Коли Поминальні дні в 2020 році

У кожній родині є окремі дні поминок, які припадають на день смерті людини. Але є православний календар, в якому можна дізнатися якого числа будуть поминальні дні в 2020 році для всіх. Тобто в цей день проводяться церковні служби в храмах, в пам’ять про всіх померлих. Існують і традиції, які потрібно виконувати обов’язково у цей день.

Календар батьківських субот і поминальних днів на 2020 рік

В житті православної людини існує кілька поминальних днів іменованих батьківськими суботами. Церковний календар зовсім по-іншому трактує цю традицію. Тому днів поминання можна нарахувати більше десятка. Кожен період приурочений до якоїсь події і має особливе значення. Церковний календар 2020 поминальних днів виглядає наступним чином:

Поминальні дні в 2020 році в Україні, календар
22 лютого 2020. Це самий перший день поминання в році. Також він має другу назву Вселенська М’ясопусна субота, яка вже стала традиційною для православ’я. Все пов’язано з тим, що поминають людей в останню суботу перед Масляною. У цей день найкраще сходити в церкву або ж храм, щоб помолитися.

14 березня 2020. З початком Великого посту, практично кожна субота – це день пам’яті. Людина в цей період свого життя відчуває певні складнощі. Тому поминання покійних також стане для неї можливістю очищення.

 

На Батьківські суботи в Україні прийнято відносити на могили свіжі вінки, а старі які вже застарілі викидати.

21 березня 2020. Особливий день у житті людини, так як припадає на весняне рівнодення. У церковному календарі ця батьківська субота також присутня. Якщо не знаєте, як розрахувати, коли цей день поминання, то просто потрібно відрахувати третій тиждень Великого посту в 2020 році і вибрати суботу.

28 березня 2020. Поминальна субота, яка припадає на четвертий тиждень Великого посту. Існують традиції, які церквою тримаються потай. Але молитви і служби обов’язкові в цей день. Якщо проводиться Літургія в пам’ять Іоанна Златоуста, значить, пора відвідати могилу загиблих і вшанувати їх пам’ять. Всі поминальні дні у православних у 2020 році рівномірно розподілені, але не обов’язково в кожну дату вирушати на цвинтарі, досить декількох разів.

28 квітня 2020. Радониця відзначається після Великодня на десяту добу. Сама суть цього свята полягає у тому, що ми повинні радіти за тих, хто зміг перемогти смерть. Незважаючи на відхід з життя вони отримують безсмертя в іншому світі. Відвідування могили покійних є обов’язковою умовою в цей день. Традиції ні в якому разі не можна порушувати.

9 травня 2020. Це один з найважливіших днів поминання в житті кожної людини на планеті. У православній церкві прийнято проводити божественні літургії. Моляться Богу і загиблим, завдяки яким вдалося перемогти у війні. Це день пам’яті, а не день поминання, але в церковному календарі він також присутній. Переглядаючи православний календар можна зрозуміти, якого числа поминальні дні в 2020 році, так як вони зазначені в обов’язковому порядку.

Якщо є можливість, то потрібно обов’язково купити вінок і віднести його до пам’ятника героям і загиблим у часи ВВВ.

4 червня 2020. В цей день церква приділяє увагу тим людям, які вирішили вчинити самогубство, або потонули. Насправді, якщо говорити про цю категорію померлих, то церква категорично негативно ставиться до них. Але спеціально для того, щоб люди могли помолитися за своїх рідних і близьких, було прийнято рішення виділити день поминання. Дуже важливо в цей день прийти на могилу і попросити у Спасителя вибачення, за той вчинок, який здійснив померлий. Це може допомогти йому в іншому світі.

6 червня 2020. Про те, коли розпочнуться поминальні дні в 2020 році у православних за календарем, попереджають церковні служителі. Але якщо ви не відвідуєте храм, то варто звернути увагу на православні свята і пости, яким передують поминальні дні. 6 червня перед Трійцею, обов’язково в суботу потрібно відправитися на кладовище відвідати могили своїх близьких і родичів. За традицією православних християн це також день пам’яті.

11 вересня 2020. Особливий день у житті православних воїнів. Історія цієї події в житті слов’янського народу має колосальне значення.

11-го вересня молитви проти пияцтва володіють магічною або навіть божественною силою. Обов’язково, якщо в родині є люди, які страждають алкоголізмом, треба сходити і помолитися за них у церкві.

10 жовтня 2020. Чергова батьківська субота, перед Покровою. Це, швидше за все народна традиція, яка згодом стала і церковною. Відвідування могил покійних є обов’язковим. Дізнавшись, якого числа поминальний день в 2020 році за православним календарем, потрібно обов’язково приділити увагу своїм родичам, які покинули цей світ.

15 листопада 2020. Особливий день у житті церкви, так як він присвячений пам’яті загиблих в автокатастрофах, при падінні літаків. У кафедральних соборах проводяться богослужіння, які обов’язково супроводжуються молитвами в пам’ять покійних. У православному календарі цей день з’явився тільки нещодавно. Зараз це вже традиція, на яку треба звернути увагу.

Знаючи, коли поминальні дні ви можете згадати про своїх близьких, які пішли з життя. Також варто викроїти трохи часу, щоб відвідати могилу покійного. Але ні в якому разі не потрібно плакати, так як це ні до чого доброго не призведе. Навпаки, ви повинні молитися за людину, у якої почалося щасливе вічне життя в іншому світі.

Підводячи підсумки

  • Дні поминання – це не просто обов’язок кожної людини, це можливість приділити увагу померлим родичам і близьким людям.
  • Обов’язково в батьківські суботи 2020 потрібно відвідувати церкву і там запалювати свічки в пам’ять покійних.
  • У дні поминання небажано плакати і сумувати.
  • Вживати алкоголь в батьківські суботи категорично заборонено.

 Create AccountLog In Your Account