День святого Валентина в 2022 році

День святого Валентина в 2022 році святкується згідно з традицією 14 лютого. Свято також відоме, як День всіх закоханих. Історія торжества містить безліч міфів, теорій і припущень. Сьогодні всі знають, якого числа відзначають День Закоханих, але історія цього свята і традиції, пов’язані з ним, для багатьох залишаються загадкою.

Якого числа День святого Валентина в 2022 році

День святого Валентина не є перехідним святом. Щорічно пам’ять цього святого шанується 14 лютого. Це свято вважається одним з найбільш суперечливих і спірних, православна церква не визнає його. Але суспільству він сподобався, його відзначають на всій території Європи, в Азії, навіть в США. Тому воно вважається народним.

Чому саме 14 лютого – точно невідомо. Історія виникнення свята не збереглася. Є версія, що свято засноване на честь пам’яті мученика – святого Валентина, який був страчений в 269 році і зарахований до лику святих. У день своєї страти 14 лютого він відправив листівку з визнанням дочки свого ката, яку дуже любив.

Інша теорія говорить, що в цей день святкується пам’ять священика Валентина, який таємно вінчав закоханих легіонерів. За наказом Клавдія II воїнам заборонялося вступати в шлюб, тому обвінчатися зі своїми коханими вони могли тільки таємно у сміливого священика, за що той поніс жорстоке покарання. Існує також припущення, що це свято має язичницьке коріння і пов’язаний з давньоримської міфологією.

Традиція святкувати Валентинів день – давня. В історичних джерелах можна знайти згадки подібного торжества, датовані XVII століттям. Спочатку традиції були поширені тільки в Англії, але пізніше поширилися по всьому світу. У Росії свято з’явилося на початку 90-х.

Традиції Дня святого Валентина

У Валентинів день прийнято зізнаватися в любові і дарувати листівки – «валентинки». Також це хороший привід привітати всіх Валентин і Валентинів з іменинами. Але ще в кожній країні є свої, особливі традиції.

Що ще почитати: День домовика у 2022 році

У Польщі є Познаньська метрополія. Християни 14 лютого з’їжджаються туди, щоб помолитися біля чудотворної ікони великомученика Валентина і поклонитися його святим мощам. За віруваннями, цей святий може допомогти налагодити сімейні відносини або знайти другу половинку. Німці в день Святого Валентина проводять молебні і богослужіння. Вважається, що Валентин – небесний покровитель хворих з психіатричними діагнозами.

У Канаді торжество закоханих святкують навіть діти. У цей день Ванкуверський зоопарк пропускає всіх дітей безкоштовно, щоб ті могли привітати тварин. У тій же Канаді, а ще й в Голландії жінки в це свято можуть вибрати собі будь-якого чоловіка і зробити йому пропозицію. У Голландії чоловік, який відмовив дівчині, зобов’язаний подарувати їй подарунок, а в Канаді за відмову покладено невеликий штраф.

У Росії і Україні проводяться урочисті заходи, прийнято дарувати один одному подарунки. У РАГСах масово реєструються шлюби, вважається, що весілля в цей день гарантує сімейне щастя. Ця дата вважається вдалою і для заручин.

В Італії та Іспанії чоловіки дарують жінкам серця шоколад і солодощі. У ресторанах і кафе пропонують тематичні десерти, оформлені у вигляді серця. Французам до душі традиція дарувати прикраси і влаштовувати романтичні визнання, наприклад, у віршах або піснях.

У всьому світі закохані, коли відзначають цю дату, намагаються проводити час разом. Пари влаштовують романтичні побачення, ходять в кіно і ресторани. У містах і селищах організовуються спеціальні заходи, присвячені цій даті.

Подарунки на День святого Валентина

Всі закохані світу готуються до торжества заздалегідь, купують подарунки і придумують, як будуть святкувати. Традиційні подарунки в багатьох країнах однакові:

 • шоколад;
 • солодощі;
 • повітряні кулі;
 • стилізовані м’які іграшки;
 • квіти;
 • листівки з палкими зізнаннями.

Що ще почитати: Весілля в 2022 році: сприятливі дні

Також закохані дарують один одному прикраси – парні кулони, персні. У виборі подарунка варто враховувати не тільки традиції, але і особисті переваги другої половинки. Серед молоді користуються попитом незвичайні подарунки. Наприклад, панно зі спільних фотографій, декор ручної роботи.

Прикмети, ритуали

Існують народні повір’я, пов’язані з цією датою. Ось найпопулярніші прикмети:

 • забути ключі або гаманець при виході з будинку, коли буде день Закоханих, – до швидкої зустрічі з судженим;
 • зіграти весілля або обвінчатися – до щасливого і довгого життя;
 • перший дзвінок вранці від коханого хлопця – до тривалих і щасливим відносинам;
 • якщо дівчина побачить у небі ворона – це обіцяє їй роман з серйозним, владним чоловіком;
 • якщо в небі буде снігур – до зустрічі з романтичним і турботливим хлопцем.

У давнину по погоді 14 лютого визначали, коли прийде весна. Якщо було тепло і сонячно, очікувався ранній прихід Весни. Також дівчата ворожать на свято і проводять ритуали.

 • Заміжні жінки запалюють свічки в східній частині будинку – вважається, що це сприяє зміцненню шлюбу і сімейному щастю.
 • Молоді дівчата душаться заговорений духами. Флакон береться в ліву руку і над ним вимовляється тричі простий змова: «Любов завжди зі мною!». Аромат наноситься на зап’ясті лівої руки.
 • На вулиці дівчата питають ім’я у першого зустрічного. Згідно з повір’ям, таке ж ім’я і буде у судженого запитує.
 • Закохані запускають палаючі ліхтарі у формі серця і загадують бажання. Якщо ліхтар відлітає високо – це добрий знак, пару чекає щастя.

День святого Валентина в 2022 році відбудеться як завжди 14 лютого. Хоч це і не державне свято і вихідний не передбачений, але завжди можна знайти можливість згадати про найважливіше – про любов!Create AccountLog In Your Account