День матері в 2020 році в Україні

Зі статті, дізнайтеся, коли буде в Україні святкуватися в 2020 р. День матері, та які традиції є у цього свята.

Коли дитина з’являється на світ, першою людиною, яка притискає його до грудей, стає мама. І перше слово, що злітає з дитячих вуст, звучить «Мама». І немає на світі нікого ближче і рідніше, ніж матуся. Саме вона не спить ночами, встаючи до дитячого ліжечка, щоб заспокоїти малюка. Стільки ніжності, скільки дарує мати своїм дітям, не в силах дати ніхто. Жінки по всьому світу не думають про власні потреби, коли на кону безпека і щастя дитини. І навіть після того, як малюки виростають, для мами вони назавжди залишаються маленькими.

Коли буде День матері в 2020 році

Дуже радісно, що матерям присвячене окреме свято, хоча воно і не має конкретної дати, і щорічно змінюється, але багате традиціями. Якщо говорити про День Матері в 2020 році, що відзначається в Україні, то його будуть зустрічати в другу неділю травня.

Таким чином, у 2020 році День матері святкується в Україні — 10 травня.

Поздоровлення зі святом: з Днем матері

Але в багатьох інших країнах цю важливу дату відзначають в інші місяці. Наприклад, в Росії прийнято відзначати День матері у останню неділю листопада (29 числа). У Казахстані мамин день прийнято святкувати на третю неділю вересня.

Історія виникнення свята

Як і будь-яка святкова подія, День Матері у своїй основі має оригінальну історію появи. Кожен народ наділений своїми рисами для маминого свята, однак, сенс у всіх один – виявити повагу мамам, і привітати їх з теплом і участю. Офіційне встановлення цього свята в в Україні було встановлене ще в 1999 році, коли був виданий указ президента за номером 489/99 (від 10 травня). До цього рішення на вищому рівні подію відзначали, тільки неофіційно.

З того самого часу в українських містах та селищах, стали вітати матерів в окремий день, що стало загальною традицією. У навчальних закладах мам почали запрошували на дитячі ранки, дарували подарунки, влаштовували святкові концерти.

Дочка подарували мамі квіти на свято

Проте, історія виникнення цієї традиції сягає своїм корінням у 17 століття, коли у Великобританії відзначали Материнську неділю. Для американців існування свята займає період понад сто років. Одного разу Анна Джарвіс, яка втратила матір, запропонувала в Америці заснувати офіційний День Матері. Минуло сім років з моменту її звернення до уряду, і президент його схвалив. Слідом за американським лідером офіційне внесення урочистості до списку державних дат зробили і представники інших держав.

Традиції святкування в різних країнах

Для кожного народу і держави традиції вітати матерів свої, але між ними є ключова схожість – прояв любові, і підвищена турбота. Всі діти, незалежно від національності, хочуть віддячити своїм мамам за те, що вони подарували їм життя. Для всіх в цей день в 2020 р. важливо встати раніше, ніж прокинеться мама, і приготувати їй приємний сюрприз. Обов’язково намагаються придбати заздалегідь букет квітів або навіть домашні рослини в горщиках.

Канадські жителі, наприклад, вважають традиційним, приготувати для матерів сніданок, і подати його прямо в ліжко. А на протязі всього дня діти і чоловік намагаються звільнити маму від домашніх турбот. Єдине, що жінка повинна робити сама – відкривати двері, щоб впустити гостей і приймати поздоровлення. Як правило, у двері дзвонять кур’єри, які привозять квіти і подарунки.

Діти обіймають свою матусю

В Австрії існують спеціальні види тортів, що заздалегідь випікають для Дня Матері. Навіть ресторани у свої меню додають тематичні страви, і роблять знижки всім жінкам, що мають дітей.

У Бразилії прийнято збиратися всією сім’єю, без друзів і приятелів, і відзначати в сімейному колі. Але лідером серед країн за традиціями є Америка, де діти прагнуть приїхати додому з будь-якої точки планети, і привітати маму особисто. Ті, хто не може дістатися, обов’язково дзвонить по відеозв’язку, щоб хоча б через монітор побачити матусю.

Українці, звичайно, теж дуже люблять своїх матерів, і будуть намагатися 10 травня 2020 року їх чимось порадувати. Наприклад, спекти торт, прибратися в будинку, влаштувати сімейний обід. Оскільки квітів у цей період ще мало, купують троянди та гвоздики. Чоловіки прагнуть сходити зі своїми улюбленими мамами в театр, або просто привезти онуків, і приємно провести час.

Головні символи свята

Червона гвоздика, до речі, є символом Дня Матері, і її прийнято прикладати до одягу на свято. Якщо мама ще жива, колір гвоздики вибирають червоний, але, якщо матері немає в живих, то – білий. Біла гвоздика, що прикріплена до одягу, символізує світлу материнську пам’ять. Саме гвоздика, така ніжна і крихка квітка, що нагадує маму. З вигляду вона беззахисна, але всередині сильна і відважна.

Що і говорити, материнську любов неможливо виміряти і замінити, вона безмежна. Жодна людина на світі не може дати стільки любові і ласки, як мама. Тому так важливо пам’ятати про батьків не лише в один день в році, а завжди радувати матерів, і не засмучувати їх поганими вчинками. Потрібно просто так, згадавши про домівку, набрати мамин телефон, і подзвонити, щоб дізнатися про здоров’я, і розповісти, що все добре.

Немає нічого небезпечнішого, ніж забувати про жінку, яка дала життя. У багатьох країнах відповідально підходять до відзначення цієї дати, і навіть засновують державні премії.

Дивіться дуже гарне і зворушливе привітання для всіх мам України!Create AccountLog In Your Account