Посадка часнику в 2021 році: коли садити

На сьогоднішній день рідко яка господиня не використовує часник для приготування страв. Часник, вирощений самостійно, є дуже цінним продуктом. Для того, щоб ця культура добре росла, вчасно визрівала і була більш ароматною, використовуються правила посадки часнику за місячним календарем 2021 року.

Терміни посадки часнику

Всі сорти часнику поділяються на дві великі групи – озимі та ярі. Відмінності виявляються в способі посадки і смакових якостях.

Особливу увагу варто звернути на те, що ні один, ні інший вид часнику не можна садити два роки поспіль на одне і те ж місце.

Ця культура споживає велику кількість поживних речовин, тому доцільно буде дати ґрунту «відпочити».

Озимий часник висаджується у відкритий грунт в середині осені, найсприятливіший час – жовтень. Часник, посаджений в цьому місяці, якраз встигає вкоренитися до настання заморозків. Вже влітку городників буде чекати хороший урожай. Вживається в їжу такий вид часнику влітку і восени. Зимує він погано, тому для зимового зберігання висаджуються ярі сорти часнику.

Посадка ярого часнику здійснюється навесні. Вже до кінця літа або початку осені дачники збирають багатий урожай, який прекрасно зберігається взимку.

Оптимальний час для посадки в 2021 році

На своєму городі рекомендується висаджувати два види часнику – озимий та ярий. Кожен з них має свої особливості, а також плюси і мінуси.

Що стосується ярого часнику, то холодів він не боїться. Його можна починати висаджувати вже в квітні місяці, а продовжувати посадку в травні за необхідності. При цьому варто стежити за тим, яка саме весна – тепла або холодна, щоб ненароком не переморозить посадки.

Ярий

Згідно з місячним календарем, в квітні 2021 року сприятливими днями для посадки часнику будуть наступні числа: 9, 10, 13, 14, 18, 19.

В інші дні квітня бажано уникати посадок ярого часнику.

Часник який проріс в домашніх умовах
Що стосується висадки ярого часнику в травні 2021 року, то сприятливими за місячним календарем будуть наступні дні: 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 20, 21.

Всі інші дні травня вважаються несприятливими для того, щоб висаджувати яровий часник.

Озимий

Слід відзначити, що озимий часник потрібно висаджувати в ґрунт в жовтні місяці. Сприятливими днями за місячним календарем для висадки озимого часнику в 2021 році є: 9, 15, 16, 21 і 25 числа.

Як правильно вирощувати

Для того, щоб врожай був великим, щедрим і радував око, при його вирощуванні варто дотримуватися кількох правил:

 • Висаджувати часник у відкритий грунт виключно вчасно.
 • Особливу увагу приділяти вибору сортів часнику.
 • Один раз в 3 роки посадковий матеріал варто оновлювати. Для цього потрібно буде вирощувати часник з бульбочок (маленьких насінин, які утворюються при цвітінні культури).
 • В обов’язковому порядку під час посадки потрібно відбраковувати ті головки часнику, які підпсувалися, підгнили або покрилися цвіллю.
 • Садити часник слід на відкритому, сонячному місці, щоб інші рослини або споруди не перекривали доступ сонця до часнику.
 • Висаджувати часник слід на відстані 10-15 сантиметрів один від одного, щоб за ним було зручно доглядати під час росту.
 • Якщо є можливість висадити часник поруч з томатами або перцями, то варто нею скористатися. Тоді часник виходить більш великим і соковитим.
 • Часник – вологолюбна культура, тому поливати його потрібно часто, не менше одного разу на 5 днів. При необхідності – збільшувати кількість поливу. Загальний обсяг води за один полив повинен становити близько 15 літрів.

Гарний врожай часнику в 2020 році

Період росту і дозрівання

Важливо вчасно зібрати врожай часнику. Якщо цього не зробити, то частинки його будуть м’якими, та й зберігатися він буде погано, шкірка його буде розтріскуватися.

Ознаки дозрівання озимого часнику:

 • Нижні листки рослини починають підсихати, а верхні – жовтіють.
 • Голівки на стрілах лопаються, з них показується насіння.
 • Шкірка часнику, яка розташована біля землі, повинна загрубіти і отримати фіолетовий відтінок.

Ознаки дозрівання ярого часнику:

 • Пожовклі стебла і листя.
 • Стебло часнику починає висихати.
 • Для повної впевненості одну головку можна злегка відкопати і оглянути зубчики. Вони повинні бути чітко сформованими, відділятися один від одного.

Висновок

Таким чином, часник – це універсальний продукт, без якого не обходиться практично жодна кухня світу. Часник в 2021 році можна виростити самостійно на власній дачній ділянці, і зробити це не важко.Create AccountLog In Your Account