Конкурси на Новий рік 2022: веселі ігри та розваги

Конкурси на Новий рік 2022 слід готувати заздалегідь. Відзначати свято потрібно яскраво і весело, заряджаючись чарівною атмосферою на весь наступний рік. Щоб рідні, друзі та колеги не занудьгували за новорічним столом, можна придумати цікаві розваги.

Прекрасно урізноманітнюють застілля веселі конкурси, командні ігри або азартні вікторини. А з добірки численних жартівливих і смішних завдань можна підібрати відповідні для дитячих, дорослих або різновікових компаній розваги.

Підготовка до конкурсів та ігор

При підготовці до новорічних посиденьок і визначаючись з дозвіллям, рекомендується дотримуватися наступних порад:

 • заздалегідь придбати різні жартівливі призи, які стануть додатковим стимулом для участі і перемоги;
 • скласти сценарій торжества, щоб чергувати застільні посиденьки з рухливими іграми, танці та вікторини;
 • план заходу слід роздрукувати, так як в суєті можна забути провести цікавий конкурс;
 • підготувати список реквізиту для проведення ігор, при необхідності докупити відсутні речі;
 • конкурси будуть проходити цікавіше, якщо підібрати до них музичний супровід – так гості не будуть сидіти в тиші.

Веселі конкурси на Новий рік Тигра 2022

Покровителем 2022 року Блакитний Водяний Тигр – натура активна, розумна і цікава. Щоб його задобрити, при проведенні новорічного застілля слід підготувати цікаві та веселі конкурси.

«Розпакуйте подарунок»

Цікавою розвагою як для дорослих, так і для дітей стане розпакування подарунка. Заздалегідь потрібно підготувати реквізити для проведення конкурсу на 6 учасників:

 • фігурки тигра, загорнуті в декілька шарів пакувального паперу;
 • рукавиці;
 • гральний кубик;
 • картки з номерами від 1 до 6;
 • жартівливий приз переможцю.

Розвагу краще проводити за столом. Кожному гравцеві присуджується порядковий номер. Ведучий починає гру і робить перший кидок кубика. Число, що випало вказує на гравця, який може починати розпаковувати подарунок. Але попередньо він повинен кинути кубик (щоб вказати на наступний учасник) і надіти рукавички. І так по черзі. Переможцем стане той, хто першим розпакував фігурку.

“Я вдячний”

Учасникам можна сидіти за столом. Гру починає самий дорослий чоловік. Він кидає кубик. Випало число вказує на людину, якій він повинен буде зробити жартівливе побажання або висловити подяку.

Наприклад, кубик випав на цифрі «2». Значить, першому учаснику потрібно персонально подякувати сидить через два людини зліва чи справа гостя. Потім хід передається по колу.

«Пошук скарбу»

Для проведення цієї розваги потрібно багато блискучих монет, які потрібно розкласти по кімнаті. Кожному учаснику видається по носку. За хвилину вони повинні знайти і зібрати в кімнаті монети. Переможцем стане той, хто збере найбільше грошей. Для нього наступний рік стане щасливим і багатим.

Прикольні конкурси та ігри на Новий рік 2022 для корпоративу

На таких заходах, як новорічний корпоратив, панує неформальна атмосфера, всі співробітники веселяться і відпочивають. Крім виходу всім складом в кафе, можна влаштувати святкове застілля на роботі. Але тоді крім сервірування столу важливо заздалегідь подбати про конкурсах. Це можуть бути танцювальні, застільні або смішні ігри, які допоможуть створити веселе новорічний настрій.

«Малюємо шефа»

Для проведення конкурсу буде потрібно аркуш ватману і кольорові маркери. Викликаються кілька бажаючих, які витягують фанти. Кожному учаснику дістається папірець з написаною частиною тіла боса (голова, очі, рот, руки, тулуб, ноги).

По черзі колег підводять до ватману, попередньо зав’язавши очі. Вони повинні намалювати випала їм частину тіла, проявивши інтуїцію і визначити належне їй місце. Бажано, щоб шефа малювали в новорічному костюмі діда Мороза і обов’язково з бородою.

«Солодка естафета»

Перед початком конкурсу готуються 2 миски з льодяниками і 2 пари рукавиць. Із присутніх гостей вибираються найвеселіші колеги, які розбиваються на дві групи. Кожна команда отримує по парі рукавиць.

Перші учасники повинні підбігти до миски з цукерками, в рукавицях розгорнути льодяник і з’їсти його, після чого повернутися до своєї команди і передати естафету наступному гравцеві. Переможцем стає група, яка першою з’їсть все цукерки.

«Бажання від діда Мороза»

Для участі в грі викликаються всі бажаючі, які шикуються в одну лінію. Першому учаснику дається в руки мішок з подарунками, який відкрити зможе тільки господар. Тому його потрібно повернути Дідові Морозу. Чи включається весела музика і учасники починають передавати один одному мішок.

Коли ведучий вимикає музику, той, у кого в руках мішок, повинен виконати будь-яке завдання (станцювати, заспівати, розповісти анекдот або вірш, показати пародію). Чим частіше вимикається музика, тим цікавіше буде конкурс. Найприкольніші виступу відзначаються, щоб згодом Дід Мороз (коли отримає в руки свій мішок з подарунками) міг вручити пам’ятні сувеніри.

