Посадка буряків в 2021 році

Буряк – коренеплід, який вирощують майже на кожній земельній ділянці. Городники вже зараз збирають інформацію про вигідні дати його посіву на 2021 рік, звіряючись з Місячним календарем, і вибираючи відповідне насіння. Якщо належним чином доглядати за буряками, то вони здатні дати урожай, багатий на вітаміни. Коренеплід висаджують як у весняний період, так і пізньої осені. Зокрема, другий метод висадки породжує велику кількість питань.

Як вирощувати буряк пізньої осені

Буряк при зниженні температур здатен до загартовування природним чином, при цьому він стає стійким до хвороб і до нестачі води. Паростки буряків, мають товсті стінки, в зимовий період набухають, а з приходом весни краще проростають, приносячи свої перші плоди з середини березня або квітня.

Вибирати насіння для осінньої висадки слід за їх морозостійкістю і нездатності до утворення стрілок.

Буряки які були висаджені восени
Буряк, який посіяли восени, має відмінний смак, але не здатен до тривалого зберігання, тому його слід пустити на заготовки.

Коли слід сіяти під зиму

В 2021 році за місячним календарем сприятливими для посадки коренеплодів днями є:

Місяць Сприятливі дніНейтральні дніНебажаний посів
Жовтень15-20; 22-27 5, 14, 21, 28  1-4, 6-13, 29-31
Листопад 13-19; 21-25 4, 12, 20, 26 1-3, 5-11, 27-30

Для якісного росту сходів насіння буряків землю очищають від каменів і прополюють від бур’янів. Грунт можна удобрити калієвими або фосфорними добривами, або перегноєм. Коренеплід слід садити на освітленій ділянці з розпушеним грунтом, це сприятливо впливає на його м’ясистість і соковитість. Не варто висаджувати насіння в закислену або глинисту землю, інакше вони не проростуть. Для зниження кислотності грунт розпушують з крейдою, вапном або золою.

Насіння буряка слід кілька днів пророщувати в домашніх умовах на вологій ваті або тканині на підвіконні. Для добрива насіння на добу можна змочити в фосфатному розчині. Після їх можна висадити в землю, в приготовані заздалегідь ямки в 3-4 см глибиною. Важливе значення має відстань між сіянцями, рекомендується відступити 8-10 см. Слід присипати насіння сумішшю з піску і пухкої землі, а потім добре полити.

Дозрілі буряки на городі
Середньодобова температура повітря не повинна бути менше 0 градусів. Не варто поспішати з висаджуванням насіння, оскільки восени може спостерігатися відлига, з-за якої коренеплід почне проростати, а з настанням холодів загине. Щоб захистити пагони від холодів, їх слід накрити поліетиленовою плівкою або листям, проте навесні слід прибрати і розпушити верхній шар грунту.

Висаджування буряків навесні 2021 року

Буряк слід висаджувати в період відлиги після висадки моркви.

Місяць Сприятливі дніНейтральні дніНебажаний посів
Квітень1-4, 20 -26, 28-305, 12, 19, 27 6-11, 13-18
Травень1-4, 20-25, 27-315, 12, 19, 266-11, 13-18

В іншому посів насіння і догляд за ними збігається з їх зимовим пророщуванням.

Для зручності пророщування буряків навесні можна використовувати таблетки або стаканчики, а також спеціальні ящики або коробки, і, при можливості, зберігати посіви в парнику.

Пророщування насіння буряків в домашніх умовах
За місяць (у березні – на початку квітня) до висадки розсади в грунт горщики з посівами прикривають плівкою, а потім періодично починають відкривати. Якщо молоді коренеплоди пророщуються в парнику, то їх щодня починають провітрювати. При посадці розсаду рясно поливають, корені занурюють в глиняний розчин і присипають на заздалегідь підготовленій грядці. Причому до моменту висадки посіви вже повинні мати по 3-4 листки.

Як правильно доглядати за коренеплодом

Якщо ви маєте невелику ділянку, де дуже мало місця, то агрономи радять садити буряки поруч з цибулею та морквою. Рекомендується за сезон два рази підживити грунт неорганічними добривами або компостом.

Догляд за коренеплодами в теплиці

Важливо, щоб між паростками була відстань 8-9 см, щоб коренеплоди могли вільно рости і харчуватися.

Щоб не допустити утворення щільної грунтової кірки, землю слід розпушувати на глибину 4-6 см. Щоб коренеплід був солодким, посіви за літо можна кілька разів поливати солоною водою: 10 літрів води на 1 склянку кухонної солі.

При активному зростанні коренеплоду слід забезпечити стабільний полив ґрунту, однак за місяць до їх викопування даний процес слід зовсім припинити.

Варто вести активну боротьбу з бур’янами, які можуть погубити молоді паростки культурних посівів. Для цього небажані рослини висмикують вручну разом з кореневою системою і поливають грядку натрієвої селітри.Create AccountLog In Your Account