День батька в 2022 році в Україні

По всьому світу щорічно відзначається свято, присвячене важливій людині в кожній родині – татові. За традицією в Україні воно відзначається в третю неділю першого літнього місяця. Таким чином, День батька в 2022 році буде проводитися в неділю, 19 червня.

В інших країнах дати цього свята змінюються, в більшості своїй вони припадають на березень, квітень або червень. І хоча дата може бути різна, але мета одна – висловити вдячність і повагу татам. У кожній родині їх в цей день вітають і вручають пам’ятні подарунки.

Історія свята

Ідея вшановувати батьків в знак вдячності за внесок у виховання дітей має приватний характер. Вона була запропонована на початку минулого століття американкою Сонора Додд. Жінка звернулася до мера міста з пропозицією ввести окреме свято, яке буде присвячене всім татам. Прикладом для неї був власний батько – ветеран війни, який виховав шістьох дітей самі після смерті їх матері.

Пропозиція зацікавила влади міста Споукейн, штату Вашингтон, і вже в 1920 році було проведене перше свято в честь батька.

Згодом торжество стало проводитися в Сполучених Штатах Америки повсюдно. А через 66 років президентським указом День батька був закріплений на законодавчому рівні. Датою проведення святкових заходів стало третя неділя червня. Такий вибір пояснюється тим, що кожна сім’я в вихідний може зібратися і провести час разом.

Свято допомагає привертати увагу громадськості до чималого внеску другого з батьків, на плечі якого лягає наступні завдання:

 • забезпечити матеріальні умови для благополучного життя всієї родини;
 • стати позитивним прикладом своїм дітям;
 • займатися фізичним і духовним розвитком своєї дитини;
 • приділяти увагу інтересам своїх дітей.

Поступово ідея свята поширилася по всьому світу, відмінністю стали дати проведення і поява місцевих традицій.

Як святкують в Україні

В нашій країні історично так склалося, що відзначаючи день захисника України  – 14 жовтня, автоматично вітають всіх чоловіків, починаючи від маленьких хлопчиків і закінчуючи дідусями. 

Але процеси глобалізації не обійшли і Україну, тому в наш культурний простір вводяться і нові свята – такі, як День батька. На офіційному рівні він поки не закріплений. Однак владі деяких українських міст ідея присвятити окреме свято батькам сподобалася, і вони законодавчо затвердили на місцях проведення цього торжества.

Святкування Дня батька в столиці проводиться щорічно, у цей день організовуються тематичні фестивалі, влаштовуються конкурси і концерти. Місцева влада окремих міст нагороджують видатних батьків грамотами, грошовими преміями або пам’ятними подарунками. У дитячих садках і школах хлопці виготовляють вироби або малюють малюнки своїм татам.

Традиції в різних країнах світу

Незалежно від того, що світова спільнота не зійшлася в єдиній даті, якого числа святкувати День батька 2022, самі урочисті заходи проводяться аналогічним чином:

 • У багатьох країнах створені благодійні та державні організації, які надають матеріальну підтримку самотнім або малозабезпеченим батькам.
 • Заснована премія «За вірність батьківському обов’язку», яка разом з грошовим подарунком присуджується видатним батькам.
 • У країнах Європи в міжнародний день батька проводяться семінари, темами яких є обговорення сімейних цінностей, профілактика конфліктів і розлучень, проблеми материнства і батьківства.
 • В Італії, Португалії та Іспанії вітають всіх пап 19 березня – в день Святого Йосипа, покровителя батьків.
 • В Арабських країнах (наприклад, Єгипті, Сирії, Еміратах, Лівані, Йорданії) шанують батьків в день літнього сонцестояння – 21 червня.
 • Роза вважається квіткою цього свята – щоб подякувати своєму батькові, їм підносять червоні троянди, а якщо вшанувати пам’ять померлого батька – білі квіти.

День батька – став доповненням відомого свята, присвяченого матерям, оскільки обоє батьків беруть однакову участь у вихованні дитини. Цим уряди багатьох країн світу прийняли рішення віддати належне батькам, які несуть не меншу в порівнянні з жінками відповідальність за своїх дітей.

Цікаві факти про батьків

Щоб усвідомити значення другого з батьків у житті родини або вихованні дитини, варто ознайомитися з деякими цікавими фактами:

 • У багатьох мовах походження слова «тато» пов’язане безпосередньо з дитячим лепетом – вимовлені дитиною прості склади лягли в основу появи слова.
 • Під час вагітності багато батьків стикаються з синдромом «солідарності», коли вони відчувають схожі з жінкою почуття і відчуття. Також у чоловіків з’являється бажання підготувати житло і необхідні речі до появи майбутнього малюка.
 • Батьківство стає своєрідним стимулом жити для чоловіків – багато хто після народження дитини кидають шкідливі звички, починають займатися спортом. Згідно зі статистикою, рання смертність серед бездітних чоловіків в 4 рази вище.
 • Незважаючи на поширений міф, що діти – це джерело стресу, вченими доведено, що дитина виступає для батьків розслаблюючим фактором. Діти пом’якшують серце чоловіка, допомагають відволіктися від життєвих труднощів.

Що ще почитати: День святого Валентина в 2022 році

Невтішна статистика свідчить, що практично половина дітей у всьому світі зростає без батька. Тому організація окремого свята допомагає осмислити важливу роль, яку відіграє другий батько в житті своєї дитини.

Як святкувати

Основне завдання свята – дати відчути всім батькові любов, турботу і увагу з боку своїх домочадців. Починати день краще з спільного сніданку, побалувати винуватця торжества його улюбленими стравами. Весь день слід присвятити другого з батьків, організувавши спільну прогулянку по місту або поїздку на природу.


Окрему увагу слід приділити питанню привітання батька. І тут важлива не вартість подарунка, а теплота і душевність. Навіть найсуворіше чоловіче серце здригнеться при прочитанні листа, написаного його дитиною, нехай він вже давно виріс. Добрі слова і спогади зворушливих спільних моментів стануть найкращим подарунком татові. Цікавим варіантом є власноруч написаний вірш, знятий кліп або оформлений пам’ятними знімками фотоальбом.

День батька у 2022 році – хороший привід згадати про своїх батьків і провідати їх, приділити увагу і виказати їм любов і повагу. Торжество є також нагадуванням чоловікам, що вони нарівні з жінками повинні робити внесок у виховання дітей. Оскільки кожній дитині для гармонійного розвитку необхідна турбота і любов відразу двох батьків.Create AccountLog In Your Account