Посадка огірків на розсаду в 2021 році

Щоб урожай огірків радував всю сім’ю, на городі доведеться потрудитися весь дачний сезон. І важливо знати не тільки про підживлення, полив і догляд. Найголовніше в цій справі — оптимальні строки посадки. При правильному підході і орієнтації на поради професіоналів урожай в 2021 році обов’язково буде хорошим!

Коли огірки сіяти на розсаду

Всім відомо, що огірки — не примхлива культура. І здається, що вирощувати їх нескладно. Але й у досвідчених дачників трапляються проколи, які найчастіше пов’язані з періодом посадки.

Огірки дуже люблять тепло, тому городникам не обійтися без розсади. І для цього важливо розрахувати правильний термін для посіву насіння огірків в 2021 році. Розсада не повинна перерости або залишитися в «недорослях». Час посіву визначається виходячи із строків висаджування у відкритий грунт або теплицю. Прийнято висаджувати 20-25 денну розсаду після останніх весняних заморозків.  Це стосується ґрунтових посадок, якщо ж брати плівкові теплиці або теплиці з інших більш просунутих матеріалів, то посадка планується набагато раніше . А ось посів насіння на розсаду починають ще раніше — десь у другій декаді квітня.

Вирощування огірків на городі

Розрахунок строків посадки у теплицю

При розрахунку необхідно знати декілька параметрів, без яких не можна визначити точний час для посіву в 2021 році.

Визначається по відношенню до певного сорту огірків:

    • тривалість вегетації;
    • вік рослини;
    • термін, коли проростає насінина;
    • клімат і супутня погода;
    • умови вирощування: теплиця і парник.

І, коли ви визначитеся з усіма параметрами по відношенню до сорту, то можете вирахувати дату.

Що відноситься до вегетації, то це час появи  сходів до повного формування рослини. Коли вже можна буде збирати врожай. Визначитися допоможе досвід та знання параметрів. Наприклад, в середньому самий ранній сорт огірків має тривалість розвитку і сходу 40 днів.

Тривалість проростання в середньому має 5 днів. При спекотній погоді проростають від трьох до шести днів, а при холоді від восьми до десяти.

Виходить, якщо діяти за цією нехитрою формулою, то тривалість від сходів посадки насіння до висадки в грунт складе близько 4 тижнів, не більше.

Огірки та кріп на столі
Тут вам слід запланувати, коли ви розраховуєте одержати врожай. Якщо погода тепла, то плануйте на 1 травня. І, виходячи з параметрів, посадити огірки на розсаду треба на початку третьої декади березня. А ось висаджувати розсаду в грунт доведеться не пізніше 20 чисел квітня.

Як садити огірки в теплиці в 2021 році

Щоб правильно посадити огірки, потрібно уважно вибирати температуру, а також звернути увагу на грунт.

Температура при посадці в теплиці повинна досягати 25 градусів.

Якщо не вдається, і вона тримається на рівні 20, то потрібно зарити тирсу в грядки, а також пріюче сіно і гній.

Огірок в теплиці

Розсаду пересаджують в залежності від часу посадки насіння. Але знову ж таки потрібно орієнтуватися на погоду! Ґрунт перед посадкою обробляють розчином марганцівки. Рецепт приготування простий: три грами розчину марганцю на трилітрове відро гарячої води. Їм потрібно рясно полити землю. Підживлення після посадки здійснювати кажні вісім днів.

Посадка за місячним календарем

Досвід садівників і городників підказує, що місячний календар допоможе визначитися з посадкою огірків. Вже відомі дати, на які можна орієнтуватися.

Згідно з календарем на 2021 рік, кращими вважаються дати, які вказані нижче. Не забувайте, що звертати увагу треба не лише числа, але й на погодні умови.

Квітень:

У цьому місяці дуже мало дат, які рекомендуються для посадки. Зверніть увагу, що перші числа можна використовувати для підготовки розсади, а не безпосередньо саджати в грунт.

Кращими будуть: 9, 10, 14, 20, 29, 30 квітня.

Не рекомендується нічого садити 4, 5, 6, 7 і 8 квітня.

Травень:

У травні  2021 року будуть вже сприятливі умови. Але іноді трапляється повний місяць. В цей час нічого краще не садити.

Краще всього вибрати такі числа: 4, 5, 6, 19,15, 16, 17, 18, 28, 31 травня.

Заборонено, так як повний місяць: 1, 8, 9, 10 травня.

Червень:

У червні прекрасна можливість зробити потрібні посадки. Але є кілька повних місячних циклів, коли краще відкласти плани.

Кращі дати: 1, 5, 6, 9, 10, 13, 14, 15, червня.

Заборонено: 2, 3, 4, 17 червня.

Висновок

Огіркова культура вимагає спеціальних знань. Щоб урожай був гідним, потрібно встигнути вчасно посадити огірки. І в даному випадку на допомогу прийде розрахунок за формулою або ж допомога Місячного календаря. Насправді, в цій справі потрібно експериментувати.

У багатьох досвідчених городників урожай огірків кожен рік буває різний, так як передбачити погодні умови дуже важко. Іноді навіть пізні посадки в здавалося б усталеному кліматі призводять до того, що погода різко змінюється і виростити нормальний урожай не представляється можливим.Create AccountLog In Your Account