Коли буде зустріч випускників в 2020 році

Майже на кожен день календаря припадає якесь свято в Україні. Але дня випускника в ньому немає. Незважаючи на це, існує негласне правило, за яким в якості “пам’ятної дати” використовують першу суботу лютого. В 2020 році зустріч випускників припадає на 1 лютого.

Чому випускники зустрічаються в лютому

Традиція збиратися всім випуском з’явилася разом з першим університетом. Проте в середні віки їй надавалося набагато більше значення. Освічених людей у ті часи було небагато, тому важливо було підтримувати зв’язки.

Сьогодні зльоти випускників проводяться не тільки в університетах, але і в школах, ліцеях, коледжах. А перенесення пам’ятної дати на лютий відбувся відносно недавно — з тих пір, як школа стала обов’язковою сходинкою в освітній системі. Учні часто продовжують навчання у вузах, тому вільного часу у них мало. Залишаються лише невеликі канікули після іспитів. Тому свято “поставили” як раз після зимової сесії.

Випускники зібралися на зустріч в 2020 році

Традиція збиратися після випуску є неофіційною, тому коли буде зустріч випускників в 2020 р., вирішує кожен клас і курс самостійно. Якщо не підходить традиційна дата 1 лютого, то можна перенести і на більш пізній час. Наприклад, на травень і зустрітися зі школою на останньому дзвонику.

Святкові традиції в Україні

На зборах колишніх однокласників сьогодні не обговорюються важливі державні справи. Єдина традиція, яка збереглася, — відвідування навчального закладу. Учні приходять у школу чи університет, зустрічаються зі своїми викладачами, обговорюють минулі часи.

Школи більш трепетно ставляться до свята, тому нинішні учні прикрашають будівлю школи:

  • вішають святковий транспарант з вітаннями;
  • розвішують кульки;
  • прикрашають стіни колажами з фотографіями випускників;
  • іноді навіть готують невелике шоу-талантів.

Якщо у навчального закладу є випускники, якими пишаються, то обов’язковим заходом стане їх виступ. На ньому найуспішніші розповідають про роки, проведені за партою і про те, як це вплинуло на їх життя. Такі виступи мотивують нинішнє покоління учнів і показують, які можливості у них є.

Це не обов’язкова програма. Кожна школа підходить по-своєму до підготовки свята. А ось ВНЗ ніяк не реагують на святкову підготовку. Найчастіше це стандартний навчальний день, який нічим не відрізняється від інших. Самі випускники в будівлі університету проводять дуже мало часу. Після загального збору в школі або вузі свято продовжується невеликим застіллям. Проводити такі посиденьки в школі незручно, тому зустріч випускників плавно перетікає в кафе або ресторан.

Організація зустрічі

Організацією свята займаються самі колишні випускники. Зараз це дуже просто зробити. Знайти однокашників можна в соціальних мережах. Потрібно лише створити загальний чат з обговоренням того, хто прийде і коли буде в 2020 році зустріч випускників. Зазвичай ініціаторами стають ті хлопці та дівчата, які у шкільну пору були найактивнішими.

Перша вчителька с випускниками школи

Одночасно з обговоренням загальних питань щодо зустрічі, варто зв’язатися і з школою. Кожен навчальний заклад встановлює власні правила. Хоча за традицією, всі 1 лютого 2020 року мають право на вільну екскурсію по будівлі і всім аудиторіям. Також попереднє повідомленням допоможе зібрати вчителів, навіть якщо вони вже вийшли на пенсію. Пристарілих викладачів можна відвідувати прямо у них вдома. Але такі посиденьки влаштовуються дуже невеликими компаніями, де збираються улюблені учні.

Зустріч випускників в Україні проводиться в неофіційному форматі. Немає дрес-коду та інших обов’язкових правил. Студенти можуть розділитися на групки по інтересам і продовжити спілкування окремо від основної групи. Також йти з заходу можна в будь-який момент, не чекаючи поки всі вирішать розійтися.

Основна мета зустрічі — спілкування. Хоча зустрічі випускників проводяться щорічно, деякі класи збираються лише на круглі дати. Наприклад, через 10 років. Адже за цей час багато змінилися і хочеться подивитися, як зросли шкільні товариші.Create AccountLog In Your Account