Посадка капусти в 2021 році

Капуста завжди була популярною овочевою культурою в нашій країні, яку садять в городах і на присадибних ділянках. Для гарного врожаю білоголової або червоноголової капусти в 2021 році, потрібно виростити хорошу розсаду.Капусту білокачанну, червонокачанну та кольрабі, можна сіяти одночасно, тому що ріст і розвиток саджанців у них проходить однаково.

Терміни посадки в 2021 році

Городники намагаються при посадці овочевих культур орієнтуватися на місячні цикли і дотримуватись місячного календаря.

Овочеві культури краще ростуть і розвиваються при зростаючому місяці.

В 2021 році оптимальні строки посадки капусти на розсаду, відповідно до місячного календаря :

  • в березні: 11-14, 17-18, 29-30;
  • в квітні: 9-10, 14, 18-19, 25-27;
  • в травні: 5, 20-24, 30-31.

Температура для вирощування капусти рекомендуються від +10 до +15 тепла вдень, та від +7 до +9 уночі. Капуста дуже холодостійка рослина, а вдома або в квартирі складно підтримувати таку температуру, тому при жаркій кімнатній температурі і при недостатній кількості світла хорошої розсади не виросте.

Сіяти капусту бажано не раніше березня-квітня, в теплицях, у спеціально пристосованих для цього парниках, або ж під дуги, що покриті зверху плівкою. В таких умовах саджанці добре освітлені, і будуть правильно рости і розвиватися. Цвітна капуста більш вимоглива до тепла і її можна виростити вдома, в квартирі, при кімнатній температурі +20, +22.

Коли треба садити капусту в 2020 році в городі
Капуста підрозділяється по сортах на ранню, середньостиглу і пізньостиглу.

Термін вирощування розсади приблизно наступні:

  • Для ранньостиглої розсади – 30-40 днів.
  • Для середньостиглої – 40-50 днів.
  • Для пізньостиглої розсади – 45-60 днів.

Для міцної розсади, потрібно придбати хороше насіння правильно обраного сорту, з хорошою схожістю, і щоб воно було не з простроченим терміном зберігання. Зазвичай готове насіння продається вже обробленим.

Вирощування розсади капусти

Щоб отримати в 2021 році якісну розсаду капусти, потрібно приготувати для посадки хороший, поживний грунт або землю. Якщо немає готового ґрунту, можна в звичайну дернову землю додати перегній, пісок, і трохи золи.

Зола потрібна для того, щоб запобігти захворювання саджанців капусти чорною ніжкою. Небажано використовувати городню землю з грядок, так як в ній може міститися різні інфекції, від яких сіянці розсади можуть захворіти і загинути. Ґрунтову землю з городу бажано обробити марганцівкою, можна прогріти в духовці, або пролити окропом. Потім землю потрібно рясно полити. Паростки капусти сходять через тиждень або 10 днів. Сходи бажано прорідити на відстань між саджанцями 2 см. Поливати розсаду потрібно при необхідності, щоб не пересихав грунт.

Розсада капусти в теплиці, як вирощувати
Підрослу протягом 2 тижнів розсаду потрібно пікірувати, дотримуючись відстані 3х3 см, і заглиблюючись в грунт до нижніх листочків або сім’ядолей. Можна відразу пікірувати в стаканчики діаметром до 5 см.

Капуста належить до світлолюбних рослин і тому вирощувати розсаду потрібно на сонячному місці, або ж застосовувати додаткове освітлення. Бажано удобрювати грунт і проводити підживлення саджанців. Підживлення проводяться кожен тиждень після посіву розсади, і за 4 дні перед висадкою. Для добрива використовують готові комплексні препарати, чи можна на 1 літр води розвести по 2 грама суперфосфату, 2 г аміачної селітри і 2 грами калійних добрив. В домашніх умовах можна застосовувати підживлення капусти дріжджами, так вони володіють чудовим живильним середовищем для рослин. Дріжджі 15гр і цукор 30гр розмішати в 1 літрі води, дати настоятися протягом 4 годин, і потім полити рослини.

За кілька днів до посадки в грунт, капусту рекомендується починати гартувати. Вдень відкривати і провітрювати парники і теплиці, або виносити розсаду на балкон, в квартирі відкривати кватирки. У перші дні провітрювання, потрібно притіняти капусту від сонця, не допускаючи сонячних опіків молодих листочків.

У відкритий грунт висаджують розсаду, у яких вже добре сформовані 5-6 листочків.

Висадка капусти у відкритий грунт

Саджанці капусти висаджують у підготовлені, очищені від бур’янів, та перекопані грядки. Посадку саджанців проводять в лунки, глибиною приблизно 15 см, дотримуючись відстані між лунками – 50 см. Висаджену капусту потрібно добре пролити, і перші дні притіняти від сонця, поки саджанці не укоріняться і не зміцніють у відкритому грунті. Догляд полягає в своєчасному поливі, прополюванні від бур’янів, розпушуванні. Висаджену капусту через 2 тижні потрібно підгорнути.

Щоб виростити хороший урожай капусти в 2021 році, потрібно регулярно підгодовувати і вносити добрива. За два тижні до збирання врожаю, полив обмежують. Це призводить до накопичення в качанах клітковини і сприяє тривалому зберіганню. Прибирання капусти проводять при появі нічних заморозків.Create AccountLog In Your Account