Коли садити картоплю в 2021 році за місячним календарем

Картопля у багатьох – улюблений овоч, який до того ж корисний і поживний. Його вирощують багато українських городників. Для отримання багатого врожаю потрібно знати, коли садити картоплю в 2021 році за місячним календарем і по регіонах.

Що можна дізнатися за місячним календарем

Місячний календар створюють фахівці, з огляду на велику кількість чинників: близькість дати до несприятливого періоду, розташування Місяця в певних зодіакальних періодах. 

Використовуючи дані місячного календаря, городники визначають відповідні дні для посадки насіння на розсаду, у відкритий грунт. Він допомагає встановити, коли виконувати підготовку, обрізку, полив рослин, внесення добрив в грунт. Всі ці процедури необхідно робити у відповідний час.

Як вважають фахівці, небажано виконувати сільськогосподарські роботи в молодик, повний місяць, в період місячного затемнення. А посадку картоплі краще здійснювати при спадаючому Місяці.

Як вибрати період для посадки

Попередньо визначити день посадки картоплі складно, оскільки велике значення має погода. Якщо весна затяжна, то відтавання грунту відбувається пізніше.

А коли вона рання, то можуть повернутися морози, і паростки рано посадженого овоча загинуть. Приблизно встановити дати дозволить попередній прогноз погоди і календар посівних робіт.

Визначити початок робіт можна за станом грунту. Так як в бульбі картоплі знаходиться багато вологи, то садити в холодну землю його не варто. Причина в тому, що відбуваються в тканинах процеси завершуються.

Приступати до посадки слід тоді, коли грунт на глибині 10 см прогрівається до 6-8 градусів на півдні, а в холодному кліматі – до 10-12 градусів. Рівень денної температури повинен знаходитися в межах 15-18 градусів.

Необхідно враховувати кліматичні особливості по регіону. Також є народні прикмети, за якими орієнтуються і вибирають дні, коли виконувати посадку:

 • березове листя має розміри копійчаної монети;
 • кульбаби знаходять куля з насінням.

За такими ознаками ще наші предки визначали терміни посадки картоплі. Хоч зараз використовується і багато інших методів, народні прикмети не менше ефективні.

Садимо картоплю за місячним календарем

Картопля бажано садити на спадаючий Місяць. У цей період можна додавати органічні добрива, підгодовувати рослини, виконувати прополку і знищення шкідників.

Абсолютного збігу кліматичних умов і сприятливих днів чекати не слід, але вибрати посадкову дату все ж можна. Відповідні дні, коли садити картоплю в 2021 році за місячним календарем, вказані в таблиці.

місяць

сприятливі дні

Квітень

1-5, 8-11, 28-30

Травень

1,2, 5-10, 27-29

червень

2-9

Сприятливі дні спостерігаються під час спадаючого Місяця. У червні посадку після 10 числа дозволяється проводити лише там, де бульби рослин визрівають до холодів. Посадочні дати припадають на кінець місяця.

Якщо садити картоплю в зазначені періоди, можна отримати багатий і якісний урожай. Якщо в Вашому регіоні можуть статися кліматичні зміни, то посадку можливо відкласти на деякий час.

Терміни і сорти

Щоб отримати ранній урожай молодої картоплі, потрібні ранньостиглі сорти. Для зберігання підходять сорти з середнім і пізнім дозріванням. Період дозрівання у всіх видів картоплі різний:

 • ультраранні – 40-55 днів;
 • ранньостиглі – 60-80;
 • середньоранні – 90;
 • середньостиглі – 90-100;
 • середньопізні – 100-120;
 • пізні – 120-140.

Посадка коренеплоду буде вдалою при правильному виборі дня. Ще враховують клімат місцевості. Не менш важливо вчасно підготувати землю, насіннєвий матеріал.

Умови

Необхідно знати не тільки те, коли садити картоплю в 2021 році за місячним календарем, а й дотримуватися правил вирощування овочів. Ділянка слід вибрати попередньо, з огляду на норми сівозміни, від яких значною мірою залежить врожайність. 

 • Бажано виконувати посадку овоча після цибулі, часнику, кукурудзи, інших коренеплодів, хрестоцвітних гарбузових, бобових.
 • Після пасльонових овочів (томатів, перцю) садити картоплю не варто, так як у них однакові шкідники і захворювання.
 • На маленькій ділянці коренеплоди займають великий простір. Щороку міняти місце не вийде. Тому краще оновлювати сорти через 3-4 роки.

Ці умови вирощування відносяться до різних сортів коренеплоду. Тільки при їх дотриманні можна сподіватися на отримання хорошого врожаю.

Підготовча робота

На бульбові овочі волога впливає негативно, тому рекомендується вибирати рівне місце, де відсутні схили. Там не повинна скупчуватися вода після танення снігу.

Територія в низині, з підвищеним заляганням грунтових вод не підходить. У тіні розвиток бульб відбувається погано: з’являються невеликі і несмачні плоди. Тому потрібно відкрите сонячне місце.

Для нормального розвитку коренеплоду йому потрібні кисень, поживні компоненти, волога. Картоплі ідеально підходять легкі, пухкі, суглинні, супіщані види грунтів.

У важкій, щільною, глинистої землі доступ кисню до коренів ускладнений, поживних компонентів мало, тому м’якоть овоча буде щільною.

Територію бажано підготувати в осінній період, щоб навесні приступати до інших робіт. Ділянку слід перекопати на глибину багнета лопати, усунути залишки рослин, коріння, бур’яни. Потім додають добрива:

 • сульфат калію – 25 г;
 • суперфосфат – 20 г;
 • сечовину – 30 г на 1 кв. м;
 • перегній, компост – 10 л / 1 кв. м.

Навесні потрібно лише виконати розпушування грунту за 7 днів до посадки, розрівняти і додати в лунку нітроамофоску (4 г). Картопля відмінно розвивається при поєднанні мінеральних і органічних добрив, тому дозволяється внесення деревної золи (50 г), жмені лушпиння цибулі, перегною, компосту.

Бажаючим вирощувати овочі самостійно важливо знати, коли садити картоплю в 2021 році за місячним календарем. Дотримання термінів допоможе виростити багатий і якісний урожай смачного, корисного овоча.

Підведемо підсумок

 • У місячному календарі вказані сприятливі терміни посадки картоплі.
 • Ще необхідно враховувати кліматичні особливості регіону.
 • Важливо вибрати відповідний сорт.
 • Крім термінів, слід дотримуватися умов вирощування.


Create AccountLog In Your Account