Календар церковних свят на квітень 2021 року

Церковні свята мають важливе значення в житті православних християн. Щоб в середині весни пам’ятати головні біблійні події і шанувати пам’ять тих, хто присвятив своє життя служінню Богу, необхідно дотримуватися церковних свят в квітні 2021 року. 

Головні церковні події квітня

У квітні віруючих людей в Україні чекають 66 християнських свят. Ці дні будуть нагадувати про життя Ісуса Христа, його матері Діви Марії та інших святих і мучеників, які вірою і правдою служили Богу. 

Благовіщення

Одне з найважливіших свят місяці – це Благовіщення. У 2021 року воно припаде на 7 квітня. Це релігійне торжество буде нагадувати віруючим про день, коли архангел Гавриїл, з’явившись Діві Марії, повідомив важливу звістку. У жінки повинен був народитися син – Ісус. 

Православним людям не слід в цей день навантажувати себе фізично. Краще відкласти роботу на завтра. Слід молитися і обов’язково прийти до церкви. У храмах на Благовіщення проводять богослужіння. 

Вербна неділя 

Цю важливу подію відзначають за 7 днів до Пасхи. Велике християнське свято нагадує віруючим про той день, коли Ісус з’явився в Єрусалимі. Сталося все напередодні майбутніх йому мученицьких страждань.

У цей день християни відвідують богослужіння, моляться. У неділю прийнято освячувати гілки верби. У книзі правди це були великі пальмове листя. Іудеї використовували їх, щоб вітати Ісуса в Єрусалимі. На території України вони були замінені на поширену в широтах вербу.

Календар із зазначенням дат 

Церковний календар на кожен день розповість про події, що вважаються знаковими в квітні 2021 року. Знаючи, яке свято відзначається сьогодні або в інший день, віруючі зможуть присвятити себе служінню Богу і правильним справах. 

1.04

В цю дату християни будуть згадувати святу Дарину та її чоловіка Хрисанфа, які проповідували слово Боже, не дивлячись на гоніння. Також 1 квітня буде шанувати пам’ять препод. Інокентія Комельского Вологодського. 

2.04

В цю дату прийнято поминати препод. Іоанна, Патрикия, Сергія та інших, в обителі святого Сави убієнних. 

3.04

У третій день квітня віруючі будуть згадувати Серафима Виріцкого. Також слід шанувати пам’ять преподобного Якова, єпископа Катанського. В цю ж дату буде відзначатися суботу третьої седмиці Великого посту. 

4.04

День, коли шанують пам’ять Священномученика Василя Анкірського, доведеться на 4 квітня. Священик Василь відомий твердістю своїх переконань. Він активно закликав прихожан церкви не піддаватися інших навчань і бути вірними православній вірі. Навіть коли Василя піддали переслідуванням, він залишався вірним своїм переконанням. 

5.04

В цю дату будуть шанувати пам’ять мученика Никона Сицилійського і 199 учнів його. Також це день пам’яті ігумена Києво-Печерського преподобного Никона. 

6.04

Православним належить шанувати пам’ять:

  • преподобного Захарії Печерського;
  • Мучеників Петра і Стефана Казанських;
  • Святителя Артемона;
  • єпископа Солунського.

Оскільки на наступний день буде святкуватися Благовіщення, 6 квітня віруючі намагаються завершити всі необхідні справи. 

7.04

У цей день відзначається Благовіщення Пресвятої Богородиці. Попутно віруючі згадують святителя Тихона, а також патріарха Московського і всієї Росії. 

8.04

8 квітня – це Віддання свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. Протягом дня прийнято прославляти Архангела Гавриїла і молитися. 

9.04

У цей день квітня 2021 року в Росії відзначається церковне свято Мучениці Матрони Солунської. Вона вважається заступницею господинь, тому до неї звертаються за допомогою в роботі і турботах по господарству. 

