День захисту дітей в 2020 році в Україні

Кожен знає, що день захисту дітей – це день, коли дорослі відкладають всі свої справи на потім, щоб приділити увагу і оточити турботою дітей. Завдання цього торжества нагадати світовій спільноті про необхідність берегти і захищати щасливе дитинство.

Дата свята в 2020 році та історія

В 2020 році, День захисту дітей в Україні буде відзначатися, як і в минулі роки – 1 червня.

Це міжнародне свято має довгу історію. Одним з головних винуватців торжества вважається Генеральний консул Китаю, який в честь китайського національного свята провів для бідних діточок Сан-Франциско яскравий і незвичайний фестиваль з човнами у вигляді драконів. В цей же час в Женеві відбувалася конференція, на якій піднімалися питання, присвячені проблемам захисту дітей. Ця подія відігравала велику роль, але вона не стала причиною появи офіційного свята.

Історія появи свята по захисту дітей в усьомі світі

У повоєнний час стрімко збільшилася кількість діточок, які залишилися без батьків і засобів до існування. У 1949 році для того, щоб кожна дитина була забезпечена усім необхідним, було проведено відповідну нараду в Парижі. Міжнародна жіноча організація присягнулася боротися за щастя кожної дитини на земній кулі і запропонувала ввести це свято на офіційному рівні. Цю ідею підтримали більше 50 країн, і вже в наступному році повсюдно відзначався День захисту дітей.

20 листопада 1959 була прийнята Декларація щодо захисту прав, в якій Генеральна асамблея ООН сформулювала основні положення захисту і забезпеченню дітей всім необхідним.

У 1989 році ООН була створена Конвенція про права дитини – документ, головним чином відображає обов’язки держави перед дітьми. Він складається з 54 статей, в яких закріплені дитячі права, а також обов’язки і ролі дорослих у дитячому житті. СРСР підписала Конвенцію 1990.

Зараз день захисту дітей святкується в більш ніж 60 країнах світу в різних варіаціях, в тому числі і в Україні.

Традиції святкування в світі та Україні

День захисту дітей в 2020 році в Україні святкуватиметься, як і завжди, весело і з розмахом. Однак ще буквально кілька років тому це свято не було таким, яким ми знаємо його зараз. Свято, швидше, було приводом для проведення офіційних заходів, на яких обговорювалися проблеми освіти, здоров’я та дотримання прав дитини. Але ця традиція все-таки послужила поштовхом для того, щоб насправді перетворити цей день в святкування і зробити більше хорошого для самих маленьких представників суспільства.

Як відбувається в Україні святкування сьогодні:

  • традиційно адміністраціями міст і громадськими організаціями влаштовуються різні розважальні заходи;
  • парки заповнені дітьми з солодкою ватою, які прийшли на постановки відомих казок з улюбленими персонажами;
  • телеканали транслюють тільки дитячі фільми і мультфільми;
  • в цей день проходить безліч спеціальних акцій і благодійних концертів;
  • організовуються збори грошей для сиріт та тяжкохворих дітей;
  • естрадні артисти влаштовують благодійні концерти, виручка з яких іде в дитячі будинки;
  • організовуються збори речей і підручників для дітей з багатодітних, малозабезпечених чи неблагополучних сімей;
  •  нагороджуються видатні педагоги і громадські діячі;
  • спонсори та громадські діячі відсилають солодощі та різні подарунки в дитячі будинки;
  • влаштовуються флешмоби і мітинги.

Діти відзначають своє свято

Діти беруть участь у спортивних змаганнях, у різноманітних майстер-класах, художніх виставках. Це справді незвичайне свято, тому що нарівні з загальним веселощами піднімаються по-справжньому важливі проблеми.

Символіка свята

Слід відзначити, що День захисту дітей має власну символіку, що ще раз підтверджує його важливість.

Головний символ – прапор зеленого кольору з дітьми, що стоять на планеті, все розфарбоване в різні кольори.

Кожен з них символізує щось. Зелений колір символізує життя, здоров’я, гармонію, бажання дати навколишнього світу право і можливість вільно розвиватися. Синя планета – образ будинку, де раді всім і кожен знайде своє місце. Колір означає єдність і силу, якою ми володіємо, якщо любимо і розуміємо один одного.

Зелений прапор - міжнародний символ Дня захисту дітей

Те, що діти зображені різними кольорами, означає рівність всіх людей, толерантність до відмінностей і вміння ладити між собою. Дитячі ноги – символ дороговказної зірки, світло, що дає можливість кожній дитині знайти свою дорогу, знайти місце в житті.

Цікаві факти

Не всі країни світу в 2020 році відзначатимуть День захисту дітей – 1 червня, часто вони мають аналоги. Наприклад, в Іспанії це свято відзначається 5 січня і його більше сприймають як релігійне. Суть його полягає в тому, що цілу добу з вечора 5 січня по вулицях їздять парадні машини з так званими «королями», які роздають дітям солодощі.

У Японії святкують День дітей цілих три рази! 3 березня проводять свято для маленьких дівчаток. В якості подарунка батьки влаштовують виставки ляльок в кімоно. 5 травня святкується день хлопчиків. Якщо в будинку живе хлопчик, то батьки вішають на вході прапор, на якому зображений короп – символ сили і сміливості. 15 листопада наступає день «7-5-3». За японським традиціям вважається, що це найкращий вік у житті кожної дитини, тому для них влаштовуються особливі веселі свята.

На сьогоднішній день діти не можуть почувати себе повністю захищеними і щасливими в нашому неідеальному світі. У різних країнах по-різному вирішують проблеми, пов’язані з необхідністю оберігати будь-яку дитину, але головне, що мета у всіх однакова. Тому проведення Дня захисту дітей 2020 – це необхідна і приємна міра, щоб звернути увагу всього світу на дитинство і підкреслити його важливість в житті кожної людини.Create AccountLog In Your Account