Конкурси на Новий рік 2022 для веселої дорослої компанії

Відмінним варіантом для святкування Нового року є костюмована вечірка, де кожному учаснику відведена певна роль. Але якщо такий вечір організувати немає можливості, можна провести прикольні конкурси. Вони дозволять розім’ятися тим, кому набридло сидіти за столом і поїдати салати.

Вибираючи конкурси для дорослої компанії, можна сміливо включити в святкову програму злегка пікантні завдання, які розрядять атмосферу.

«Що в штанцях»

Ведучому перед проведенням конкурсу потрібно буде вирізати з газет різні двозначні або смішні цитати, які складаються в мішок. За святковим столом все по черзі витягують по цитаті і зачитують її, починаючи зі слів «А у мене в штанцях сьогодні …» Чудовий настрій забезпечено всім тим, хто сидів за столом гостям.

Гонки з перешкодами

Щоб гостям провітритися, можна запропонувати їм тепло одягнутися і вийти на вулицю для проведення рухомого конкурсу. Всі бажаючі розбиваються на команди по дві людини. Вони зв’язуються між собою (наприклад, за руки або за ноги). За сигналом ведучого учасники починають бігти по снігу до обумовленого місця. Перемагає та двійка, яка фінішує першою.

«Мішок з загадками»

Для проведення конкурсу буде потрібно скласти в мішок найрізноманітніші предмети (фігурки тварин, столові предмети, прикраси, косметику, інструменти). Кожен гравець повинен запустити руку і вгадати, що за предмет йому попався. Щоб ускладнити завдання, можна зав’язувати очі або запропонувати надіти рукавички.

«Мандаринова естафета»

Дві команди учасників отримують по столовій ложці і мандарину. Перші гравці встають на старт, двома руками беруть ложку, в якій лежить фрукт. Їм потрібно буде дійти до орієнтиру, повернутися назад, не впустивши мандарин і передати естафету іншому гравцеві. Перемогу здобуде команда, яка перша впорається із завданням.

«Новорічний скульптор»

Необхідно підготувати реквізит для конкурсу:

 • повітряні кулі, частина з яких потрібно надути, а інші залишити спущеними;
 • ножиці;
 • нитки;
 • скотч;
 • яскраві стрічки.

Формуються дві команди по три людини. Бажано, щоб одна команда складалася лише з чоловіків, інша – з жінок. Ведучий видає гравцям реквізит і озвучує завдання: зліпити з повітряних куль різних форм і розміру фігуру (жіночу для чоловіків і навпаки). Отриману скульптуру можна прикрасити стрічками. Переможців можна запропонувати вибрати шляхом голосування.

Конкурси та розваги для сім’ї на Новий рік 2022

Коли за столом збирається родина, що складається з дорослих і дітей, ігри потрібно підбирати так, щоб було весело всім незалежно від віку. Цікаві сімейні конкурси є обов’язковою частиною новорічного вечора, що допомагає дорослим членам сім’ї згадати дитинство і зануритися в чари новорічної ночі.

«Екстрасенси»

Заздалегідь потрібно підготувати велику коробку і кілька предметів новорічної тематики (фігурки тигра, Дідуся Мороза, Снігуроньки, маленька ялинка, хлопавка, ялинкова іграшка, шоколадка). Учасникам пропонується вгадати, що заховано в коробці. Можна задавати навідні запитання, а самі ведучі – давати підказки.

Коли предмет вгаданий, його можна замінити на інший. За кожну правильну відповідь учаснику дарується невеличкий сувенір.

“Хто це?”

Вибирається гравець, якому зав’язуються очі і надягають рукавички. Один з членів сім’ї встає навпаки. Учасник, обмацуючи обличчя, руки або тіло, повинен вгадати хто стоїть перед ним.

«Зимовий вітер»

З фольги або кольорового паперу вирізаються дві сніжинки. За столом сідають два учасники, які на швидкість повинні здути сніжинки на підлогу. Переможець отримує грамоту «Зимовий вітер».

Новорічна фотосесія

Сімейне свято рідко проходить без пам’ятних знімків. Можна влаштувати фотопроби, в яких беруть участь всі члени сім’ї. Урізноманітнити фотознімки слід шляхом залучення аксесуарів і новорічних костюмів. Позитивні емоції забезпечені будуть двічі: під час самої фотосесії і після роздрукування отриманих знімків.

Веселі дитячі конкурси та ігри на Новий рік 2022

Новорічні свята завжди асоціюються з хороводом, іграми та забавами. У садочках і школах проводяться ранки, де завдання провідних створити для дітей атмосферу веселого свята. А невеликі подарунки за участь допомагають підняти настрій маленьким учасникам.

Гра «Я передбачаю»

На дитячому ранку або будинку можна провести захоплюючу гру-ворожіння. Для цього потрібно написати на листочку паперу імена всіх присутніх дітей і скласти їх в коробочку. Далі ведучий запитує, що очікує в наступному році і витягує папірець з ім’ям.

