Індіана Джонс 5 – фільм 2022 року

Прем’єру картини «Індіана Джонс 5» планували на поточний рік, але через затримки із затвердженням сценарію, а пізніше ситуації з пандемією перенесли на 28 липня 2022 року.

Прем’єра: 28 липня 2022 (світова прем’єра)

Оригінальна назва: Untitled Indiana Jones Project

Країна виробництва: Сполучені Штати Америки

Жанр : бойовик, пригоди

Режисер: Джеймс Менголд

Акторський склад: Харрісон Форд

Рейтинг очікувань: КіноПоіск – 84%

Пригодницька франшиза «Індіана Джонс» одна з найвідоміших в історії кінематографа. Цикл картин, що стартував з 1981 року, про доблесного археолога, зайнятого пошуками артефактів, у виконанні Харрісона Форда незмінно викликала глядацький інтерес, хоча останній фільм 2008 року про Королівстві кришталевого черепа піддався критиці за слабкий сценарій.

Виробництво

Головна інтрига нової стрічки – в заміні режисера Стівена Спілберга і сценариста Джорджа Лукаса, які залишаться у виробництві картини в якості виконавчих продюсерів. Легендарний союз створив перші дітища, але пізніше Лукас наполіг на включенні фантастичних образів у вигляді інопланетян, що внесла дисонанс в четвертий фільм знаменитої франшизи. Внаслідок продажу Lucasfilm корпорації Disney Лукас пішов від кіновиробництва, не бере участі в зйомках.

Ідея чергового фільму була озвучена Спілбергом ще в 2015 році, а три роки по тому режисер повідомив про планування робіт, зміні статусу Лукаса, який створив головний персонаж. Компанія Disney в 2016 році офіційно повідомила про запуск робіт над картиною, але фактично знімальний процес запустили в 2019 році.

У 2020 році режисер вирішив передати пост Джеймс Менголд ( «Ford проти Ferrari»), стати також виконавчим продюсером. Новий режисер раніше екранізував комікси Marvel «Логан» (2017 г.), які отримали високі оцінки в прокаті. Відомо, що Д. Менголд дружить з Х.Фордом, що сприяє успішній роботі.

Музику до фільму напише знову легендарний Джон Вільямс, який створив культову музичну тему до картинам.

Знімальний графік, за повідомленнями продюсерів, побудований на дотриманні безпеки робочої групи, акторів в умовах пандемії. Хоча процес затягується з об’єктивних причин, але команда проекту націлена на результат.

Сюжет

Роботу над сценарієм вели кілька авторів, включаючи Д.Кеппа, Д.Фогельмана, пізніше Джонатан Кездан, син першого сценариста франшизи. Режисер Джеймс Менголд також бере участь в коригуванні сценарного плану.

Подробиці сюжету не розкриваються, але, як і раніше, сміливі персонажі, відомі за колишніми частинами циклу, відправляться в подорож, щоб добути найважливіший артефакт, цінність якого вимірюється не в матеріальному відображенні, а в унікальних можливостях впливу на людство, цілий світ.

Остання сюжетна лінія четвертого фільму була прив’язана до середини 50-х років минулого століття. З урахуванням зразкового «дорослішання» героя в середньому на 12 років від картини до картини, можна очікувати відображення епохи 70-х років, досить бурхливих для Америки.

Безсумнівно, що авантюрний археолог-дослідник як і раніше зіткнеться з рідкісною за складністю завданням, яка стане черговим божевільним пригодою допитливого Індіани Джонса. Хто стане супутником головного персонажа, поки не ясно. Спроби ввести героєм сина Джонса були невдалими, продюсери відмовилися від продовження даної сюжетної лінії, Шайи ЛаБаф в черговий частини не буде.

Відомо, як запевняють самого Спілберга, що Індіана Джонс не загине. Герой розвивається, дорослішає, йому вже не доведеться «надирати стільки ж дуп». Чи збережуться інтелект, дотепність персонажа, що важливіше.

Акторський склад

Участь живої легенди Харрісона Форда притягує інтерес шанувальників виходу картини «Індіана Джонс 5» в 2022 році.

Ймовірно, з урахуванням віку актора, це буде фінальний виток пригод. Заміни йому ніхто не бачить, та й шанувальники не пробачать такого обороту.

Союз Спілберга, Харрісона в роботі над бойовиком дозволяє повернути колишню славу персонажа, трохи затьмарену в «Королівстві кришталевого черепа».

Прем’єра картини повинна відбутися в рік 80-річчя Харрісона Форда. Зараз він у відмінній формі, завдяки майстерності акторів такого рівня бувалі герої бойовиків стали модними. Ніхто не чекає запаморочливі трюки, харизма і чарівність стають домінуючими.

Участь інших акторів ніким не підтверджено, скоріше, відомо, кото точно не буде в п’ятій картині:

  • Шайа ЛаБаф не бере участі в ролі сина, його не буде в сюжеті;
  • Карен Ален, яка зіграла роль Меріон Рейенвуд, не погодилась на зйомки через розбіжності в ціні її роботи;
  • Кейт Бланшет, яка втілила негативний персонаж, суперницю Індіани, не бере участі в зйомках, так як в сценарії відсутній її героїня.

Відомо, що Джон Ріс-Девіс має намір знову зіграти Саллаха, але його участь поки не підтверджено, так як його умовою стало ключове місце персонажа у новій стрічці. Залишається дочекатися виходу трейлера фільму і самої прем’єри, щоб насолодитися новим витком пригод легендарного героя Індіани Джонса.

Також дивіться додатково цікаву інформацію про фільм «Індіана Джонс – 5»:Create AccountLog In Your Account