Коли будуть канікули в школі в 2019-2020 році

Навчання залишає мало часу для відпочинку! Нескінченні уроки в школі, великий обсяг домашніх завдань, репетитори, та ще й різні додаткові заняття в секціях та гуртках. Навантаження на дітей, особливо у випускних класах, практично не залишає часу на якісь розваги та відпочинок. Єдиний період, що надає дітям трохи часу на свої інтереси — зрозуміло, це канікули! Який же учень їх не чекає?

Дати канікул в школі в 2019-2020 навчальному році, важливі не лише для самих дітей, які рахують дні до відпочинку, але і для їх батьків: найчастіше на цей час вони намагаються брати відпустки і путівки, щоб провести час з дітьми. І в даному випадку знання хоча б приблизних канікулярних строків особливо важливо, адже дорослі повинні отримати відпустку на потрібні їм дати і заздалегідь спланувати свій відпочинок. Давайте з’ясуємо, коли будуть канікули  2019-2020 в школах України. При цьому, знаючи канікулярні дати, простіше розпланувати поїздки і візити до родичів.

Як визначаються періоди канікул для шкіл

На жаль, актуальної інформації по датах шкільних канікул не варто чекати приблизно до вересня 2019 року. Поки що ми можемо лише орієнтуватися на минулі роки і припускати дати по ним. Остаточно терміни канікул будуть озвучені після складання рекомендацій Міністерства освіти України на поточний 2019-2020 навчальний рік. Міністерство врахує різні великі події, які припадають на час канікул — наприклад, шкільні олімпіади та культурно-масові заходи для школярів.

Батьки разом з дітьми на шкільних канікулах 2019-2020

Також канікулярні періоди можуть визначатися педагогічним складом навчального закладу, виходячи із законодавства України про освіту. При складанні навчального плану, директор і вчителі повинні враховувати наступні положення закону:

 • першим робочим днем в навчальному році 2019-2020 вважається 1 вересня, а останнім — 1 червня;
 • на шкільні канікули протягом року має бути відведено не менше 30 днів;
 • план канікул повинен бути погоджений з міським або районним відділом освіти.

В іншому випадку, шкільні комітети вільні у виборі термінів та можуть розподіляти канікули в 2019-2020 році на свій розсуд. Втім, адміністрація шкіл намагається дотримуватися загального графіка, якого дотримуються всі навчальні заклади.

Графіки канікул розподіляються в залежності від безлічі факторів. Враховуються такі нюанси, як вік школярів (наприклад, першокласники зазвичай отримують додаткові дні відпочинку в лютому, а старші класи можуть бути звільнені за рішенням директора школи від частини занять для додаткової підготовки до здачі ЗНО та вступу до ВНЗ), або враховуючи інші особливості навчального процесу в школі. Так, у школах, які навчаються по чвертях, днів відпочинку менше, ніж у тих, де навчаються по триместрах.

Дати шкільних канікул в 2019-2020 році

Дати канікулярних періодів протягом року можуть змінюватися при епідеміях грипу та введенні карантину. Не допускається перенесення термінів шкільного відпочинку більше ніж на два тижні. Орієнтовні дати канікул в Україні, виходячи з досвіду минулих років, будуть виглядати наступним чином:

 • осінні канікули починаються в кінці жовтня і тривають тиждень. Ймовірно, в 2019-2020 навчальному році вони стартують 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада;
 • зимові канікули тривають з кінця грудня до десятих чисел січня, займаючи два тижні. Відповідно, в 2019 році їх почнуть орієнтовно 23 грудня закінчать вже в 2020 році — 7 (12) січня;
 • весняні канікули припадають на кінець березня і будуть тривати тиждень. Скоріше всього, українські школярі отримають пвідпочинок з 23 по 29 березня;
 • літні канікули традиційно проводяться з 1 червня до 1 вересня, займаючи три повних місяці.

У разі навчання по триместрах система виглядає дещо інакше: школярі вчаться п’ять тижнів, після чого настає тиждень відпочинку.

Учень школи чекає на наступні канікули

Крім тижневих канікул навесні і восени, а також двотижневого зимового відпочинку, школярі отримають перепочинок у дні державних вихідних.

Канікули у першокласників

Крім того, в наприкінці лютого 2020 року, коли традиційно починаються епідемії ГРВІ та грипу, першокласники нерідко отримують додатковий тиждень відпочинку. На цей період дітей позбавляють від навчання, щоб вони могли вакцинуватися і перечекати вдома найнебезпечніший період в році для незміцнілого імунітету.

Попопередньо, в 2020 році, шкільні канікули для першокласників почнуться 24 лютого, а закінчаться 1 березня.

Крім того, як відзначають багато вчителів, у молодших класах невеликий додатковий відпочинок благотворно впливає на успішність.

Додаткові дні відпочинку для школярів в 2020 році

Всі учні звільняються від навчального процесу у дні свят, які вважаються державними. Якщо святковий день випадає на вихідний, то, як правило, він переноситься на найближчий понеділок, який стає днем відпочинку. Додатковими вихідними в 2019-2020 навчальному році у школах України будуть наступні святкові дні:

 • 14 жовтня — День захисника України;
 • 25 грудня — католицьке Різдво;
 • 8 березня — Міжнародний жіночий день;
 • 19 квітня — Пасха (Великдень);
 • 1 травня — День праці;
 • 9 травня — День Перемоги;

Важливо: у схемі свят поки що не очікується змін, проте з часом це може змінитися. З політичних причин багато народних обранців прагнуть скасувати частину свят — наприклад, такі, як 1 і 9 травня.Create AccountLog In Your Account