Норми тривалості робочого часу на 2016 рік (таблиця). Розрахунок

Мінсоцполітики України у листі від двадцятого липня 2015р. дало роз’яснення, щодо того, як повинні розраховуватися норми тривалості робочого часу на 2016 рік.

Отже, згідно ч.1, ст. 50 КЗпП, нормальна тривалість робоч. тижня не повинна бути більше ніж 40 годин. Слід зазначити, що організації та підприємства, при укладенні колективн. договору можуть встановлювати норми тривалості робочого часу в 2016 році – меншу, ніж 40 год. на тиждень (див. таблиця нижче), але при цьому, оплата праці все одно повинна здійснюватися за повною тарифн. ставкою, а також повним окладом.

Крім цього, розрахунок норм робочого часу на 2016 рік, передбачає виконання стат. 53 КЗпП України, в якій йдеться про те, що напередодні неробочих (святкових) днів, тривалість робоч. дня має бути скорочена на одну годину, як при 5-ти так і при 6-ти денному робоч. тижні, при цьому тривалість роботи при шести-денному робочому тижні, напередодні вихідних, не може перевищувати п’яти годин.

Законодавчо не встановлено єдиних норм щодо тривалості робочого часу в 2016 році, оскільки ці норми можуть бути різними, в залежності від того, яка тривалість роб. дня і тижня на підприємстві, коли встановлені вихідні дні і т. д. З цієї причини, організації, установи та підприємства України, самостійно визначають і ведуть розрахунок норм робочого часу, але при цьому в обов’язковому порядку вони повинні дотримуватися вимоги ст. 67 та 63, 50-53 КЗпП.

Також дивіться: чи буде продовжено мораторій в 2016 році на проведення перевірок.Create AccountLog In Your Account