Китайський Новий рік у 2022 році

Всі знають, що Європейський і Китайський Новий рік наступають не одночасно! Напередодні довгоочікуваних зимових свят пропонуємо детально розібратися, коли настає за східним календарем Новий 2022 рік і які традиції дотримуються на батьківщині цього цікавого свята.

Дата свята в 2022 році

Важливо! У 2022 році Китайський Новий Рік настане 1 лютого, а новим покровителем стане Чорний Водяний Тигр.

Варто зауважити, що дата Свята весни (друга назва Китайського Нового Року) не є фіксованою. Згідно давнім традиціям прихід Нового Року відбувається разом з другим повним місяцем після зимового сонцестояння, яке відбувається завжди 21 грудня.

Дата приходу другого повного місяця варіюється від 21 січня до 21 лютого за чинним в європейських країнах григоріанським календарем, чим і обумовлена ​​плаваюча дата святкування Нового Року в країнах Східної Азії.

Важливо! Закінчиться рік Чорного Водяного Тигра 21 січня 2023 року поступившись місцем Чорного Водяному Кролику.

Тигр і його стихія

Кожен рік за китайським календарем має свого покровителя з числа тотемний тварин – 2022 рік пройде під заступництвом Тигра.

Всього в традиційному колі східного календаря представлені 12 тотемів:

 • 6 звірів, які живуть поруч з людиною (півень, кабан, бик, собака, кінь і коза);
 • 6 представників тваринного світу, що входять в розряд культових (дракон, змія, мавпа, щур, тигр і кролик).

При цьому їх розташування в зодіакальному колі не випадково. Всі тварини розміщені відповідно до приналежністю до Інь і Янь за кількістю пальців (кігтиків) на лапках. Кожному тотему з енергетикою Інь відповідає парне тварина з енергетикою Янь, що забезпечує необхідний баланс. Наскільки важлива ця зв’язок, підкреслює народна мудрість:

Крім 12 тотемних тварин, кожен рік за китайським календарем має свою стихію – так Тигр, який завітає до нас у 2022 році, буде Водяним (чорним).

Всього стихій п’ять:

 • вода (чорний і синій колір);
 • метал (білий);
 • древо (зелений);
 • вогонь (червоний);
 • земля (помаранчевий і жовтий)

Таким чином, Чорний Водяний Тигр, який буде сприяти нам за китайським календарем в прийдешньому 2022 році, приходить тільки 1 раз в 60 років. Раніше він гостював у нас в 1962 році, а в наступний заступить на пост покровителя в далекому 2082 році.

При цьому його побратими з інших стихій будуть панувати кожні 12 років. Таким чином, найближчим тигровим роком буде 2034, але стихією нового покровителя вже буде земля.

Яким буде рік Тигра

Щоб зрозуміти, що варто очікувати від тигрячого року, давайте розглянемо його позитивні і негативні якості.

Тигр має рішучим, але впертим характером. Він сміливий, упевнений в собі, чесний з оточуючими і завжди тримає дане слово. Але при цьому в певних ситуаціях може проявляти нестриманість, імпульсивність і дратівливість.

При цьому індивідуальною особливістю Тигра водяного є здатність до навчання і сильне почуття власної гідності.

За китайським гороскопом 2022 рік буде успішним для будь-яких починань, допоможе домогтися успіху тим, хто буде старанно йти до наміченої мети, додасть сил і впевненості в собі кожному, хто буде докладати зусиль. Фінанси, кар’єра, переїзд, створення сім’ї – все це можна і потрібно планувати на 2022 рік.

Найбільш успішним 2022 рік буде для людей, що народилися в рік Тигра (1974, 1986, 1998 і 2010). У їх житті відбудуться доленосні зміни, нові знайомства та інші яскраві, вражаючі події.

Що обіцяє Китайський Новий 2022 рік представникам інших знаків можна зрозуміти з таблиці сумісності.

Традиції святкування китайського Нового року

Ідеальний варіант – це зустріти Китайський Новий Рік 2022 на батьківщині свята, занурившись в фантастичну атмосферу східного торжества.

Серед основних традицій зустрічі Нового Року в Китаї варто відзначити:

 • прикраса яскравими світяться паперовими ліхтариками традиційного Дерева Світу;
 • декор будинку в червоному кольорі (незалежно від тварини-покровителя);
 • проводи старого року пострілами петард і феєрверками (відлякуючи злих духів);
 • дарувати мандарини, як символ багатства;
 • святкувати 15 днів поспіль (7 з яких – офіційні вихідні);
 • влаштовувати на 15-й день Нового Року народні гуляння з танцями левів і танцем гігантського дракона, довжина якого може досягати 10 метрів.

Кожен з 15 днів новорічного торжества має сові особливе значення і свої традиції:

 • 1-4 дні Нового Року – в цей період прийнято ходити в гості і дарувати подарунки родичам і друзям;
 • 5-й – День народження Бога Багатства;
 • 8-й – святковий сімейний вечерю;
 • 9-10 присвячені Небесному Нефритовому Імператору;
 • 15 – Свято ліхтарів (масштабне дійство на вулицях і танець Дракона).

Найяскравіше дія розгортається не в першу, а в 15 ніч (у 2022 році це буде 15 лютого). Всі вулиці і будинки прикрашають світяться ліхтариками та свічками, вказуючи душам родичів шлях додому. Вважається, що саме в цей день вони можуть відвідати свій будинок.

Поринути в неймовірну атмосферу святкування Китайського Нового Року можна не тільки в Китаї, а й опинившись в цей період в Сінгапурі, Макао, Сан-Франциско, Мельбурні або інших мегаполісах, в яких є китайські квартали.



Create Account



Log In Your Account