Іменини в 2020 році за церковним календарем

У наш час день народження і день ангела найчастіше святкують у різні дні. День ангела часто називають іменинами — святом, присвяченому імені людини, в залежності від якого йому призначається ангел-хранитель. Пропонуємо дізнатися, коли відзначаються іменини в 2020 році по місяцях, щоб не забути привітати рідних людей з важливим святом.

Роль імені в подальшому житті дитини

Іменини вважаються давнім святом. Історичні дані доводять, що його відзначали на території сучасної України ще з XVII століття. Згідно з іншими джерелами відомо, що свято було створене століттями раніше, у часи візантійського правління. Візантійські традиції прижилися і стали використовуватися навіть після хрещення Русі.

Дитина, що отримала ім’я на честь святого, отримує захист на все життя. До кінця його днів їй буде допомагати Ангел, направляти по життю, допомагати уникати неприємностей, оберігати. Ім’я укладає енергетику, з ним людина буде йти по життю. Тому вибір імені для хлопчиків і дівчаток, представлений по місяцях в нашій статті, відіграє велике значення.

Іменини по місяцях 2020 року

Зимові

Зима дарує витривалих і сильних людей, які не бачать перешкод у досягненні цілей. Батькам слід зрозуміти, що якщо малюкові щось нецікаво, він легко може кинути справу. Тому його доведеться зацікавлювати, мотивувати. Згідно зимового календаря іменин за місяцями:

 • Грудень.
  Роман, Павло, Платон, Тимофій, Іван.
  Зоя, Катерина, Злата, Ольга, Єва, Дарина.
 • Січень.
  Микола, Арсеній, Ілля, Євген, Кирило, Владислав.
  Зоя, Євгенія, Ірина, Анастасія.
 • Лютий.
  Олексій, Євген, Іван, Петро, Марко, Данило.
  Інна, Юлія, Римма, Ганна, Марія.

Весняні

Батьки вибирають ім'я для своєї дитини

Навесні народжуються емоційні добродушні особи, яким дуже просто налагоджувати стосунки з оточуючими людьми. Недостача завзятості може зіграти роль у навчанні. Весняні іменини по місяцях для хлопчиків і дівчаток допоможуть визначитися з вибором:

 • Березень.
  Микита, Ростислав, Євген, Арсеній, Артем, Максим, Костянтин.
  Валентина, Віра, Єва, Христина, Софія.
 • Квітень.
  Анатолій, Ярослав, Сергій, Павло, Роман.
  Ірина, Христина, Аліна, Мирослава, Ніна.
 • Травень.
  Данило, Микита, Григорій, Микола, Віктор.
  Ніна, Єлизавета, Валерія, Світлана, Лідія.

Літні

Літній малюк приносить радість оточуючим людям. Він активний, веселий, доброзичливий, з задоволенням навчається новому. Таку дитину потрібно займати гуртками, різними заняттями. Літні іменини, розділені по місяцях 2020 року, виглядають так:

 • Червень.
  Петро, Артур, Костянтин, Сергій, Євген, Олексій.
  Ксенія, Тетяна, Валерія, Ганна.
 • Липень.
  Ігор, Григорій, Антон, Віктор.
  Віра, Ангеліна, Дарина, Ірина, Аріна.
 • Серпень.
  Денис, Роман, Трохим, Гліб, Ілля.
  Анісія, Мілана, Христина, Марина.

Осінні

Мати з новонародженим малюком

Восени народжуються розважливі педантичні дівчатка та хлопчики, з принципами і переконаннями. Вони емоційно стабільні, навіть у найважчих ситуаціях зберігають розум. Враховуйте осінній календар іменин на 2020 рік по місяцях для хлопчиків і дівчаток:

 • Вересень.
  Павло, Артем, Євген, Микола, Віктор.
  Олеся, Анфіса, Вероніка, Маргарита.
 • Жовтень.
  Ілля, Іван, Володимир, Владислав.
  Лілія, Ольга, Тетяна, Поліна.
 • Листопад.
  Віктор, Степан, Петро, Павло, Владислав.
  Надія, Марія, Валентина, Анфіса, Олена.

