День всіх святих в 2020 році

У різних народів і в різних календарях, як у православному, так і католицькому, існують особливі свята, характерні для конкретних релігійних гілок. Таким прикладом є День всіх святих. В такі релігійні свата, прийнято згадувати померлих родичів, підносити хвалебні молитви всім святим, проводити традиційні обряди.

Коли буде День всіх святих в 2020 році

Оскільки між релігійними течіями є відмінності, то й дати свят у православних і католиків теж відрізняються.

У 2020 році, День Всіх Святих, буде святкуватися православними віруючими 14 червня, а католики відзначатимуть його – 1 листопада.

З запам’ятовуванням цієї урочистої дати не повинно виникнути особливих труднощів, адже в Америці та інших католицьких державах святкування випадає на день 1 листопада, а в Україні – через тиждень після Трійці.

Сучасне значення свята з християнськими коренями трактується представниками лютеранської і католицької церков по-своєму. А ось вчені явно простежують у дня Всіх Святих реальні язичницькі витоки.

Трохи історії

Стародавні племена кельтів, які жили приблизно 2000 років тому, відзначали в календарі особливий день – Самайн, що випадав на період між зміною осені та зими. Кельтські язичники сприймали дане торжество, як граничний час, наповнений чарівництвом, чудесами і навіть воскресінням предків. В це свято ставало можливо подорожувати між паралельними світами, отримувати унікальні магічні здібності.

Першим це свято відзначали древні кельти

Але вважалося, що закликати зі світу духів можна не тільки дружні сутності, але і злих духів. Щоб ці створіння не принесли з собою бід і хвороб, їх потрібно було задобрити. За найбільш популярною легендою, в День Всіх Святих душі померлих отримують можливість побувати в гостях у живих, і повернутися до ранку в рідні оселі. При цьому, гості з примарного світу вимагають підносити їм жертовну їжу.

У стародавніх римлян існувало схоже свято, яке називалося Фералій. Коли прийшло християнство, більшість язичницьких обрядів та вірувань були перенесені в церковний календар, і отримали оновлені трактування, змінилися і їхні назви. Спочатку римських усіх Святих вшановували 13 травня, і багато що пов’язувало його з папою Боніфацієм Четвертим. В 969 році цей понтифік провів освячення Ротонди, що було приурочене до вшанування християнських великомучеників, і першою з них явилася Богоматір. 1 листопада заснували свято для згадування Всіх Святих в 11 столітті, тоді ж оформилася і назва, що дійшла і до наших днів.

Свято у католиків

Проживання у різних країнах диктує народностям різні традиції. Австрійці, наприклад, поєднують урочистість усіх Святих з наступним днем, коли прийнято поминати покійних. В Австрії всі ходять на могили мертвих родичів, проводять на вулицях поминальні ходи зі свічками, співають пісні. До речі, палаюча свічка виступає обов’язковим атрибутом свята. А в австрійських регіонах, згадуючи всіх потонулих, на воду спускають вінки, або дарують зустрічним людям шматки хліба.

Католицька церква святкує День усіх святих 2020

В Тиролі навіть накривають спеціальні столи з частуванням для померлих. Бельгійці теж проводять схожі обряди: запалюють свічки, наводять лад на могилах, розставляють квіткові букети. День всіх Святих в Бельгії офіційно названий неробочим. В Іспанії теж всі відпочивають, в Галісії і Каталонії смажать каштани, в Аліканте проводять ярмарок.

Деякі жителі жаркого Мадагаскару вважають торжество вкрай важливим днем, і влаштовують перепоховання предків. Прах небіжчиків, зберігається у сімейних склепах, дістають, загортають у матерію, і на одну ніч приносять додому. А на ранок повертають прах на місце. Вдень влаштовуються пишні урочистості, за участю усіх нині живих.

Святкування православною церквою

Всіх Святих прийнято вшановувати і православними, але дата свята не збігається з католиками. Православна церква закликає поминати покійних, коли після св. Трійці пройде сім днів. Повір’я говорить, що в цей день сталося народження Церкви, а праведники і пророки – її діти. Ледь зародилася християнська віра, всіх мучеників, які постраждали за захист Христа, почали оспівувати і підносити. Для жителів Хорватії день є вихідним, а в Україні цього дня прийнято відвідувати кладовища, поминати покійних.

У всі часи і у всіх народів існували праведники і мученики, готові постраждати за віру і релігію. В їхню честь будувалися храми, засновувалися свята, підносилися молитви. Окремим важливим торжеством виступає День Всіх Святих 2020, присвячений всім важливим особистостям і просто покійним родичам.Create AccountLog In Your Account