Наприклад, «У кого в наступному році в школі будуть одні дванадцятки» – у Мишка.

Ведучому можна задавати такі питання:

 • У кого в наступаючому році виконається найзаповітніше бажання?
 • Хто знайде скарб?
 • Кому подарують на Новий рік більше подарунків?
 • Хто з класу стане знаменитим?
 • У кого з’явиться домашній вихованець?
 • Хто з хлопців буде в наступному році найбільше подорожувати?
 • Кого чекає найбільший сюрприз?
 • Кого з присутніх чекає виграш в лотерею?

Це розвага підніме хлопцям настрій і задасть позитивну атмосферу на весь святковий вечір.

“Ми танцюємо”

Танцювальні конкурси дуже подобаються дітям, тому варто запропонувати їм «позажигать» навколо ялинки. Ведучий включає дитячі новорічні пісні і називає будь-якого казкового героя (Бабка Ежка, зайчик, ведмедик, сніговик, Кощій, Снігуронька). Учасники гри повинні показати, як танцює цей герой. Переможцем є самий артистичний і рухлива дитина, якому дається приз.

Командна гра «збери подарунки»

Перед проведенням конкурсу потрібно підготувати реквізит:

 • синій і червоний мішок;
 • іграшки, в які грають хлопчики (машинки, літачки, конструктор, м’ячик);
 • дівчачі іграшки (ляльки, скакалку, м’яку іграшку, дитячу косметику).

Що ще почитати: Фанти на Новий рік 2022: прикольні завдання для дітей і дорослих

Школярів потрібно розділити на дві команди за статевою ознакою. Їм видається за відповідним мішку.

Завдання полягає в зборі своїх іграшок в мішок. Для цього команді дається 1-2 хвилини. По закінченню часу перевіряється кількість і якість зібраних речей. Всім учасникам гри вручається пам’ятний сувенір.

Бій повітряними кульками

Це рухлива розвага, яку можна проводити як в приміщенні (але має бути багато вільного місця), так і на вулиці. Всі діти діляться на дві команди, які встають один напроти одного. Між ними проводиться риса.

Заздалегідь надуваються повітряні кульки (близько 30 штук). Хлопцям потрібно по сигналу ведучого закинути їх на територію противника. На це відводиться 5 хвилин, після чого підводиться підсумок.

Цікаві конкурси на Новий рік 2022 для школи і старшокласників

Підлітків, на відміну від маленьких дітей, вже не здивуєш хороводом навколо ялинки або новорічної вікториною з відповідями. Їм потрібні сучасні конкурси та приколи. Тому при підготовці святкового вечора для класу, ведучому доведеться проявити неабияку винахідливість, щоб залучити всіх до участі в новорічній програмі.

«Святковий дартс»

Цей конкурс буде дуже цікавий для підлітків, так як можна буде розім’ятися, позмагатися у влучності і отримати винагороду. Ведучому перед проведенням конкурсу потрібно підготувати реквізит:

 • дрібні сувеніри (іграшки, льодяники і цукерки);
 • дротики;
 • повітряні кульки;
 • на листочках паперу написати смішні завдання і намалювати сніжинки.

У кожну кульку розкладаються листочки, надуваються і кріпляться на стіну. Кожен учасник кидає дротики. Якщо лопнув кульку зі сніжинкою – дитині вручається невеликий подарунок. Коли лопнув кульку із завданнями – то необхідно його виконати.

«Робимо гірлянду»

Для проведення цього конкурсу для школярів буде потрібно 2 набору кольорового паперу, 4 пари ножиць і 4 канцелярських клею.

Дві команди по 4-5 чоловік повинні на час склеїти гірлянду. Для цього підлітки нарізають кольоровий папір на великі смужки, які потім склеюються між собою. Учасникам дається 5-10 хвилин. У підсумку перемогла та команда, у якої буде найдовша гірлянда.

«Сніговий бій»

Ведучому потрібно заздалегідь підготувати реквізит:

 • костюм для сніговика;
 • 2 таза або великі коробки;
 • сніжки з вати, синтепону, зім’ятою папери, яку зверху слід обернути фольгою.

Учасники розбиваються на дві команди. За умовою гри потрібно закинути якомога більше сніжок в свій тазик. На виконання завдання дається 5 хвилин.

Несподіванкою після початку конкурсу стане поява сніговика (дорослий переодягається заздалегідь), який буде заважати хлопцям. Він може закривати собою тазик, ловити сніжки і кидати їх в сторону або намагатися забрати все метальна зброя собі. Тому підліткам крім основного завдання потрібно буде ще й відганяти сніговика. Виграє та команда, у якої в тазу буде більше сніжок. Переможці отримують пам’ятні призи.

Конкурси на Новий рік 2022 слід готувати заздалегідь. Важливо не тільки підібрати смачне меню на святковий стіл або музичний супровід, а й визначитися з розвагами. Головною складовою веселого вечора є правильно підібрані гри, так як гостям швидко набридає сидіти за столом і стає нудно. При підготовці до застілля слід враховувати вікові особливості колективу, їх інтереси й уподобання.Create AccountLog In Your Account