Посадка квасолі в 2021 році

Любителів цієї бобової культури досить багато, проте далеко не всі точно знають коли її садити в 2021 році і як за нею доглядати. Цінність цієї культури полягає в наявності багатого вмісту білка і багатьох поживних речовин.

Відомо, що квасоля має кілька видів і сортів. Розглянемо кілька головних з них:

 • червона квасоля — сповільнює процес старіння, зміцнює імунну та нервову системи, виступаючи потужним антиоксидантом;
 • жовта квасоля — багата клітковиною, білком і великою кількостю поживних речовин;
 • Біла квасоля — містить у собі дуже велику кількість протеїну, антиоксидантів, а також достатню кількість вітаміну С;
 • Сорти зеленої квасолі — корисні для зубів, не допускають утворення зубного каменю, володіють здатністю перешкоджати утворень каменів у нирках. Так як сорти цієї квасолі мають сечогінну властивість;
 • фіолетова квасоля — сприяє нормалізації функцій печінки, нирок, а також забезпечує процес метаболізму;
 • чорна квасоля — протеїни, які максимально наближені до тваринного білка. Нормалізує хімічний баланс людського шлунка, повністю замінює вживання м’яса.

Також існує маса інших видів квасолі, таких як: кущова; кучерява; зернова (для бобів); спаржева (для стручків); декоративна (для квітів).

Посадка квасолі у відкритий грунт

Коли ж потрібно в 2021 році висаджувати квасолю в землю на відкритий грунт? Першою ознакою для посіву цієї культури є процес цвітіння каштанів, коли вже добре прогрітий грунт, а конкретніше в травні.

Першими садять прямостоячі, а вже приблизно через тиждень робиться висадка витких сортів квасолі. Кущовий вид культури слід висаджувати в червні — на початку липня.

Відповідно бобова рослина садиться в кілька етапів, починаючи з травня і закінчуючи початком липня.

Кущі квасолі на відкритому грунті
При вирощуванні квасолі слід пам’ятати, що вона любить затишок, полив і тепло. Найкращим місцем для посадки буде затишне місце за деревами, де не буде сильних вітрів, але буде тінь і волога.

Перед посадкою рослину потрібно підготувати, замочивши бобові у воді на всю ніч. А вранці треба потримати кілька хвилин у розчині борної кислоти. Дані процедури виконуються для захисту насіння від шкідників і хвороб.

Грунт для квасолі

На якому ж грунті краще висаджувати квасолю в 2021 році? Бобові рослини слід сіяти на простому ґрунті, але зволоженому. Не варто садити квасолю на глинистих, сухих ґрунтах, але і болотні ділянки також не підійдуть. Краще вибрати для цієї культури сонячні, затишні ділянки з легким, родючим, розпушеним грунтом.

Вибираємо дні для посадки за місячним календарем

Вже кілька поколінь садівників та городників використовують місячний календар. Адже знати коли садити, в які дні краще пересаджувати, а коли зовсім нічого не можна робити на городі — потрібно знати кожному любителю цієї справи.

І так, які ж дні сприятливі, а які ні в 2021 році для висадки бобових?

Березень:

 • 1 — рослини довго не будуть сходити;
 • 2, 3, 6, 10 — врожай буде неважливим;
 • 7, 8, 19-24 — найкращий час для обприскування від шкідників і хвороб;
 • 25, 26, 29, 30, 31 — краще не сіяти і не садити;
 • 4, 5, 9, 11, 13, 27, 28, 17, 18 — набувають витривалості та стійкісті до різних пошкоджень, хвороб. Саме час садити.

Квітень:

 • 7, 8, 12, 14, 24, 28 — культури дають рясний урожай;
 • 3, 4, 15-17, 20 -22. 30 — відпочинок для рослин і садівників;
 • 16, 17, 23 — рослини часто хворіють і дають насіння невисокої якості;
 • 5, 10, 11, 13, 18, 19 — сприятливі дні, які забезпечать рясний урожай.

Травень:

 • 5, 6, 7, 25, 26 — варто висаджувати розсаду, вона буде краще прийматися;
 • 2, 3, 11, 12, 15, 16, 20, 23, 24, 30, 31 — мала врожайність рослин;
 • 4, 9, 10, 17 — сприятливі дні для отримання великих і смачних плодів, стійкість до шкідників, хворобам.

Червень:

 • 2, 3, 4, 18, 22-23, 30 — дає рясний урожай хорошої якості, який добре зберігається;
 • 7, 20, 29 — сприятливий час для посадки.

Варто запам’ятати лише одне — не страшно, якщо висадка культури буде виконана не в той день, головне не зробити це в несприятливі дні!

Як правильно вирощувати

Після появи паростків, їх треба підгортати для їх стійкості. У догляді квасоля, як і будь-яка інша рослина потребує розпушування грунту, полив, підживлення та прополювання. Якщо вид квасолі в’юнкий, то для кращого підростання, додається ще і підв’язування пагонів до приготовлених власноруч опор.

Підвязування квасолі на городі

Полив

При дощовій погоді, додатковий полив рослини не потрібен, але якщо на дворі стоїть посуха, обов’язково потрібно рясно зволожити грунт. При появі у квасолі декількох листочків поливи припиняються. Коли ж починається процес цвітіння їх відновлюють. Краще всього для поливу підійде дощова вода або відстояна добу звичайна з водопроводу. Що стосується першого розпушування грунту навколо рослини, то його слід зробити, коли бобовий росток стає висотою із середнє яблуко.

Підгодівля

Підживлення під час росту і дозрівання рослини повинно бути різноманітним. Наприклад, суперфосфат застосовують, коли з’являється перше листя. А ось під час бутонізації використовують калійну сіль. У період самого піку дозрівання квасолі рекомендується внести в грунт золу з дерева. Але є велике застереження щодо застосування азоту в якості добрив, так як його використання призведе до буйного росту зелені рослини, а не його плоду.

Період росту і дозрівання

Підв’язка

Для підв’язки рослин ідеально підійдуть опори тільки з натуральних матеріалів, ніякого пластику або металу. Використовуйте для цього різноманітні дерев’яні конструкції. Можна просто поставити поблизу куща якусь опору, або ж якщо це ще не проріжена, кущова культура, то складаються палиці конусоподібною формою. Висота опор повинна бути приблизно від 1,5 до 2 м.

Обробка квасолі

Якщо культура вражена вірусною мозаїкою, то її вже нічого не врятує, так як вірусні хвороби не лікуються. Тільки правильний догляд за рослинами допоможе вберегти їх від різних недуг. Але якщо виявлено, що кущі заражені антракнозом і бактеріозом, спасіння одне — спалення ураженої культури. Також для профілактики, обробляються рослини як фунгіцидом, так і спорофітом при досягненні зростання в 12 см.

Збір і зберігання

Щоб встигнути насолодитися молодою квасолею, необхідно збирати плоди, коли пройдуть 2-3 тижні після цвітіння культури. Стручки збираються з самого ранку, поки на дворі прохолодно і є волога з ночі. Щоб насолоджуватися молодою квасолею протягом 2021 року, потрібно її заморозити або законсервувати.

На зерно культура збирається вже при повному дозріванні, коли стручки стають сухими. Після збору близько двох тижнів рослину висушують до хрусткого лущення стручків. Зібрані боби поміщають в прохолодне місце для кращого зберігання.


Читайте також:

Публікації на тему:

Create AccountLog In Your Account