Куди можна вступити без ЗНО в Україні в 2022 році

Вступ до українських ВНЗ в 2022 році буде проходити на підставі результатів зовнішнього незалежного тестування. Куди можна вступити після 11 класу без сертифікатів ЗНО?

Для вступу до університету, інституту або в коледж на денне або заочне навчання необхідний сертифікат ЗНО 2018, 2019, 2020, 2021 або 2022 року. Якщо Ви не здали тести ЗНО або рейтинговий бал не дозволяє пройти по конкурсу, необхідно шукати альтернативу.

Київський університет культури (КУК)

В 2022 році можна поступити в КУК без ЗНО. Вступати можна на підставі повної загальної середньої освіти або з дипломом кваліфікованого працівника. Без ЗНО можна поступити на спеціальності:

  • готельно-ресторанний бізнес;
  • Міжнародний туризм;
  • перукарське мистецтво та декоративна косметика;
  • кіно-, теле-, фотомистецтво;
  • дизайн (ландшафтний, графічний, дизайн інтер’єру, одягу, аксесуарів).

Набір на 1 курс триває до 31.08.2022 р (денна форма) і до 14.09.2022 р (заочна форма).

Українсько-Польські програми

У деяких українських ВНЗ діють спільні програми з польськими навчальними закладами. Українсько-Польська програма є в:

  • Міжрегіональній академії управління персоналом (в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі)
  • Українсько-Польському вищому навчальному закладі (Київ) та ін.

Прийом здійснюється на базі 11 класів за результатами вступних іспитів або співбесіди, сертифікат ЗНО не потрібен. Вартість навчання на денному або заочному відділенні від 20 000 до 30 000 грн в рік. Студенти отримують 2 дипломи: український і польський.

Зарубіжні університети

Для вступу в закордонні ВНЗ не потрібен сертифікат ЗНО, буде потрібно атестат про закінчення середньої школи. Найчастіше українці вибирають навчальні заклади Німеччини , Польщі, Чехії , Словаччини. Головною умовою є знання англійської, німецької, польської, чеської або словацької мови. Навчання можливе на платній або безоплатній основі. Вартість навчання в Польщі практично така ж, як і в Україні.

Щоб вступити до закордонного ВНЗ в Україні є спеціальні курси і компанії посередники, які надають консультацію і допомогу.

ПТУ

Після 11 класу можна піти вчитися в професійно-технічне училище. Зарахування відбувається за результатами іспитів, при цьому потрібен атестат про закінчення школи. У ПТУ є платні і безкоштовні напрями навчання.

Коледж, технікум

Після 9-го класу можна вступити до коледжу або технікум без ЗНО. Після 11-го класу можна поступати на підставі ЗНО або вступних іспитів. 

Курси, недержавні академії

Якщо диплом про освіту не важливий, можна записатися на спеціалізовані курси. Тут не дивляться на оцінки в атестаті і не потрібно складати іспити під час вступу. Навчання можливо в денних або вечірніх групах, а також дистанційно через інтернет.

Популярні напрямки: туризм, крій та шиття, мовні курси, макіяж, масаж, комп’ютерні науки та ін. Також попитом користуються курси програмування на різних мовах, створення сайтів, розробки програмного забезпечення і т.д. Без ЗНО приймають на навчання в комп’ютерну академію “Шаг”, вона працює в Дніпрі, Харкові, Одесі, Полтаві, Києві та інших містах.

Після закінчення курсів видається “внутрішній” диплом або сертифікат.

Вступити до українського ВНЗ в 2022 році без ЗНО можуть пільгові категорії населення .Create AccountLog In Your Account