10.04

10 квітня – це Субота 4-ї седмиці Великого посту. Парафіяни згадують:

  • Преподобного Стефана чудотворця;
  • Мученика Бояна;
  • Іларіона Псковоезерского;
  • Євстратія Печерського.

Також в календарі церковних свят ця дата вважається днем ​​пам’яті святого Іларіона Нового. 

11.04

Можна згадати життя і справи священномучеників Марка, єпископа Арефусійського, Кирила, диякона та інших святих. 

12.04

12 квітня буде згадувати св. Іоанна Лествичника, який служив ігуменом Синайського монастиря, після того як 40 років провів в дотриманні посту і мовчанні.

13.04

Віруючі будуть згадувати Святителя Інокентія, митрополита Московського, а також Святителя Йону, чудотворця. Також 13 квітня відзначатиметься свято Священномученика Іпатія. 

14.04

Слід згадувати Мученика Авраамия Болгарського, який був чудотворцем, препод. Євфимія і препод. Геронтія. Також це день пам’яті святої Марії Єгипетської, яка близько 50 років молилася і постила в Йорданській пустелі.  

15.04

За календарем церковних свят, 15 квітня 2021 року відзначатиметься день преподобного Тита Чудотворця.

16.04

День, коли прийнято згадувати преподобного Микиту Сповідника, який служив настоятелем Мидикійської монастиря.

17.04

Це день пам’яті препод. Георгія Пелопонесского. Також слід згадувати святого Йосипа Песнопісца, який вів богоугодне життя. 

18.04

День пам’яті святого Феодула Солунського. В цю дату було прийнято відкривати вікна і провітрювати будинку свіжим весняним вітром. 

19.04

Це день пам’яті Рівноапостольного Мефодія. Також прийнято згадувати життя святого Євтихія і мученика Єремії. 

20.04

Православні християни будуть згадувати препод. Георгія Мітіленскій і Данила Переяславського. 

21.04

21 числа буде відзначатися народне свято Родіона Ледолома. За церковним календарем день носить назву – Апостолів від 70 Родіона (Іродіона), Агава, Асинкрита, Руфа, Флегонта, Єрма (Єрмія) і іже з ними.

Раніше було прийнято орати землю в цей день і сіяти овес.

22.04

За православним календарем свят згадують Мученика Євпсихія Кесарійського (Каппадокійського). 

23.04

В цю дату прийнято відзначати свято Терентія Маревни – згадують мученика Терентія Карфагенського. 

24.04

Шанується пам’ять Преподобних Якова Желєзноборовського і Якова Брилеевского. Також згадують Священномученика Антипові. 

25.04

У Вербну неділю віруючі будуть відвідувати богослужіння в храмах, освячувати гілочки верби. Свято припадає на 6-е неділю Великого Посту. Також на цю дату випадає день пам’яті препод. Василя сповідника. 

26.04

За церковним календарем, дата присвячена пам’яті пресвітера Артемона Лаодикийского. 

27.04

Святитель Мартін I в 649 році був обраний Папою Римським. У цей день прийнято проводити оглядини і сватання. В цьому випадку молодих чекатиме легка спільне життя. 

28.04

Народне торжество, що відзначається 28 числа, носить назву Пудов день. У календарі релігійних свят ця дата відзначена днем ​​Апостолів від 70 Аристарха, Пуда, Трохима. Пуд був учнем апостола Павла. Навіть перед лицем смерті він не відмовився від віри. 

29.04

Шанується пам’ять Мучениць Ірини, Агапії і Хіонії, які були відомі своєю твердою вірою і стійкістю. 

30.04

Християни відзначатимуть Знайдення мощей препод. Олександра Свірського. Також ця дата буде присвячена вшануванню пам’яті Симеона Ктезіфонтского. Віруючі будуть також згадувати препод. Зосиму. 

Як видно, в квітні 2021 року багато важливих в житті християн церковних свят. Ці знаменні дні нагадають віруючим про важливі події та підкажуть, як правильно себе вести в той чи інший день. Create AccountLog In Your Account