Мінімальна і максимальна допомога з безробіття в Україні (2021-2022)

В Україні мінімальна допомога по безробіттю становить 650 грн / міс. На період карантину мінімальну допомогу безробітним збільшили до 1000 грн / міс.

Мінімальну допомогу по безробіттю отримують:

  • особи, у яких за останні 12 місяців офіційний стаж становить менше 6місяців;
  • особи, звільнені з роботи за прогули або порушення умов трудового договору;
  • молодь, яка завершила навчання в школі, вузі або після армії;
  • переселенці, які не можуть документально підтвердити період зайнятості.

Якщо в останній рік перед звільненням безробітний працював офіційно більше 6 місяців, тоді розмір його допомоги буде залежати від зарплати і страхового стажу. Якщо податки платилися з мінімальної заробітної плати, тоді в Центрі зайнятості будуть платити мінімум 2700 грн, все залежить від загального трудового стажу.

Максимальний розмір допомоги безробітним в 2021-2022 р. не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 липня 2021 р максимальний розмір допомоги не може бути більше 9516 грн.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня звернення до Центру зайнятості. Допомогу платять до 360 днів, але чим довше людина перебуває на обліку в Центрі зайнятості, тим менше буде виплата. Перші 90 днів платять 100% від середньої зарплати, наступні 90 днів – 80%, а потім – 70%.

Якщо вас звільнили за власним бажанням або за угодою сторін, виплата також призначається з першого дня, але платити будуть тільки 270 днів.Create AccountLog In Your Account