День молоді в 2022 році в Україні

День молоді у 2022 році буде відзначатися в Україні традиційно в червні. Свято має значний вік і за ці роки встигло обрости яскравими традиціями. Якого числа відбувається святкування Дня всіх молодих громадян країни, відомо багатьом – це остання неділя червня. Кожен випускник знає, коли буде проходити його свято.

Коли відзначаємо День молоді в Україні

День молоді є святом соціальної спрямованості і його в 2022 році будуть відзначати 26 червня.

Історія появи свята

Виникнення торжества сягає своїм корінням ще в Радянський Союз, коли указом Президії було вирішено заснувати окреме свято для радянської молоді. Указ був підписаний 7 лютого 1958 року Верховною радою СРСР. Метою святкових заходів було привернення уваги громадськості до проблем молодого покоління.

Згідно з постановою, відзначати день радянської молоді слід в останню неділю червня. У цей час у всіх випускників і студентів здані іспити, тому можна відпочити від навчальних буднів. Урочисті заходи мали не тільки розважальну, але й ідеологічну спрямованість.

По всій країні проводилися збори і зльоти молодих активістів, на яких обговорювалися нагальні проблеми, ставилися далекосяжні плани. Проводилися спортивні змагання, змагання між бригадами на заводах, а також різні конкурси. Увечері в міських парках влаштовувалися танці, які завершувалися святковим салютом.

Як проходить День молоді зараз

Згодом свято розгубило ідеологічне підгрунтя, ставши барвистим і яскравим заходом, на якому молоде покоління може весело провести час в компанії своїх друзів.

Торжество організовується на офіційному рівні, спонсором на місцях виступають місцеві влади. Радянські змагання між заводськими бригадами пішли в минуле. Усі проведені конкурси «осучаснилися». Щоб розважити молоде покоління, міська влада організовує такі розважальні заходи:

 • музичні батли;
 • флешмоби;
 • фотовиставки;
 • спортивні змагання між учнями навчальних закладів;
 • концерти за участю танцювальних або музичних груп;
 • косплей-фестивалі;
 • конкурси талантів.

Окрема увага приділяється соціальним питанням. Влаштовуються благодійні ярмарки, кошти від яких йдуть хворим або нужденним дітям, проводяться безкоштовні покази фільмів або вистав, а також екскурсії та майстер-класи.

Міжнародний День молоді

Ідея свята належить не Радянському Союзу, а зародилася ще раніше – відразу після Другої Світової війни, в 1945 році. Відзначається торжество в багатьох країнах, причому дата святкування у кожного народу обрана своя. Так наприклад:

 • за радянською традицією в Білорусії, як і в Україні Днем молоді прийнято вважати останню неділю червня;
 • в березні святкують в’єтнамці (26) і жителі Тайваню (29);
 • в травні відзначають китайці (4), турки (19) і таджики (23);
 • в ПАР до Дня молоді сумний привід – тут шанують жертв розстрілу 16 червня 1976 року.

У всіх країнах, де відзначається День молоді, спрямованість свята: звернути увагу суспільства на проблеми молодого покоління, а також залучити молодь до політичну чи соціальну життя держави.

Традиції святкування по всьому світу схожі з основними заходами, які проводяться в нашій країні.

Свято під егідою ООН

Міжнародне свято молодого покоління, прийняте під егідою ООН, відзначається 12 серпня. Особливість торжества полягає в тому, що кожен рік вибирається нова тематика святкування. За основу беруться глобальні проблеми, з якими стикається сучасне молоде покоління. Організатори святкових заходів прагнуть залучити зростаюче покоління брати участь в соціальному та політичному житті.

Що ще почитати: Чи можна виходити заміж у 2022 році

Організація Об’єднаних Націй поставила задачу – привернути увагу урядів всіх країн до проблеми якості одержуваної молоддю освіти.

Всесвітній день солідарності молоді під егідою ВФДМ

У Лондоні Всесвітня федерація демократичної молоді вирішила встановити власне неофіційне свято, яке пов’язане з часом заснування організації. Воно припадає на 10 листопада.

ВФДМ причетна також до організації фестивалів для учнів і студентів, які щорічно проводяться в різних містах по всьому світу.  У фестивалі брали участь представники 60 країн, число учасників перевищувала 25 тисяч чоловік. Кожен день свята був присвячений одному з регіонів нашої планети і окремий день був виділений для приймаючої сторони.

ВФДМ виступила засновником ще одного свята, присвяченого молодому поколінню, – Міжнародного дня солідарності. Свято відзначається 24 квітня, в свій час активно підтримувалося Радянським Союзом. У 90-і роки минулого століття після розпаду СРСР воно втратило колишній розмах. І хоча зараз свято знову стали відзначати, але колишньої величі йому вже не повернути.

Всесвітній День молоді католицької церкви

У католицькій церкві засновано свій День молоді. Для тематики свята вибираються певні вірші з Біблії. Свято проводиться раз в 2-3 роки і не має фіксованої дати. Католицькою церквою влаштовується масштабний тематичний фестиваль.

Останнім часом замість соціальної або ідеологічної спрямованості День молоді все більше ставав благодійним забарвленням. Сучасне покоління молодих людей прагне брати активну участь в житті своєї країни. Модним стає відмова від шкідливих звичок, спостерігається тенденція за здоровий спосіб життя.Create AccountLog In Your Account