Посадка моркви в 2021 році

Досвідчені аграрії знають, що висаджуючи моркву в дні, коли Місяць знаходиться в убуваючій фазі, вони отримають хороший урожай, при цоьому коренеплід зросте щільним, великим і соковитим. Одна з найпопулярніших культур висівається навесні і восени. Якщо дотриматися вимог по посадці і догляду, вибираючи сприятливі періоди в 2021 році за місячним календарем, то можна зібрати урожай відмінної якості.

Тонкощі посівних робіт восени

Для багатьох городників традиційним часом висадки моркви є весна, а ось фермери можуть дозволити собі зробити повторний осінній посів. Для цього слід вибрати рівну ділянку, бажано, щоб вона була захищена від вітру (наприклад, грядою чагарників). Також слід уникати висадки матеріалу на схилі. Таке рішення може призвести до змиву насіння.

Морква буде добре рости на грядках, з яких раніше зібрали коренеплоди і бобові, однак після зелені грунт буде плодоносити гірше, слід уникати посіву на цих територіях.

Місячний календар на 2021 рік радить приступати до осіннього посіву в убуваючу фазу.

 ВересеньЖовтеньЛистопад
Нейтральний період для посіву6,14,285,14,21,284,12,26
Несприятливий час для висадки матеріалу1-5, 7-13,29-301-4, 6-13, 29-31
1-3, 5-11, 27-30
Сприятливі дні для посіву моркви15-2715-20, 22-27
13-25

Оптимальна умова для активного проростання насіння моркви в осінній засів – показник температури повітря вночі не нижче двох-трьох градусів. Для пробиття паростків важливий достатній обсяг сонячного світла і пухкий грунт для оптимального газообміну.

Великий урожай моркви
Перш, ніж приступити до висадки матеріалу, слід приділити увагу підготовці грунту. Попередньо грядку слід удобрити перегноєм або суперфосфатом. Удобрення гноєм варто уникати, так як поживні речовини будуть йти в бадилля, а коренеплоди будуть млявими і гіллястими.

Якщо грунт володіє підвищеною кислотністю, слід перекопати землю з деревною золою, для глинистої місцевості в грунт при перекопці слід додати підгниваючу тирсу (свіжа тирса може нашкодити майбутньому врожаю, культура може захворіти і зовнішній вигляд коренеплоду помітно погіршиться).

Догляд за майбутнім врожаєм

Коли грунт удобрений і готовий до засіву матеріал, приступають до формування майбутніх грядок, кожна з яких повинна являти собою невисокий 13 – 15 см насип, присипаний сухою землею (можна додати річковий пісок або торф). Далі грядку поглиблюють на пару сантиметрів. Морква не вимагає попереднього замочування в марлі або пророщування, сухе насіння набере необхідну кількість вологи з грунту. Дотримуючись даних рекомендацій, навесні можна зібрати хороший урожай.

Для осінньої висадки варто віддати перевагу морозостійким скоростиглим сортам моркви:

  • Амстердамська
  • Нантська
  • Оленка
  • Паризька Каротель

Варто дотримуватися закономірністі розташування насіння: оптимальний розподіл – 10 насінин на десять сантиметрів грунту. Засіяну грядку злегка трамбують і запечатують утепленим шаром (хвойні гілки, перегній). Досвідчені садівники рекомендують у зимовий час додатково вкривати грядку шаром пухкого снігу.

Багато морквяних кущів в полі
З настанням весни, коли сніг остаточно сходить, грядку рекомендується прикривати плівкою на ніч, так можна вберегти врожай від нічних заморозків.

Посівні роботи навесні 2021 року

Висадка матеріалу навесні в 2021 році відбувається прямо в родючий грунт, при цьому варто враховувати рекомендації місячного посівного календаря і актуальних погодних умов.

Насіння моркви активно проростає при температурі 4-6 градусів, проте заморозки на 4 градуси за Цельсієм їм вже не страшні.

В Україні починають весняний посів – в березні-квітні. Посів пізніх сортів коренеплоду, можна перенести на кінець квітня і початок травня.

Весняний посів також відбувається в період убуваючого Місяця.

Період/МісяцьБерезеньКвітеньТравень
Сприятливі дати для посіву моркви1-5, 22-27, 29-31
1-4, 20-26, 28-30 1-4, 20 -25, 27- 31
Нейтральний час6, 14, 21, 28
5, 12, 19, 27
5, 12, 19, 26
Негативний період7-13, 15-20
6-11, 13-18
6-11, 13-18

Підготовча робота перед весняним посівом включає в себе обробляння та удобрення землі. Для цього використовують перегній або деревну золу, а від свіжого гною з високим вмістом нітратів слід відмовитися.

Морква проросла із грунту
Перед садінням моркви в грунт його попередньо пророщують у вологій марлі, а набрякле насіння розташовують у грядки на відстані кількох сантиметрів один від одного.

Для динамічного зростання насіннєвого матеріалу в 2021 році необхідно виконати ряд процесів:

  • перед посадкою, землю рясно поливають водою
  • після висівання матеріалу його засипають шаром землі з добривом і поливають ще раз
  • прикривши грядку поліетиленовою плівкою, можна прискорити сходження паростків коренеплоду
  • періодичні цикли провітрювання і загартовування посадженої моркви дозволять збільшити обсяг врожаю

Догляд за розсадою

Обов’язковим для культури є проріджування, періодичне розпушування та видалення бур’янів. Тривалий вегетаційний період вимагає наявності вільного простору для кожного паростка, слід переконатися, що між ними є хоча б 4-5 см грунту.

Морквяні пророщені паростки
Через пару тижнів можна знову провести проріджування, видаливши дрібні паростки, відстань між сформованими коренеплодами збільшиться до 8-10 см. Великі сорти моркви припускають дистанцію між паростками 10-15 сантиметрів.

Полив культури має ряд особливостей: варто виключити поверхневий полив і зрошення, віддати перевагу глибокому поливу під корінь. Однак пересичення коренеплоду водою загрожує наслідками: деформація, тріщини плодів, в рідкісних випадках – гниття. Для збереження рівня вологості використовують додаткове добриво, в якості мульчі можна використовувати перегній, який підсипають під бадилля коренеплоду невеликим, до 3 сантиметрів, шаром.

Дозрілі плоди невеликих розмірів витягують з ґрунту за гичку, великі плоди підкопують вилами або лопатою, трохи відступаючи від куща.

Найбільшу небезпеку для культури являє морквяна муха, яка відкладає личинки в родючий грунт поруч. Ці ж личинки завдають непоправної шкоди – з’їдають тіло коренеплоду.

Результатом постійного шкідливого втручання морквяної мухи є зіпсований врожай, накопичені личинки не дозволяють харчуватися і нормально розвиватися коренеплоду, він втрачає свої смакові якості і поживні нутрієнти. Для збереження посіяного матеріалу моркви в 2021 році необхідно вчасно проріджувати і рихлити грядку, досвідчені фермери радять садити моркву спільно з ріпчастою цибулею, запах якої відлякає шкідливого гостя.Create AccountLog In Your Account