День обіймів в 2022 році

День обіймів в 2022 році відзначається 21 січня. Це свято, яке дає змогу зблизитися з незнайомими людьми, а також проявити турботу і підтримку тим, хто в них потребує. Традиції свята дарують всім людям позитивні емоції, тому свято отримало таку популярність в Україні і світі.

Коли відзначають міжнародний і всесвітній День обіймів

Найчастіше при згадуванні цього свята мають на увазі саме Всесвітній день обіймів, який відзначається 21 січня.

Але крім нього існують також Міжнародний день обіймів (відзначається 4 грудня) і День обіймів, який відзначається в Японії 9 серпня.

Не має принципового значення, якого числа відзначати цей теплий свято, тому що офіційного визнання в жодній з цих дат немає. Незважаючи на це, свою популярність він не втрачає. Особливо любить цю дату молодь, тому що більш відкрита оточуючим і вільна від забобонів, ніж старше покоління.

Історія і традиції свята

Історія виникнення свята розпочалася з простого хлопця, який в 70-і роки минулого століття відправився в Сідней. Йому було самотньо, тому він зважився встати у аеропорту з плакатом: «Безкоштовні обійми».

Про цю історію дізналися американські студенти, які запустили цілий рух. Так, до 1986 року воно переросло в свято «Національний день обіймів». З роками його святкування ставало все більш популярним і поширювалося по всьому світу, в т.ч. і в Україні.

У День обіймів прийнято обіймати своїх рідних і близьких, а також незнайомих людей. Це дозволяє поділитися зарядом позитивних емоцій і нагадати оточуючим, як важливі турбота і увага для підтримки хороших взаємин.

Молоді люди навіть заздалегідь домовляються про зустрічі і влаштовують масштабні флешмоби, на які приносять картинки і плакати з написами: «Обниму безкоштовно», «Безкоштовні обнімашкі» та ін.

Традиції свята можна розділити на три групи в залежності від того, кого хочеться обійняти.

  • Обійняти одного. Чим більше у людини друзів, тим більше обнімашек він може отримати в це свято. Щоб щиро передати їм свою турботу і увагу, потрібно з закритими очима подумати, за що і наскільки сильно ви любите свого друга. Обніматися можна так довго, як хочеться, щоб відчути вдячність і зміцнити дружні відносини. Деякі навіть придумують оригінальні обійми «з родзинкою».
  • Обійняти незнайомця. З появою Інтернету і соц. мереж багато людей стали відчувати себе все більш самотніми. Віртуальне спілкування не може замінити живого контакту з співрозмовником, тому традиція тактильного контакту з незнайомцями в цей день стає особливо цінною. Вона здатна зробити позитивний емоційний і навіть лікувальну дію. Той, хто хоче отримати свою дозу обнімашек, може зробити це з відповідним плакатом. Досить підняти його в якомусь людному місці: у метро, ​​на площі або в торговому центрі.
  • Обійняти самого себе. На перший погляд, дивне дію – здатне надати свій терапевтичний ефект. Навіть якщо поруч немає близьких, які можуть допомогти і підтримати, варто пам’ятати, що ви є у себе. Саме себе потрібно любити найбільше і не забувати присвячувати час відпочинку і турботі.

Цікаві факти

Крім того, що День обіймів відзначається кілька разів на рік, зі святом і обнімашка пов’язаний ще ряд цікавих фактів.

  • Вченим вдалося підрахувати, що часті обійми (3-7 разів на день) сприяють зміцненню імунної та нервової систем. Більш багаторазові – приносять відчуття повного щастя і гармонії.
  • У відносинах між мамою і дитини обійми мають вирішальне значення, вони допомагають розвинути в дитині уміння любити. Діти, які не мали тактильного контакту з близькою людиною до 7 років, не знають, що означає любити когось. Вони виростають жорстокими, позбавленими емпатії, схильними до соціопат.
  • Дотики до тіла надають дію на спеціальні рецептори – тільця Пачіно, які реагують на температуру, шкіру і тиск іншого тіла. Завдяки цьому можна зняти нервову напругу, привести пульс і тиск в норму.
  • Під час обіймів в організмі людини виробляється окситоцин – «гормон щастя і любові». Він здатний надавати знеболюючу дію, а також знижує тривогу і страх.
  • Свої цілющі властивості обнімашкі можуть проявляти, якщо тривають більше 20 секунд.
  • Рекордне число зафіксованих обіймів в день – 7777. Саме стільки обнімашек вдалося зробити жителю Лас-Вегаса за 24 години. Це подія потрапила в книгу рекордів Гіннеса. Також там зафіксовано найтриваліше обійми – 40 годин 43 хвилини 47 секунд не розлучалася датська пара.

Що ще почитати: Весілля у 2022 році: сприятливі дні, прикмети

День обіймів в 2022 році буде відзначатися, як і в попередні роки. Очікується, що кількість шанувальників цього свята буде збільшуватися. Адже воно має не тільки має приємні традиції і створює гарний настрій, але і не вимагає фінансових витрат.Create AccountLog In Your Account