Вибір імені по Святцях і інші давні традиції

Десятиліття тому батьки при виборі імені керувалися книгою, яка називається Святці. Це православний календар іменин по місяцях, на сторінках якого зібрано імена всіх канонізованих святих, а також зазначені дати, коли прийнято їх почитати.

Віруючи стародавнім християнським традиціям, слід вибирати ім’я відповідно до дня народження малюка або дня його хрещення. Також можна використовувати імена святих з 7 по 40 день після народження.

Століття тому більшість обирали, як наректи дитину, по церковному місяцеслову. Тому іменини разом зі святом народження майже завжди збігалися. Календар іменин по днях суворо враховувався, інших імен просто не придумувалося. Це свято вважалось навіть більш важливим і шанованим, ніж день народження.

Відомості про церковні іменини по всіх місяцях допоможуть відродити традиції, назвавши дитину згідно з православним законами.

Як сьогодні вибирають ім’я

Сьогодні не так багато людей слідують традиціям Святців. Хрестять дітей також не у відповідності з церковним календарем, іменини найчастіше потрапляють на дату хрещення. Визначивши, коли святкувати іменини по днях і місяцях, ви зможете почитати свого покровителя.

Якщо для дівчинки немає підїодящого жіночого імені в церковному календарі імен, церква дозволяє використовувати чоловічі аналоги. Наприклад, Олександр перетворюється на Олександру, а Василь в Василину і т. д.

Враховуючи модні тенденції, багато батьків вибирають іноземні імена. Що в такому разі робити з іменинами? Невже дитина буде позбавлена захисту, а також свого ангела-охоронця? Звичайно ні, для хрещення можна вибрати імена з переліку, що є у Святцях.

Дитина буде використовувати те ім’я, яке зазначено в документах. Але при здійсненні будь-яких християнських обрядів повинно використовуватись ім’я, дане при хрещенні. Доросла людина також може вплинути на долю свого церковного імені. Якщо вона не знає, як нарекли його батьки при хрещенні, можна відвідати Церкву, провести обряд таїнства. Тоді в усвідомленому віці можна буде вибрати собі ім’я і отримати покровителя.

Як назвати хлопчика чи дівчинку в 2020 році?

Вибір імені в 2020 році для дівчаток та хлопчиків

Чекаючи на появу хлопчика чи дівчинки, батьки замислюються про майбутнє ім’я, цікавлячись його значенням. Іноді значення мають церковні, іноді сімейні. Але найчастіше віддають перевагу популярним іменам.

В 2020 році в Україні модними для дівчаток залишаться такі імена:

 • Юлія — означає з грецької «кучерява». Таких особистостей характеризують як товариських, дуже творчих, прагнуть проявити свої здібності.
 • Мілана — утворено від слова «мила». Дівчинка-Мілана буде спокійною, працьовитою, небагатослівною, досягаючи успіхів в навчанні або роботі.
 • Анастасія — ще одне ім’я грецького походження, що означає «відроджена». Це довірлива добра дівчинка з яскравою уявою.
 • Поліна — згідно з легендою, походить від Аполлінарія, жіночого варіанту Аполлон. Дівчинка відрізняється енергійністю, активністю, а також розвиненістю, ерудованістю.

Для хлопчиків:

 • Артем — з грецької перекладається як «неушкоджений». Хлопчик-Артем росте спокійним, розсудливим, не страждає завищеною самооцінкою.
 • Микита — означає «переможець». Це людина з бурхливою фантазією, допитливістю, прагненням до кращого життя.
 • Михайло — «подібний до Бога», він тягнеться до прекрасного, цінує мистецтво, турботливий, відданий.
 • Дмитро — грецького походження, «землевласник». Дмитро росте добрим і привітним, у нього, як правило, багато друзів, він завжди готовий прийти на допомогу.
 • Єгор — інтерпретація Георгія. Хлопці з ім’ям Єгор відрізняються діловитістю, прагненням до кар’єрного росту.

Іменини — духовне свято, наповнене глибоким змістом. У нього немає традиційних атрибутів Дня народження з відзначенням та подарунками. Слід згадати про святого, на честь якого ви були названі, подякувати йому за допомогу. Іменини за місяцями, представлені в статті, допоможуть визначитися з ім’ям для дитини.Create AccountLog In Your Account