дат, які пов’язані з Великоднем, у Чистого четверга немає точної дати, оскільки кожен рік вона різна.

Ісус омиває ноги апостолам під час Чистого Четверга

Таким чином, заглянувши в церковний календар, можна точно визначити, що дата Чистого четверга в 2020 році випадає на 16 квітня.

До важливих звичаїв цього дня слід віднести приготування святкових пасок, приурочених до великодніх урочистостей. У Чистий четвер прийнято фарбувати яйця, які потім необхідно посвятити перед Великоднем. Випічкою, в цей день, бажано займатися ближче до вечора, після прочитання молитви. Народні прикмети стверджують, що коли випічка виглядає рум’яною, то можна готуватися до вдалого року. Якщо ж виріб підгорів, то рік буде не таким безхмарним.

Історія виникнення свята

Святе письмо стверджує, що за три дні до смерті Христос провів Таємну вечерю, на якій були присутні апостоли. Ісус вирішив на практиці продемонструвати, що означає бути смиренним, покірним, і допомагати своїм близьким. Для цього він приготував воду, в якій помив їм ноги, а після пригостив їх хлібом і вином.

Вважається, що саме в цей день Господь сказав, що хтось із побратимів скоро його зрадить. Природно, Ісус знав, що це буде Юда Іскаріот, але не став називати його імені. Після цього вночі, Юда зрадив Христа за фінансову винагороду.

Зібрання апостолів біля Ісуса Христа, та зрада Іуди

Учні Ісуса висували безліч версій, які пояснювали вчинок зрадника, але точного пояснення не існує до теперішнього часу. Деякі стверджують, що Юда розчарувався в силах Бога і вирішив перешкодити його вченню, а також заробити грошей. Інші кажуть, що він хотів дізнатися, чи зможе Господь після цього воскреснути чудесним чином.

Однак Господь продемонстрував, що люди повинні бути вище образ. Він виявив доброту, оскільки не став називати імені Іуди, незважаючи на те, що знав про його плани.

Традиції святкування

Для того, щоб вдало прожити цілий рік, потрібно очистити свою фізичну оболонку. Вважається, що в Чистий четвер вода в річках та водоймах володіє особливою силою, тому православні йшли до цих місць, щоб покупатися. А до перших сонячних променів парилися в лазні.

В цей день першим ділом після пробудження необхідно вмитися водою, в якій всю ніч до цього лежав срібний предмет. Вважається, що після такої процедури людина весь рік буде здоровою, а також їй не варто боятися різних негативних магічних впливів, оскільки вони не зможуть завдати шкоди.

Очищення за домпомогою води, в це свято, допоможе від втоми й турбот, що накопичилися за цілий рік. Перед початком процесу потрібно прочитати спеціальну молитву.

У Чистий четвер 2020 року, окрім очищення тіла і душі ще необхідно ретельно вичистити приміщення, в якому живеш. Причому слід зробити акцент на тому, що прибирання повинне бути генеральним. Щоб повністю позбавитися від усього сміття, що накопичилося.

Наші предки були твердо впевнені в тому, що разом зі сміттям з дому йде весь негатив, який в ньому накопичився. Необхідно викинути всі непотрібні старі речі, якими ви давно не користуєтесь. Після того, як помиєте підлогу, то слід вилити брудну воду за межами дому. Категорично не рекомендується нехтувати прибиранням, оскільки тоді рік може вийти далеко не самим сприятливим.

Також Чистий четвер є сприятливим днем для покращення свого матеріального становища. Тому 16 квітня 2020 року, необхідно три рази перерахувати всі гроші, що знаходяться у вашому домі. Вважається, що після цього ваші доходи зростуть у три рази. До речі, під час перерахунку грошей, бажано щоб поруч нікого не було.

Народні прикмети Чистого Четверга

В цей день віруючі приносять додому вінки з квітів та зелені, щоб прикріпити їх до вхідних дверей. Вважається, що вони допомагають вберегти будинок від біди.

  • Існує думка, що в цей день необхідно стригти волосся, оскільки, таким чином, людина позбавляється від гріхів.
  • Якщо дівчина прагне знайти свою любов, то їй слід у Світлу Неділю віддати бідним людям кілька пасок, яйця і рушник, яким вона витиралася в Чистий четвер. Після цього вона обов’язково зустріне свого нареченого.
  • Вважається, що під час Чистого Четверга, категорично заборонено давати що-небудь з того, що знаходиться у вашому домі. Навіть якщо до вас прийшов знайомий і просить трохи цукру або соди, то відмовте йому. Оскільки разом з продуктами, з будинку може піти благополуччя.
  • Під час відвідин храму віруючі повинні поставити свічку, яка допоможе вилікуватися від різних недуг.
  • Вважається, що сіль – це дуже важливий атрибут Чистого четверга. Вважається, що її слід відкласти в окремий мішок і зберігати цілий рік, оскільки вона володіє цілющими властивостями.


Create AccountLog In Your Account