Петрів піст в 2020 році

Петрів піст (Апостольський) для прихильників православної християнської церкви. Віруючими дотримується в честь святих апостолів Павла і Петра. Апостоли протягом свого життя дотримувалися посту, готуючись до проповідей. Піст починається традиційно з понеділка, через сім днів після свята Трійці.

Коли буде Петрів піст в 2020 році

Слід відзначити, що в 2020 році Апостольський піст почнеться з 15 червня і триватиме 27 днів. Кінець посту зазвичай завершується Днем святих апостолів Павла і Петра. У різні роки даний піст може тривати від тижня до 42 днів.

Таким чином, в 2020 році Петрів піст в Україні починається 15 червня, а закінчується 11 липня.

Священнослужителі кажуть про те, що протягом нього потрібно не тільки терпіти обмеження в їжі і відмовитися від раціону тваринного походження, але і утримуватися духовно, аналізувати свої вчинки, читати молитви і звертатися до Господа за покаянням, каятися у своїх гріхах. Петрів піст 2020 не дуже строгий (якщо порівнювати його з Великим постом). Незважаючи на це, існують досить жорсткі обмеження, які потрібно дотримуватися людям набожним.

Служба в церкві під час посту Петра та Павла

Щоб пройти піст гідно, потрібно добре вивчити канони і встановлені правила. Спочатку і в кінці посту по святковим дням можна вживати будь-яку їжу, за винятком тих днів, коли свято припадає на третій або п’ятий дні тижня. Тоді тваринну їжу їсти не слід (крім риби). І, звичайно, потрібно завжди пам’ятати про духовне очищення.

Історія виникнення посту

Напевно невідомо, але за деякими переказами свій початок він бере ще з третього століття нашої ери. У наш час ми дотримуємося посту, щоб очиститься фізично і морально, а колись, у старі часи, цей піст дотримувалися ті люди, які через стан свого здоров’я не могли дотримуватися Великого весняного посту напередодні Великодня.

Традиція відмовлятися на деякий час від молочних продуктів і м’яса родом з Константинополя, з тих часів, коли в честь учнів Ісуса Христа почали будувати там храми. А в другій декаді липня стали святкувати свято апостолів тому, що в цей день освятили один з храмів. Через якийсь час, вшановуючи святих, християни стали утримуватися від мирських утіх, від тваринної їжі і проводити час у молитві та покаянні.

Є теорія, що на Русі Петрів піст був спеціально нав’язаний слов’янам, щоб знищити традиції проведення літніх язичницьких обрядів, наступних за святом Трійці.

Помірність в їжі

Повністю заборонені до вживання продукти: будь-яке м’ясо, включаючи птицю і худобу, молочні і кисломолочні продукти, тверді сири, яйця перепелині і курячі.

Для складання меню в піст 2020 року, необхідно враховувати основні принципові правила:

 • у понеділок належить готувати рідке, гаряче блюдо, повністю виключивши з нього жир, навіть рослинний, крім порожніх супів. До цих страв можна віднести і овочеві котлети, тефтелі, оладки, рагу з урахуванням того, що в цих стравах не повинно бути продуктів тваринного походження і рослинного масла;
 • В понеділок і вівторок, а також у вихідні до овочевих страв можна собі дозволити рибу, її також можна використовувати в приготуванні перших, других страв і салату. Риба дозволяється у вареному, в’яленому, копченому і смаженому вигляді. У ці дні дозволяється використання рослинної олії;
 • у п’ятницю і середу Петрів піст виключно жорсткий – можна їсти лише холодне і сире, харчування за таким принципом для нашого організму вкрай корисне;
 • в «жіночі» дні раціон посту може складатися із сирих овочів і фруктів, салату, хліба.

Харчування по дням Петрова посту

Перевагою в цей період стає те, що вже почався сезон овочів і фруктів. Вони недорогі і доступні навіть зі свого городу. І харчуватися два дні в тиждень полуницею, черешнею або огірками швидше приємно, ніж втомлює.

В суботу та неділю можна собі дозволити трохи червоного вина, але без фанатизму. Інших видів алкоголю вживати не слід. Також слід зауважити те, що в день Іоанна Предтечі можна їсти рибу і трохи вина незалежно від того, на який день тижня випало це свято.

Варто завжди пам’ятати про те, що головна мета посту – духовне очищення і стриманість. Обмеження в їжі – це другорядне завдання православного посту.

Дотримання деяких головних принципів:

 • відмовитися від веселощів;
 • уникати розваг;
 • не відвідувати розважальні заклади;
 • голосно слухати музику;
 • читати розважальну літературу;
 • не дивитися телевізор;
 • не користуватися інтернетом, за винятком робочих потреб.

У ці дні віруюча людина повинна максимально зосередитись на вдосконаленні свого духу, усвідомлення своїх гріхів і заспокоєнні своєї плоті.

Народні прикмети

 • Не треба стригти волосся – стануть рідкими. І достаток зістригти можна.
 • Не можна сваритися з людьми, скандалити. Накличеш біду і сварки в сім’ю.
 • Треба щодня ходити в храм – душа наповнюється доброї, позитивною енергією.

Входячи в 2020 році в піст, слід пам’ятати, що помірність в їжі не буде мати ніякого сенсу, якщо думки і поведінка людини будуть сповнені невдоволенням, гнівом, негативом і роздратуванням.

Одруження під час посту Петра та Павла

Серед сучасних юнаків та дівчат, на жаль, дуже мало істинно віруючих людей. Молодь не дуже охоче дотримується канонів і традицій православної церкви. І, на жаль, не всі узгоджують плани на весільне торжество зі священиком. І даремно!

У відповідності зі статутами церкви поєднуватися шлюбом під час Петрового посту забороняється. І якщо наречені мають бажання одружитися, то їм доведеться змінити дату одруження. В цей час обряд вінчання під забороною. Його краще проводити в кінці липня або на початку серпня.

На відміну від вінчання, дитину хрестити можна, але без пишних урочистостей. Можна обмежитися скромною вечерею з пісних страв.Create AccountLog In Your Account