Коли садити огірки у відкритий грунт за місячним календарем 2021

Місяць впливає на все живе на нашій планеті. Цим вміло користуються досвідчені дачники для отримання хорошого врожаю. Зараз важливо знати, коли садити огірки у відкритий грунт в 2021 році за місячним календарем.

Особливості посадки в грунт

При посадці огірків в грунт потрібно враховувати кілька факторів. Наприклад, необхідно прораховувати періоди зростання сходів. Після замочування насіння перші паростки з’являються на сьомий день. Решта листочків починають з’являтися також через кожні 7 днів. Протягом місяця утворюються бутони.

Знаючи ці періоди появи огірків з насіння, потрібно прорахувати і спланувати посадку розсади за місячним календарем в грунт. Це займає в середньому 40 днів.

Важливою особливістю є відмінність в кліматі, яке треба обов’язково враховувати. У південних районах дачники можуть не обмежуватися в строках висаджування розсади в грунт. У північних регіонах потрібно уважно розраховувати час від висадки розсади до висаджування в грунт.

Розсада може загинути при різкому перепаді температури. Для огірків потрібно багато тепла і сонячного світла. Висаджуючи розсаду в землю, треба вибирати освітлене місце з хорошим захистом від вітрів. Відповідними місяцями будуть травень, червень.

Також слід враховувати терміни дозрівання різних сортів овочів. Для скоростиглих, середньо- і пізньостиглих вони значно відрізняються. Щоб мати на столі постійно свіжі огірки, треба садити різні види.

Як вибрати відповідні терміни для посадки огірків у відкритий грунт в 2021 році

Огірки мають дуже ніжну кореневу систему. Висаджуючи розсаду огірків в сприятливі дні за місячним календарем, рослинам забезпечується захист, підвищена стійкість до хвороб і шкідників.

Місячний календар

Для кореневої системи огірків пересадки небажані. Рекомендується відразу висаджувати їх у відкритий грунт.

Не варто висаджувати насіння на розсаду в дні повного місяця, молодика і в затемнення. У 2021 року такими днями будуть 26 травня, 10 червня.

У південних районах України насіння висіваються на розсаду з середини квітня, в північних частинах нашої країни в середині травня.

 

Таблиця посадки огірків на розсаду за місячним календарем 2021: 

Квітень

сприятливі дні

8, 9, 14, 18, 19, 25, 26, 28

несприятливі дні

11, 12, 13, 27

Травень

сприятливі дні

5, 6, 7, 15, 16, 17, 22, 23, 24, 25

несприятливі дні

10, 11, 12, 26

червень

сприятливі дні

2, 3, 6, 7, 8, 12, 13, 18, 19, 20, 21, 22, 29,30

несприятливі дні

9, 10, 11, 24

Огірки – теплолюбні рослини. Вони готові до посіву, коли температура грунту і повітря висока і стійка, не існує ризику повернення весняних заморозків. Для кожної кліматичної зони нашої країни такий період настає в різні місяці.

Слід враховувати особливості погоди, яка в останні роки помітно змінює календарні рамки сезонів. Ранньою весною потрібно починати посадки трохи заздалегідь. Пізньої весни не варто поспішати з висадкою.

Як правильно садити в грунт

Для хороших сходів, дружного зростання і багатого врожаю потрібна правильна агротехніка. На всіх етапах вирощування овочів слід грамотно виконувати всі дії, тільки тоді можна буде порадіти результатами.

Підготовка насіння

Огіркове насіння має гарну схожість. Вони проростають на 3-4-й день при температурі повітря понад 20 ° С.  

Насіння огірків можуть зберігатися в хороших умовах до 7 років.

Зібране самостійно насіння перед посівом треба перевірити на схожість. Спочатку на око відбирають великі, рівні екземпляри без видимих ​​пошкоджень, слідів гнилі, цвілі. Потім проводять калібрування в сольовому розчині. У воді (100 мл) розчиняють звичайну кухонну сіль (3 г), змішують з насінням. Через 10 хвилин перевіряють результат.  

