Китайский Новий рік в 2020 році

Новорічні свята – період, якого чекає кожен житель планети і готується заздалегідь. У цей час у повітрі витає особливо чарівний настрій. Більше за всіх пощастило в цьому плані жителям східних країн, які відзначають свято двічі. Саме святкування китайського Нового року відрізняється особливим розмахом.

Коли буде китайський Новий рік в 2020 році

Святкування традиційно тривають 15 днів. Постійної дати, як для західного Нового року, немає. Зазвичай вона знаходиться в проміжку між 21 січня і 21 лютого і припадає на другий молодий Місяць після дня зимового сонцестояння.

Відповідно, в 2020 році Китайський Новий рік припадає на 25 січня. Якщо звернутися до східного календаря, то в 5 годин і 3 хвилини ранку настане 4718 рік. Урочистості триватимуть до 10 лютого.

Незважаючи на це, офіційно відпустка у китайців становитиме 7 днів.

Китайці святкують китайський Новий 2020 рік

У жителів Сходу свято носить назву Чунь Цзе, що перекладається як «свято весни». У Китаї розвинена сільськогосподарська діяльність, і багато хто використовуює місячний календар, за яким свято символізує прихід весни й наближення польових робіт.

Яка тварина стане символом року

Символ повторюється раз в 60 років. Він складається з комбінації стихій (вода, земля, повітря, вогонь, метал), кольорів і одного з 12 зодіакальних тварин. Новий 2020 рік за китайським календарем буде символізувати Щур, білий колір і стихія метал.

Для людей, народжених у рік Щура, характерна швидкість реакції, бажання дізнатися щось нове, у них добре розвинена інтуїція. Завдяки уяві і спостережливості Щури використовують всі можливості по максимуму. Відмінно досягають успіху в нових справах.

До щасливих кольорів належать золотий, зелений, синій. Приносять удачу числа 2 і 3. Лілія і африканська фіалка – щасливі квіти для народжених у Рік Щура.

Як зустріти 2020 рік за китайськими традиціями

Китайці вважають, що для того, щоб майбутній рік був щасливим, необхідно задобрити символ. У зв’язку з цим на столі повинно бути достатньо сиру, який так любить щур. Скатертина та елементи декору (свічки) повинні бути білого кольору з елементами, що імітують метал. Одяг також може бути з срібним відливом або білим. Обов’язково додати традиційно червоний колір.

Сподобається символу року 2020 галаслива, різношерста компанія. Обов’язково зустріти китайський Новий рік потрібно з феєрверками та хлопавками.

Як китайці готуються до свята

Згідно з давньою легендою на початку року на китайців нападає монстр на ім’я Нянь, ім’я якого перекладається як «Рік». Монстр з’являється у поселенні в перший день і намагається його розорити, з’їсти домашніх тварин, урожай і жителів.

Святкові новрічні гулляння у Китаї

Для того щоб відлякати чудовисько, китайці прикрашають житло безліччю гірлянд, ліхтарів. Вішають записки з гарними побажаннями. На вікна вішають червоні стрічки і смужки з паперу. Особливу роль виконує червоний колір. Згідно з тією ж легендою Нянь дуже любив їсти дітей і одного разу злякався дитини в червоному одязі. Тому більшість прикрас червоного кольору.

Також перед святом господарі ретельно прибирають у хаті, щоб звільнити місце для нового і хорошого, а погане старе викидають. У перший день Нового року в житло не підмітають. Вважається, що так можна вимести щастя з хати.

Після походів по родичам і знайомим всі вирушають на народні гуляння. Згідно з традицією жителі Піднебесної виконують танці з фігурами дракона і лева. Спеціально для китайського свята виготовляються величезні фігури тварин, всередині яких розміщуються люди.

Особливості святкового столу

Зустрічати Китайський Новий рік прийнято всією сім’єю за багатим, щедрим столом. Незважаючи на місце проживання, діти прагнуть відзначити свято з батьками. У зв’язку з цим щорічно виникають проблеми з транспортом і квитками.

Господиня готує улюблені страви членів сім’ї. Серед м’ясних і рибних страв особливе місце займають національні пельмені (цьзяодзи). Страва є втіленням головного бажання – появи синів.

В кінці свята в небо запускається безліч петард та салютів. Вони повинні відлякати злих духів і внести в родину мир і благополуччя.

Китайська родина за столом

Як відзначаються перші дні Нового року в Китаї

На наступний день всі починають ходити в гості до родичів і сусідів. Так може тривати 5 днів. У перший день після китайського нового року 2020, вранці діти вітають батьків, а ті у відповідь дарують червоні конверти з грошима.

Особлива увага приділяється подарункам. Бажано дарувати парні предмети. Число символізує єдність і сімейну гармонію. При цьому числа 4 варто уникати, оскільки воно асоціюється зі смертю.

Мандарин є китайським символом фінансового благополуччя. Саме тому, приходячи в гості, господарям будинку дарують два мандарина, а коли гості йдуть, – навпаки: господарі дарують гостям два інших мандарина.

Окремо виділяють новорічні традиції для кожного дня:

  • вночі збирається вся родина в будинку з безліччю прикрас і світла;
  • перший – день зятя. Відвідують далеких родичів;
  • третій – день жертвоприношень. Китайці роблять фігурки з паперу, які потім спалюють;
  • з четвертого по шостий день святкування проходять в колі друзів;
  • сьомий і восьмий – дні проводження часу в сімейному колі (в тиші і без веселощів);
  • дев’ятий – день пам’яті предків;
  • після десятого дня всі готуються до свята ліхтарів, які освітлюють шлях душам покійних на небеса;
  • тринадцятий день вважається вегетаріанським;
  • на п’ятнадцятий день запускають в небо ліхтарики.

Зазвичай після другого тижня святкування китайського Нового року, робота в більшості міст поновлюється, не стане виключенням і 2020 рік.Create AccountLog In Your Account