Мусульманський календар на 2020 рік

Мусульманський календар використовується для розрахунку святкових днів в ісламській культурі і релігії. До недавнього часу в ряді держав його застосовували в якості основного календаря. В його основу закладено місячний цикл, а тому святкові дати змінюються щорічно. Він багатий на ісламські свята і включає спогади про життя і діяння пророка Мухаммеда, його послідовників, пророків, що згадуються в Корані. Багато днів пов’язані з дотриманням обмежень, інші наповнені радістю.

Особливості мусульманського календаря

Особлива риса ісламського календарного циклу полягає в тому, що на його основі визначають дати мусульманських свят, в тому числі і для 2020 року. В місяці може бути 29 та 30 днів, кожен з яких настає після заходу сонця. Всього в році, розділеному на 7-денні тижні, виходить 354 дні. Виділяються також високосні роки з 355 днями. Порядок їх включення в звичайний календар розрізняється в різних країнах. Так, в арабському використовується 30-річний цикл, в якому кожен третій рік, починаючи з 2-го, – високосний. У турецькому – 8-річний цикл, при цьому на день більше в другому, п’ятому та сьомому році. На один день збільшується останній місяць року.

У 2020 році, згідно з мусульманським календарем (Хіджрою) на зміну 1441 року (який почався 1.09.2019) — прийде 1442 рік.

Менша кількість днів у році веде до постійного зміщення місяців по відношенню до григоріанського календаря. Всього їх 12. Кожен починається зі збільшенням видимого Місяця після молодика. Факт цього повинні підтвердити не менше двох шанованих суспільством мусульман. В даний час найчастіше використовуються правила астрономії, що дозволяють заздалегідь прорахувати початок зростання місяця.

Ще одна відмінність полягає в точці відліку. Літочислення йде від Дня Хіджри – в цю дату пророк Мухаммед і його послідовники були змушені залишити Мекку. Сталося ця подія 16 липня 622 р.

Мусульманські свята в 2020 році

Складна календарна система веде до того, що дати ісламських свят кожен рік змінюються. Звичайна людина відчуває труднощі у визначенні точного числа святкування також з-за того, що молодий місяць у різних країнах визначається по-різному. Інформація про святкові дні є в мечетях.

Зазначені у статті, дати свят 2020 року, засновані на астрономічних розрахунках, але, виходячи з різних підходів до розрахунків, що застосовуються в різних країнах можуть відрізнятися.

У мусульманському календарі червоних дат є ще одна особливість. Мусульмани, слідуючи за пророком Мухаммедом, зазначають тільки свята, визначені їх релігією. Часто буває і так, що святкових днів немає в деякі місяці. Вірно це, якщо не вважати п’ятницю – благословенний для всіх мусульман день, коли прийнято відвідувати могили померлих родичів, брати участь у релігійних зустрічах, носити святковий одяг. День цей, однак, є робочим.

В січні

У 2020 році перше свято відзначається в січні. Це – Страждання Фатіми, молодшої дочки Мухаммеда. Зустрічати його будуть у вівторок 28 січня. Вже багато століть Фатіма вважається еталоном мусульманської жінки, яку відрізняє богобоязливість, терпіння, працьовитість, старанність.

В лютому

У другому місяці року, заснованого на сонячному календарі, буде відразу дві значущі для мусульман події:

 • Перша – Умра. Пов’язане воно з народженням пророка Ібрагіма і Іси, відзначається 25-го числа.
 • Священна ніч з 27 на 28 лютого. Це ніч Рагаіб (Дарів). Саме тоді одружилися батьки Мухамеда, сам він був зачатий. Присутні слухають проповіді в мечетях, читають спільну молитву.

Священна ніч Рагаіб

В березні

В цьому місяці 2020 року – відразу кілька святкових ісламських днів:

 • 2 березня пов’язано з переселенням (Хіджрою) в Ефіопію. Мекку покинули 83 чоловіки, деякі з сім’ями.
 • Неділя, 8 березня, пов’язане з народження двоюрідного брата Пророка, імама Алі. Він слідував його заповітам, брав участь у багатьох битвах.
 • До 21 березня відноситься мусульманське свято Навруз. Особливість його в тому, що воно завжди збігається з датою весняного рівнодення, знаменує настання літа. Пов’язане воно з надіями на майбутній багатий урожай. Не допускається в цей день лайка, не можна згадувати минулі образи. На святковий стіл подаються особливі страви в новому посуді.
 • Вже 22 березня буде Ісрав-аль-Мірадж. Відомий він тим, що пророк зробив чудову подорож у Палестину, слідом – в Єрусалим, звідки з ангелом Джабраілом він піднісся до Аллаха. У нічний час правовірні читають молитви, перекази про дивовижну подію.

