Коли буде Обрізання Господнє в 2020 році

Обрізання Господнє є досить важливим святом для всіх православних християн. Воно особливо виділено в церковному календарі і його прийнято відзначати. У цій статті ми розповімо історію цього свята, а також якого числа Обрізання Господнє святкується в 2020 році.

Що це за свято?

Обрізання Господнє святкується 14 січня – це не найважливіша церковна дата, оскільки вона не відноситься до дванадесятих. Але, так чи інакше, відзначати в Україні його прийнято. Це свято присвячується проведенню такої процедури, як обрізання Ісуса Христа. Що це таке, що означає? В єврейському народі ця традиція має велике значення. Обрізання вказує на належність дитини до народу Авраама. А тому, обрізання Ісуса Христа говорить про те, що він є прямим нащадком Авраама.

Святкування Обрізання Господнього в 2020 році

Крім того, цей день покликаний нагадати людям про те, що Ісус – це не звичайна людина, але і дух, втілений у тілі. Як свідчать правила Старого завіту, через вісім діб після народження кожна дитина підлягає обрізанню.

Цей обряд говорить про готовність людини в подальшому приймати та виконувати старозавітні навчання. Крім того, в цей день дитина також отримує своє ім’я.

Якого числа Обрізання Господнє в 2020 році

Святкування торжества припадає на 14 січня 2020 року. В Православ’ї його почали відзначати в 4 столітті нашої ери. Це свято має ряд смислів. Так, у Посланні до колосян сказано, що обрізання плоті іудеїв християни замінили так званим духовним обрізанням. Це видалення перешкод, поганих думок, обмеження себе. Ще один сенс свята –обрізання так званих духовних пристрастей.

Ця дата губиться між двома святами – Хрещенням Господнім і Різдвом Христовим. Саме тому відзначають його не особливо пишно.

Згідно зі старим стилем свято випадало на 1 січня. Після того, як Петро I переніс Новий рік на січень, він збігся з Новоліттям. В деяких регіонах України це свято називалося Васильєвим вечером. Цей святий все своє життя дбав про незаможних і став прообразом Діда Мороза.

Отже, ви дізналися, якого числа святкується Обрізання Господнє в 2020 році, а тепер поговоримо про традиції, пов’язані з цим святом.

Традиції та обряди свята

Обрізання Господнє – це свято, яке має свою історію в православ’ї. Зауважимо, що дата цього свята збігається з шануванням святого Василя Блаженного. Існує ряд особливих традицій та обрядів, пов’язаних з цим святом.

Це торжество супроводжується особливим богослужінням. Також читається так звана Ісусова молитва і проходить літургія Василя. Всі храми і церкви дотримуються цих обрядів.

Це свято збігається з датою старого Нового року, який святкують за Юліанським календарем. У народі В цей день дівчатам прийнято ворожити, а хлопцям вранці посівати зерном. Також молоді люди співають особливі пісні.

 

Що не можна робити в цей день?

Є речі, які в цей день робити заборонено. Так, важливо, щоб в цей день людина нікому не відмовляла у допомозі, навіть своєму ворогові. Крім того, слід прощати всіх. Якщо ж людина вчинить інакше, відмовиться від якогось прохання, то його вчинок може відлякати удачу і навіть залучити нещастя.

Не слід вживати непристойні слова, ображати оточуючих людей і самого себе. Що можна ще? Не варто думати про погане, негативне, не треба сперечатися і дратувати інших людей.

 

Народні прикмети та повір’я

Існують деякі народні звичаї, яких дотримуються віруючі в цей день:

 • Є заборона на позичання грошей. Якщо ви комусь дасте в цей день в борг, то протягом всього наступного року ваші борги будуть рости.
 • Крім того, важливо відсторонитися від вирішення фінансових питань, не рахвати гроші.
 • Якщо у цей день погода ясна, то кажуть, що можна очікувати великого врожаю ягід і фруктів.
 • Якщо іній вкриває дерева, то це говорить про великі перспективи, пов’язані з урожаєм зернових.
 • Бажання, які ви загадаєте в ніч з 13-го на 14-е січня, обов’язково здійсняться.
 • Кажуть, що той чоловік, який народився 14 січня, ніколи в своєму житті не буде відчувати особливих грошових проблем.
 • У цей день слід надіти новий, а краще святковий одяг. Якщо ви зробите так, то протягом всього наступного року вас буде супроводжувати удача.
 • Якщо в цей день поворожити, то все, що скажуть предмети ворожіння, буде правдою.

 

Підводячи підсумки

 • Обрізання Господнє 2020 – це важливе свято для всіх православних, воно святкується 14 січня.
 • У цей день проводяться Богослужіння і читаються спеціальні молитви.
 • Під час свята не слід відмовляти в допомозі іншим і лихословити.
 • Є низка прикмет, дотримуючись яких в цей день, ви зможете привнести у своє життя удачу та успіх.

 Create AccountLog In Your Account