Посадка гарбузів в 2021 році

Гарбуз – одна з найбільш невибагливих культур. Якщо правильно виконувати всі рекомендації, то вирощувати її стає легко, а корисних властивостей у гарбуза маса. Наприклад, з нього можна приготувати варення, пиріг, кашу…

Із даної статті, Ви зможете дізнатися про те, як можна отримати багатий врожай гарбуза в 2021 році, завдяки нашим рекомендаціям.

Посадка розсади

Слід відзначити, що посадка гарбуза розсадою – гарантований спосіб одержання багатого врожаю. Гарбуз в цьому випадку стає більш невибагливим до умов вирощування. Пророщувати насіння потрібно близько 25-30 днів. Розсада повинна зростати при кімнатній температурі, вночі не опускаючись нижче 15 градусів. Також варто уникати протягів.

Лайфхак: для кращого пророщування насіння, слід прогріти його протягом 2-3 годин при температурі 60 градусів. Після цього залишити його просихати на кілька днів.

А для того, щоб врожай був здоровим, потрібно відібрати тільки неушкоджене, повноцінне, але не дуже велике насіння.

Посадка на відкритому повітрі

Після місяця пророщування, висадка насіння в 2021 році на відкритому повітрі припаде на кінець квітня – травень місяць. Не рекомендується висаджувати гарбузи в період заморозків, так як вони знищать розсаду. Але не варто поспішати, висіваючи насіння раніше терміну 25-30 днів. Якщо ж загроза заморозків наздогнала зненацька – краще накрити насіння плівкою. Оптимальний варіант – трохи перетримати розсаду, перечікуючи період заморозків.

Хорошим грунтом для посадки гарбуза є той, де раніше росли картопля, капуста або цибуля.

Добрий врожай гарбузів в Україні в 2020 році
Не варто садити гарбузи в ті місця, де раніше росли огірки, кабачки, патисони. Грядки під гарбуз варто підготувати заздалегідь, ще з осені. Розсаду висаджувати в ямки глибиною 10-15 см. При посадці гарбуза потрібно зберігати дистанцію, так як культура гілляста. Садити один від одного потрібно не менше ніж на 60 см, а відстань між рядами повинна зберігатися в 1,5 метра. Після висадки полити теплою водою і засипати сухим грунтом. Гарбуз любить сонячні промені, тому садити в тінь – одна з помилок городників і садівників, так як насіння буде рости набагато довше, а сам плід не встигне дозріти до потрібного терміну. Ще гарбуз не любить вітер, тому багато хто вирощує його в тепличних умовах.

Сприятливі дні для посадки гарбуза в 2021 році

З 24 квітня по 6 травня 2021 року Місяць буде перебувати в стадії «зростаючого місяця». Згідно з Місячним календарем для гарного плодовитого врожаю потрібно, щоб всі посівні заходи були закінчені до кінця квітня.

Також сприятливими днями для посіву та вирощування є дні зростаючого Місяця в знаках Телець, Скорпіон, Рак. Саме ці знаки мають високу родючість і дають багатий врожай. Культури, посаджені в даний період часу можуть довго не сходити і не проростати – не варто цього лякатися, сходи дадуть багато пагонів, будуть мати хорошу кореневу систему, а також будуть більш стійкі до перепадів температури.

Також сприятливими днями для посіву гарбузів будуть: 24-26 травня, 28, 30 травня, 3-6 червня.

Правильний догляд і вирощування

Гарбуз дуже вологолюбна рослина, з-за потужної кореневої системи вона забирає багато вологи з грунту в свої листя і вимагає постійного поливу. Але не варто заливати грунт, в якій росте гарбуз, це призведе до його загибелі. Після поливу потрібно розпушити землю і видалити бур’яни.

Цвітіння гарбуза на городі
Краще всього для поливу використовуйте теплу відстояну воду. Не використовувати холодну воду, так як вона може спровокувати гнилі. В цілому гарбуз є досить стійким до всіляких шкідників і зовнішніх факторів.

Із шкідників гарбуз люблять павутинні кліщі і баштанна попелиця. Захворювання – біла і коренева гниль, борошниста роса. Для профілактики рекомендовано проводити підживлення один раз в два тижні. Кращою підгодівлею для гарбуза вважається розчин коров’яку або зола.

Період росту і дозрівання

Коли гарбуз вже дозрів, потрібно перестати поливати і залишити на кілька днів для того, щоб він набрав цукрів у свою м’якоть. Збір врожаю слід починати в серпні – на початку вересня 2021 року. Визначити зрілість гарбуза можна по малюнку на кірці (у кожного сорту він свій) і твердій плодоніжці. Щоб збільшити термін зберігання, потрібно зрізати гарбуз разом з плодоніжкою, а потім залишити урожай сушитися на тиждень.

Будь-який сорт гарбуза добре зберігається протягом 1-2 місяців після збору врожаю. Гарбуз краще за все зберігати в погребі, тобто в прохолодному, сухому і темному місці. При недотриманні однієї з умов термін зберігання гарбуза може скоротитися.Create AccountLog In Your Account