Коли садити однорічні жоржини на розсаду в 2021 році

Через мінливість погоди, вплив припливів і відливів, впливу Місяця багато садівників хочуть точно знати оптимальний період для вирощування квітів, а також дні, в які від посадки варто відмовитися. Ділимося секретами, коли садити однорічні жоржини на розсаду в 2021 році.

Головні умови вирощування квітів

Все починається з посіву насіння на розсаду. Це необхідно робити не раніше квітня, так як матеріал потребує додаткового світла. А квітникарям, які планують вирощувати культури на півдні країни, можна приступити до підготовки вже в березні.

Насіння однорічних жоржин великі, тому з посадкою не виникне ніяких труднощів. Для вирощування якісної розсади необхідно підготувати тару, щоб квіти відчували себе комфортно.

Сіяти насіння можна тільки в родючу землю. Для посадки краще взяти суміш з перегною, городнього ґрунту і піску. Перед посадкою землю необхідно продезінфікувати. Для цього її потрібно помістити в духовку або пролити розчином марганцівки. Тару досить обробити окропом.

Розсаду рекомендується розташувати на підвіконні з південної сторони. Квітневого сонця буде достатньо, щоб однорічні жоржини витягнулися.

Рослину необхідно забезпечити помірним поливом, а підгодівлею захоплюватися не варто. В якості добрива можна використовувати азот. Через місяць потрібно внести добриво, що містить магній і кальцій.

Як тільки з’являться 2-3 листочка, розсаду потрібно пікірувати, інакше коренева система саджанців буде погано розвиватися. В результаті не вдасться виростити красиві кущики. Процедуру найкраще проводити в окремій ємності, висота якої становить близько 12 см. Також можна використовувати невеликий ящик.

Сприятливі дні: таблиця

Фахівці визначили сприятливі дні для посадки однорічних жоржин – склали графік відповідно до фазами Місяця. Нижче наведено таблицю по днях – вона допоможе виростити гарні квіти.

місяць

сприятливі дні

Кращі дні

Березень

2, 3, 7, 8, 21, 22, 30

10, 23, 30

квітень

4, 7, 8, 17, 18, 19, 21

5, 28, 29

травень

1, 5, 6, 7, 8, 16, 17, 18, 19, 20, 24

4, 13, 15, 26, 30

червень

8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

2, 4, 17, 22

Липень

6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29

5, 9, 19, 30

Для укрупнення цибулини потрібно садити однорічні жоржини на зростаючий Місяць. Більш того, вони будуть швидше розвиватися і раніше зацвітати. Терміни посадки для жоржин залежать не тільки від місячного календаря, а й від регіону, в якому планується проведення роботи.

 

Несприятливі дні: таблиця

В ході досліджень були виявлені несприятливі посадочні дні для однорічних жоржин. Вони представлені в таблиці.

Березень

1, 4, 5, 6, 9, 11, 15, 17, 22

квітень

1, 2, 3, 6, 10, 15, 16, 20, 24, 25

травень

2, 3, 9, 10, 11, 12, 21, 22, 27

червень

3, 5, 18, 25, 29

Липень

2, 3, 4, 11, 17, 21

Особливості вирощування

Як тільки грунт прогріється, а загроза заморозків мине, можна приступати до перенесення розсади у відкритий грунт. Однорічні жоржини воліють пухкий і злегка кислуватий грунт. При цьому в ній не повинна застоюватися волога. В іншому випадку коренева система почне гнити.

Ні в якому разі не можна висаджувати паростки в тінь. Жоржини люблять сонце. При недостатньому світлі рослина буде дуже слабкою, тому кущ не виросте.

У момент вилучення розсади з контейнера її необхідно ретельно полити. Грунт повинен просочитися вологою, щоб рослину можна було легко витягти. Якщо використовувалися торф’яні горщики, жоржини необхідно висаджувати разом з ними. 

Процес посадки покроково:

 • Підготувати невеликі лунки. Відстань між ними має бути від 30 до 50 см. При цьому рослина має вільно поміщатися в лунку.
 • Додати в поглиблення трохи золи і перегною.
 • Зволожити грунт і висадити розсаду.
 • Замульчувати грунт навколо рослини. Це вбереже паростки від грибкових захворювань і бур’янів, а коріння отримають додаткове тепло.

Для більш гарного вкорінення розсаду рекомендується затінити. Для цього достатньо скористатися плівкою. Її необхідно зняти через 4-5 днів.

Питання

Нерідко у садівників виникають питання, пов’язані з вирощуванням однорічних жоржин. Нижче представлені відповіді на найпопулярніші

Чому однорічні жоржини виросли більше двох метрів

Однорічні жоржини не виростають вище 45 см. Можливо, рослина не відноситься до даної категорії. 

Чому однорічні жоржини погано ростуть вгору

Якщо до середини серпня жоржини не зацвіли, варто задуматися: можливо, це сталося через наступні випадки:

 • Неправильний розподіл бульб.
 • Брак вологи. Через посушливу погоду рослина перестає формувати бутони і не зацвітає. Більш того, розтріскування щільного грунту деформує бульби.
 • Надлишок азоту в грунті. В такому випадку у рослини можуть вирости листя, але не бутони.
 • Недолік світла. Цвітіння починається пізніше визначеного часу і закінчується рано. Стебла витягуються.

Чому не цвітуть однорічні жоржини

Основні причини:

 • Неправильний розподіл бульб.
 • Брак вологи. Якщо не забезпечити регулярний полив, рослина не зможе сформувати бутон і зацвісти.
 • Жоржини НЕ прищипують.
 • Пагони занадто витягнулися в період зростання.
 • Недолік світла.

Чи можна зберігати бульби однорічних жоржин?

Бульби жоржин можна зберігати на горищі, якщо температура не перевищує +10 ° C. Для цього рекомендується використовувати сітчасті мішки. А щоб бульби не покрилися цвіллю і не захворіли, приміщення необхідно періодично провітрювати.

Однорічні жоржини – красива рослина, терміни посадки якого визначаються по фазах Місяця і залежать від регіону. Сприятливі дні для жоржин і періоди, в які від планових робіт варто відмовитися, рекомендується дивитися в місячному календарі квітникаря.Create AccountLog In Your Account