Посадка кабачків в 2021 році

Відмінною особливістю кабачків є їх абсолютно некапризний характер. Їм не потрібен особливий догляд або полив, а дозріває ця культура дуже швидко – на радість дачникам, що їх посадили. Але й у цього овочу є свої секрети вирощування. Для того, щоб врожай 2021 року вдався, досвідчені городники радять садити рослини на розсаду або в теплицю, з урахуванням місячного календаря.

Як виростити розсаду кабачків

Висаджувати в 2021 році насіння кабачків для розсади можна починати з першого весняного місяця.

Етапи вирощування розсади такі:

  • Насіння тримають якийсь час у ненасиченому розчині марганцю, з метою знезараження і захисту від хвороб
  • Потім їх поміщають у вологе середовище і чекають прокльовування
  • Після цього насіння попарно садять в грунт на глибину не більше 4 см і поливають

Висаджання насіння кабачків в теплиці
Для висаджування розсади краще вибрати стаканчики з торфу. У них кожен саджанець буде знаходитися окремо від інших. Застосування торф’яних стаканчиків скасовує необхідність пересадки: ємності кладуться в грунт разом з розсадою. Цей спосіб не травмує коріння саджанців.

До грунту для посадки немає особливих вимог. Його можна придбати в спеціалізованому магазині або просто взяти в рівних частинах торф і пісок і зробити грунтову суміш своїми руками.

При вирощуванні розсади кабачків в 2021 році потрібно дотримуватись наступних правил:

  • Підтримувати необхідну температуру для рослин (від +22 до +25)
  • Вносити в грунт добрива: спочатку через тиждень або 10 днів після появи перших росточків. І потім ще раз – через 14 днів.
  • За 7 днів до пересадки у відкритий грунт, ємності з саджанцями (для загартовування) ставлять на підвіконня при відкритому вікні. Робиться це поступово – починаючи від кількох хвилин, з наступним збільшенням часу перебування на свіжому повітрі.

Здійснювати процедуру пересадки підрослої розсади у відкритий грунт можна через місяць після висадки насіння.

Посадка кабачків на грядки

Жителям південних регіонів України можна не обтяжувати себе турботами по вирощуванню розсади, а відразу садити насіння у відкритий грунт. Теплий клімат сприяє такому підходу до вирощування кабачків, але здійснювати процедуру все одно потрібно не раніше середини квітня.

Цвітіння кабачків на городі
Якщо прогноз погоди на 2021 рік не сприятливий, а кабачки вже висаджені на грядки, проростаючі саджанці потрібно накрити будь-яким підходящим матеріалом, щоб врятувати від холоду.

Вимоги до посадки кабачків у відкритий грунт, такі:

  • Місце посадки повинно достатньою мірою освітлюватися сонцем. Це важливо для гарного цвітіння і плодоношення даної культури
  • Кабачки можна висаджувати на тих місцях, де колись були посаджені картопля, цибуля або буряк; і небажано на ділянках колишнього вирощування баштанних культур
  • При посадці кабачків важливо враховувати відстань, яка повинна бути між саджанцями, виходячи з їх сорти: для кущових сортів – не менше 70 см, для інших – трохи менше 70 см
  • Розмір ямок для розсади повинен відповідати розміру коренів саджанців (по ширині і довжині)
  • Перед тим, як помістити саджанець у ямку, її заповнюють невеликою кількістю води

При посадці у відкритий грунт не розсади, а насіння, його попередньо (як правило, на ніч) поміщають у вологе середовище, щоб дати проклюнуться. Після того, як у насіння з’являться зелені паростки, їх можна садити в грунт, поглиблюючи в грунт не більше ніж на 3 см. Висаджене насіння обов’язково поливають.

Фази Місяця і посадка в 2021 році

Від фази, в якій знаходиться наше нічне світило, багато в чому залежить ріст і розвиток посаджених рослин. За загальним правилом не рекомендується висаджувати всі види культур під час Нового або Повного Місяця. Найбільш сприятливий час – це фаза зростаючого Місяця; а з конкретними датами (на 2021 рік) можна ознайомитися в таблиці:

МісяцьСприятливі дати для посадки
Лютий1-3, 6,7, 24, 25, 28, 29
Березень1, 4-8, 27, 28
Квітень1, 2, 7, 24, 28, 29
Травень4 -7, 25, 26
Червень1-4, 22, 23, 30
Липень1-4, 23, 27 -31
Серпень2, 20-26, 28, 29
Вересень1, 18-24, 29, 30

Як вирощувати кабачки в теплиці

Слід відзначити, що теплиця – відмінний варіант для тих, хто хоче займатися вирощуванням овочів практично круглий рік, за винятком кількох холодних місяців. Висаджувати кабачки у теплицю можна починаючи з лютого: перший урожай поспіє дуже скоро, адже тепличні рослини зріють швидше грунтових. А смак у таких овочів більш м’який.

Для посадки кабачків варто вибрати сорти рослини з компактним кущиком – на одиницю площі їх вміщується більша кількість, при цьому вони рясно плодоносять. Вирощування тепличної розсади аналогічно підготовці саджанців для посадки в грунт.

Тепличне вирощування кабачкових культур

Увага! Кабачки не люблять велику вологість навколишнього середовища. Тому при вирощуванні даної культури в тепличних умовах, у приміщення періодично повинен бути доступ до свіжого повітря.

Якщо на дачній ділянці немає спеціальної теплиці, кабачки цілком можна вирощувати в зробленому своїми руками укритті. Вимоги до нього такі:

  • Зручні для роботи городника габарити «приміщення»
  • Наявність комфортних для проходу доріжок
  • Обладнання конструкції вікнами (для провітрювання) та засобами для підтримки необхідної температури (+20+26 вдень і не менше +19 в нічний час).

Поради городникам

У багатьох дачників є свої секрети по догляду за рослинами та отримання хорошого врожаю. Ось деякі з них:

  • Щоб прискорити плодоношення, потрібно висаджувати кабачки у вигляді розсади. Так плоди з’являться швидше.
  • Немає необхідності чекати, поки овоч досягне великих розмірів. Невеликі, але дозрілі кабачки, дуже ніжні і особливо смачні.
  • Такі добавки як зола і компост здатні зробити склад грунту кращим.
  • Не пізніше, ніж за тиждень до початку збирання плодів, рослини перестають поливати. Це необхідно для того, що коріння не почало гнити від надлишку вологи.
  • Якщо в сприятливий (у відповідності з місячним календарем) день для посадки пропущений, то процедуру можна здійснити в будь-який інший відповідний по погоді час – але тільки на зростаючий Місяць.

Кабачок – культура ідеально підходить для недосвідчених дачників. Він невимогливий до умов свого утримання. А якщо при його вирощуванні орієнтуватися ще і на місячний календар посадок для 2021 року, то отримання багатого врожаю практично гарантовано.Create AccountLog In Your Account