В квітні

Ніч Бараат (Прощення) в 2020 році припадає на час з 7 по 8 квітня. На її протязі не сплять, читають Коран, моляться. Аллах посилає прощення всім тим, хто благає про нього. Основна святкова традиція – спостереження за листям з ім’ям людини, які починають опадати з дерева Життя. Це дозволяє передбачити швидкі хвороби, смерть.

Ніч Бараат у мусульман

Місяць Рамадан, а з ним і найсуворіший мусульманський піст, починається 24 квітня і закінчується 23-го травня 2020 року. Саме в цей період Мухаммед отримав Коран. Правовірні, відмовляются від задоволення потреб, негативних думок, прагнуть до внутрішньої і зовнішньої чистоти. Багато здійснюють паломництво.

У травні

 • 10 травня будуть згадувати про битву при Бадре.
 • Пам’ять про прийняття ісламської релігії в Мецці вшанують 13 травня. Це так званий День фатх Мекка.
 • Поклоніння в честь страждань, перенесених імамом Алі, припадає на 14 травня.
 • З 19 на 20 травня мусульмани, згідно календаря, зустрінуть Ніч приречення, коли Мухаммеду зійшли сури. Правовірні проводять її в покаянні, роздумах про прийдешнє, молитвах.
 • З 24 по 26 травня відзначається Ід-аль-Фітр, з іншої традиції – Ураза-Байрам. У ці дні надягають тільки новий, чистий одяг, накривають багаті столи, відвідують родичів, приятелів, дарують подарунки. Діти катаються на каруселях. Широко поширений звичай відвідування могил близьких, роздача милості. Іл-аль-Фітр – один з головних мусульманських свят.

З мусульманським святом Ураза-Байрамом

В червні

 • Про страждання шанованого імама Джафара згадують у середу, 17 червня.
 • П’ятниця, 22 червня – день пам’яті підписання договору та офіційного визнання ісламу.

В липні

У четвер, 30 липня 2020 р. – День Арафат. В однойменній долині збираються прочани, що здійснюють хадж, проводиться особливий обряд стояння. Це багаторазово збільшить всі благі діяння. Гріховні вчинки будуть також збільшені в кілька разів. Передує він основному культурному святу Курбан Байраму, пов’язаному із завершенням хаджу. Відзначається рівно через 70 днів після Ураза-Байраму.

В серпні

Курбан-Байрам святкується протягом кілька днів, і в 2020 році, він припаде на перші три серпневі дні. Проводиться намаз, в стовпи для захисту від диявола кидають каміння.

Зі святом Курбан-Байраму

 • Гадір-Хум зустрінуть у суботу, 8 серпня. Правовірні будуть читати Коран, підвищувати рівень релігійної культури.
 • У четвер, 20 серпня, настає мусульманський Новий Рік. Проводять день в молитвах, в мечетях читають проповіді.
 • Про похід на Хайбара, відомому 30-денною облогою, згадують 26-го числа.
 • Про загибель Ташуа імама Хусейна поминають 28 серпня.
 • В День Ашура, 29 серпня, згадують пророків. День вважається траурним.

Шанування Дня Ашура

У вересні

У дев’ятому місяці року за григоріанським календарем мусульманських (ісламських) свят немає. Місяць Сафар починається 19-го числа.

В жовтні

 • У вівторок, 8 жовтня, відзначається Арбаїн. Віддається пам’ять Імаму Хусейну, який загинув у муках.
 • Ніч Хіджри, коли Мухаммед був змушений залишити Мекку, відзначатимуть у четвер, 15 жовтня.
 • Оголошується Траур 16 жовтня – День відходу Мухаммеда.
 • Про страждання, яких зазнав імам Алі ар-Ріди, відомого знавця Корану, будуть згадувати 16 жовтня.
 • 29 жовтня святкується день народження Мухамеда.

З відео, дізнайтеся більше про мусульманські свята (Ісламу) і про традиції їх святкування:Create AccountLog In Your Account