Спливше насіння непридатне для посіву, їх викидають. Коли все насіння спливає, це означає, що воно старе. Потрібно спробувати його проростити. Те насіння, що не всплило – витримують 20 хвилин в розчині марганцівки (1%). Потім насіння промивають теплою водою.

Для поліпшення схожості і зміцнення рослини насіння можна замочити в розчині стимулятора росту на 12-24 години (точний час зазначено в інструкції). Такими препаратами є Епін, Корневин.

Далі насіння замочують. На дно прозорої склянки або контейнера укладають кілька шарів марлі (можна ватні диски). Акуратно розкладають насіння, наливають трохи води, щоб вона їх покрила. Слід підписати насіння, щоб не переплутати сорти. Зверху їх накривають шаром марлі, змочують водою з пульверизатора, роблять це регулярно, поки не з’являться листочки.

Вибір місця і підготовка грядки

Місце потрібно вибирати ретельно. Огірки люблять сонячне світло і тепло. Без цих умов врожайність різко знижується. Також треба дотримуватися принцип сівозміни. 2 роки поспіль на одному місці не можна вирощувати одну культуру. Земля почне швидко виснажуватися.

Кращими попередниками огірків вважаються:

  • часник;
  • баклажани;
  • капуста;
  • цибуля;
  • помідори.

Можна застосовувати спосіб змішаних посадок, тобто разом з огірками висаджувати зелень, бобові, редис, капусту. Важливо дотримуватися простір в міжряддях. Якщо рослинам не вистачатиме місця, то у них почнеться нестача поживних речовин. В результаті вони будуть погано розвиватися, дадуть маленький урожай.

Грядку треба готувати ще восени, але можна зайнятися цим і навесні, за 2-3 тижні до посадки. Для грядки добре підійде органіка, наприклад, коров’як, перегній (1 відро на 1 кв. М.), Компост. Якщо такий склад неможливо приготувати, то можна взяти мінеральні комплекси, розвести за інструкцією. Грядку треба перекопати на штик лопати. Добрива повинні опинитися під шаром грунту.

Посадка

Попередньо треба підібрати схему посадки насіння. На упаковці часто друкують бажані параметри. Якщо такої інформації немає, то міжряддя треба робити не менше 1 метра, між рослинами відстань від 25 см до 35 см. Іноді роблять здвоєні ряди.

За обраною схемою роблять борозенки на 5 см глибиною, рясно поливають, чекають вбирання вологи. У кожну точку по схемі розміщують по 3 насінини. Надалі слабкі паростки видаляються. Зверху насіння закривають шаром грунту на 3 см. Ущільнювати землю не рекомендується, це заважає появі паростків.

Зверху грядка вкривається плівкою або агроволокном. Укриття знімається після появи перших сходів. Поливати потрібно тільки при пересиханні землі.

Гранульоване насіння сходить все, тому його висаджують по одному.

Догляд після посадки

Після проростання насіння поливати треба двічі в тиждень відстояною водою. Бажано не мочити молоді листочки. Після поливу рекомендується розпушувати грунт на глибину 2 см. Якщо провести мульчування тирсою, торфом, то розпушування не знадобиться.

Через 1,5 місяця після появи паростків потрібно провести добриво. Можна підгодувати настой кропиви, розведеним водою у співвідношенні 1:10. При внесенні мінеральних добрив попередньо поливають і розпушують ґрунт.

Спека понад + 35 ° С згубна для огірків. Для порятунку посадок їх треба накрити спанбондом. Цей матеріал може врятувати від сонячних опіків.

Праця дачника відрізняється великою напругою. Полегшити його здатні досвід і знання. Наприклад, корисно знати, коли садити огірки у відкритий грунт в 2021 році за місячним календарем. Це допоможе отримати хороший урожай, докладаючи менше зусиль.

Підсумки

У вирощуванні огірків можна виділити кілька важливих фактів:

  • Існують сприятливі дні для посадки огірків у відкритий грунт, це треба враховувати.
  • У кожному регіоні свої кліматичні терміни для посадки теплолюбних овочів.
  • Огірки, висаджені відразу в грунт, виявляються міцніше, ніж вирощені через розсаду.
  • Важливо дотримуватися агротехніки при вирощуванні овочів.


Create AccountLog In Your Account