Пасха в 2020 році: якого числа в Україні

Пасха — одне з найдавніших і важливих релігійних свят у християн. Урочистості були встановлені на честь великого чуда Воскресіння Христа, тому Пасха в Україні входить в число найголовніших церковних подій. За традицією, дата свята обчислюється за місячно-сонячним календарем, тому щороку вона змінюється.

Всі віруючі християни з трепетом ставляться до свята Великого Воскресіння, тому готуватися до нього починають заздалегідь. Перед Великоднем витримується 40-денний піст, який і завершується загальним торжеством. Також у свята є і інші традиції, яких слід дотримуватися під час урочистості.

Коли буде Пасха в 2020 році в Україні

Дізнатися, якого числа буде Пасха, можна з допомогою церковного календаря або порахувати самостійно. Дата свята є перехідною — щороку вона випаде на першу неділю після 1-ого дня повного місяця, що настає після дня весняного рівнодення. Православні віруючі витримують тривалий Великий піст (40 днів) перед святом, який і закінчується торжеством.

В Україні, Пасха в 2020 році у православних християн випадає на 19 квітня, у католиків на тиждень раніше — 12 квітня.

Офіційно дата свята була встановлена в 325 році нашої ери на Вселенському Соборі. Розбіжність у датах у православних і католиків з’явилося з введенням григоріанського календаря. Починаючи з 16 століття з’явилася різниця в датах — за новим і старим стилем. В іншому святкування практично нічим не відрізняються.

Історія та особливості свята

Світле Воскресіння чи Пасха — одне з найважливіших свят в Україні та в житті кожного православного. Згідно з Писанням, назва свята походить від прадавнього старого єврейського свята «песах». Іудейське свято присвячене порятунку всього єврейського народу від єгипетського рабства.

Традиції святкування Пасхи в Україні

Але християнська подія не має нічого спільного з іудейськими урочистостями, крім схожої назви. Сенс Пасхи — перемога життя над смертю і спокутування гріхів ціною особливою, всепоглинаючої жертовності.

Чудо, яке сталося після земного життя Христа, лягло в основу цього найважливішого свята. Світле Воскресіння — данина всіх віруючих тій жертві, яку прийняв Ісус за віру.

Традиції і символи

Всі церковні події в Україні мають свої особливості і традиції святкування. Пасха відзначається в перший день розговінням після Великого посту. Головними символами торжества стали атрибути, які уособлюють собою Оновлення, Світло і Життя.

Богослужіння

Пасха в Україні за традицією святкується повсюдно. В останні дні посту господині збираються в будинку і готуються до майбутнього торжества. В ніч з суботи на неділю всі віруючі відправляються в храм на святкову службу.

Дата Великодня у релігійному співтоваристві відзначається з особливою урочистістю. В 2020 році Пасха святкуватиметься 19 квітня, відразу після закінчення Великого посту. По всій країні пройдуть святкові богослужіння, які будуть супроводжуватися пишними церемоніями і обрядами.

Привітання

Починаючи з пасхального вечора, і протягом наступних 40 днів, замість звичайного привітання прийнято «христосуватися». Віруючі люди обмінюються фразами, що прославляють велике свято. Традиційне вітання: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!» зазвичай супроводжується триразовим поцілунком. Так при зустрічі люди показують свою радість від даної події.

Благодатний вогонь

Кожен рік, коли свято наступає в Україні, сходить благодатний вогонь. Він є однією з найбільших таємниць, які супроводжують святкове богослужіння.

Люди з благодатним вогнем в Ієрусалимі

У певний час, коли настає Світле Воскресіння, з’являється пасхальне полум’я, яке має чудові властивості. Благодатний вогонь із стародавнього Єрусалиму є одним з головних символів Пасхи, тому його частинку розвозять по всіх країнах, і запалюють у кожному храмі.

Пасхальна трапеза

Піст перед Пасхою 2020 року, передбачає обмеження в їжі, тому до святкової трапези віруючі готуються по-особливому. У світле свято знімаються всі обмеження посту, тому для приготування страви можна використовувати будь-які продукти. Особливістю цього таїнства є освячення їжі. Перед тим, як розговітися, віруючі приносять на богослужіння паски, фарбовані яйця та інші продукти.

За святковим столом збираються всі члени родини, до них приєднуються друзі і близькі родичі. Стіл покривається білою святковою скатертиною, а в центр ставлять головні символи свята: фарбовані яйця і паски. За давньою традицією, для трапези зазвичай готують запечене м’ясо, домашні ковбаси, сири, холодець та ін Частина святкової їжі прийнято віддавати біднякам і нужденним.

Великодні яйця та паски

У християнстві яйце символізує Труну Господню, яка зовні виглядає мертвою, однак всередині його ховається життя. Не випадково, саме яйця є одними з головних атрибутів пасхальних урочистостей. Традиція дарувати один одному фарбовані яйця має давні корені, але залишається актуальною і зараз. Вважається, що цей звичай носить язичницькі корені, коли древні слов’яни так зустрічали весну.

Пофарбовані пасхальні яйця

Колір яйця залежить від барвника, яким його фарбують, а також має особливе значення. Для фарбування багато хто використовує харчові барвники, проте в давнину для цього використовували лише натуральну сировину.

Підготовкою до свята слід займатися у Великий або Чистий Четвер на останнім тижні посту. У цей день прийнято наводити порядок у будинку, пекти паски і фарбувати яйця.

Паски є головними символами свята в Україні — вони символізують головний символ Воскресіння Христа. Паски з дріжджового тіста є подобою церковного артоса — великого квасного хліба. Обрядовий хліб освячували в перший день Пасхи і ставили на чолі святкового столу.

  • В європейських країнах цим символом є Білий Кролик. Його зображення використовується для прикрашання святкової скатертини та рушників, у формі кролика готують випічку і кондитерські вироби для частування гостей.
  • Не менш популярним символом Пасхи є ягня, що символізує Агнця Божого. Зображення і статуетки ягнят прикрашають святковий стіл, елементи одягу, сувеніри та подарунки. Багато господинь саме ягнят готують в якості головної страви до урочистої трапези.

Якого числа Пасха 2020 у католиків

Традиції святкування католицької Пасхи трохи відрізняються від православного торжества. Подію відзначають з вечора Страсної Суботи, а рано вранці проводять обряди благословення вогню і води. У храмі читають 12 пророцтв, присвячені святам.

Католики святкують Пасху 2020

Освячений вогонь віруючі відносять додому, і запалюють від нього великодні свічки. Вважається, що віск святкової свічки володіє цілющими властивостями, а також охороняє будинок від нечистої сили і злих духів. Віруючі намагаються зберігати віск протягом усього року, до настання нової Пасхи.

Освяченою водою вмиваються всі домашні, частину води залишають для окроплення житла. Решту води використовують для приготування святкової трапези.Create AccountLog In Your Account