Посадка гороху в 2021 році: сприятливі дні

Кожна культура, як відомо любителям городу, потребує певного догляду. Який полягає в правильному приготуванні насіння, вирощуванні розсади, а також у правильному вирощуванні, отриманні врожаю. Якщо зробити щось неправильно на етапі посадки гороху в 2021 році, то можна не отримати врожаю в достатній кількості.

Зірваний з грядки горох – одне з улюблених ласощів дитинства практично кожної сільської дитини. Він має солодкий, приємний на смак. Горох вирощують не тільки з-за його смаку, але і з-за його використання, як інгредієнта, при приготуванні супів, салатів.

Дана бобова рослина досить поживна на ряд мінералів і вітамінів. Вчені встановили, що його мікронутрієнти виступають як борці із злоякісними пухлинами. Максимум користі буде приносити продукт, який вирощений самостійними силами на городі.

Багато експертів відзначають, що це одна з не вибагливих культур, яку можна виростити навіть починаючому городникові.

Коли відбувається посадка гороху

Горох – одна з морозостійких культур, яка після посадки не буде піддана можливим перепадам температури від теплої до холодної.

Раніше, щоб посадити горох, керувалися правилом – якщо на вулиці тепло зберігається протягом трьох днів, то можна висаджувати насіння в землю. Також аналізували стан землі, якщо грудка при здавлюванні розсипається на дрібні шматочки, то можна висаджувати, в інших ситуаціях це неприпустимо.

Паростки гороху на городі

Умовно існують дати для посадки гороху – після 10-20 квітня. Також можна здійснювати посадку в літній період часу, але до середини липня з використанням сортів, які швидко дозрівають і спіють.

Не дивлячись на морозостійкість потрібно відслідковувати температуру ґрунту при посадці і температуру повітря. Оптимально робити посів при відсутності ночей з морозами, тобто нічна температура повітря повинна бути не нижче 0, а температура ґрунту повинна бути на 2-3 поділки вище 0 на стовпчику термометра.

Щоб правильно посадити горох багато городників звертаються до місячного календаря. Правильна посадка у відповідності з фазами Місяця, розташуванням планет, дозволяє додати ефективності процедурам під час вирощування культури. Існують певні дні, в які не рекомендується чіпати землю і рослини, інакше це може призвести до негативних наслідків та знищенню врожаю.

Сприятливі дні за місячним календарем

Горох в 2021 році краще висаджувати за місячним календарем у наступні дні:

  • 1,2,7,8, 23-25 квітня;
  • 5-7, 25-26 травня;
  • 3,4, 18, 21-23 червня.

При посадці конкретно в ці дні з’являється ймовірність отримання врожаю більш високої якості і в більшій кількості, ніж при посадці в інших умовах.

Рекомендації за місячним календарем слід поєднувати з вище зазначеними датами. Наприклад, посадка гороху 8 квітня з негативною погодою за вікном не призведе до отримання врожаю гарної якості, виникає ризик замерзання насіння і повної відсутності будь-яких плодів і врожаю в цілому.

Як підготувати насіння

Горох не потребує довгої підготовки, а також попереднього вирощування розсади. Щоб його підготувати необхідно всього лише правильно обробити насіння.

Перед посадкою насіння гороху можна проростити за допомогою розчину. Досвідчені городники рекомендують розчин препарату Мегафол, для його приготування потрібно в літр води додати 2 мл препарату. Потім на добу потрібно помістити насіння в розчин. Далі його необхідно дістати і викласти на тканину, попередньо змочену водою, протримати його ще добу.

Дозрівші стрючки гороху з квітками

Деякі городники воліють просто замочувати насіння в звичайній воді на 4-6 годин прямо перед посадкою.

Можна садити сухе насіння гороху, це не буде помилкою. Попереднє замочування дозволяє йому швидше розкритися, наповнитися і дати паростки. Сухе висадження сприяє більш довгому сходу рослини.

Правила посадки у відкритий грунт

Для посадки гороху необхідно виконати наступні дії:

  • Зробити борозну глибиною близько 5 см;
  • Додати гумусу або деревної золи на дно борозни;
  • Викласти насіння по одному на відстані 4-6 см один від одного;
  • Грядки гороху повинні бути віддалені один від одного на відстань від 55 до 65 см;
  • Засипати борозни землею;
  • Зволожити отримані грядки.

Для посадки бажано вибрати бік городу з сонцем, так як він любить тепло. Після чого деякі експерти рекомендують накрити його плівкою для більш швидкого проростання без шкідливого впливу на нього.Create AccountLog In Your Account