Посадка перцю на розсаду і в теплицю в 2021 році

Потенціал рослин безпосередньо залежить від того, в якій фазі перебуває Місяць при їх посадці. І щоб правильно вибрати для цього час, багато городників слідують місячному календарю, в якому зібрана практично вся інформація про те, що і коли краще висаджувати. Так, розсадою перцю в 2021 році найкраще займатися в лютому, на початку якого буде цілих сім сприятливих днів.

Календар городника

Місячний календар дачника та городника на 2021 рік, як і звичайний, складається з 12 місяців. Він оформлений так, що протягом кожного місяця можна бачити, як змінюється фаза Місяця, що дуже зручно. Згідно з календарем, найважчі і непридатні для робіт в городі дні – це молодик і повний місяць, а також два дні до і після. На молодий Місяць припадає активний ріст наземних частин рослин, тому в цей період рекомендується висаджувати розсаду в грунт. Підземні частини культур добре ростуть у період, коли Місяць убуває, зокрема бульбові, капустяні культури і дерева. Проводити підгодівлю слід в третю або четверну стадії Місяця.

ВАЖЛИВО! Посів насіння перцю в період убуваючого Місяця, дасть гарні рослини, але багатого урожаю чекати не варто.

Розсада перцю в горщиках
Не тільки супутник нашої Землі впливає на ріст рослин, але і знаки Зодіаку. Наприклад, для перцю ідеально підійде час, коли Місяць знаходиться в сузір’ї Козерога, Риби, Раку або Скорпіона. А ось Діва, Стрілець і Овен не дозволять деякій частині насіння зійти. Саме мінімальну кількість сходів городники ризикують отримати, посадивши матеріал в період Близнюків, Лева, Водолія і Терезів.

У місячному посівному календарі крім днів, коли можна і не можна садити культури в 2021 році, є рекомендації до поливу, підживлення, пересадки і пікіровці.

Наприклад, полив перцю слід проводити тоді, коли Місяць у таких знаках як Риби, Рак і Скорпіон.

Роботи в лютому

Лютий – найбільш важливий місяць для городників. Визначитися з сортом культури, розрахувати терміни, коли потрібно посіяти насіння, в іншому випадку до кінця літа можна не чекати великого і гарного врожаю.

У 2021 році в лютому фаза наростаючого Місяця доводиться з 26 по 29 число. У цей час слід займатися підготовкою грунту і сіяти насіння, а ось частого поливу варто уникати. З 1 по 26 число можна займатися лише підготовкою грунту, тому що в цей період Місяць убуває.

ВАЖЛИВО! Насіння, яке було посіяне 26 – 27 лютого, дуже швидко зійде, 28 – 29 лютого, підійдуть для низьких сортів перцю, чому сприяє Телець, в якому перебуває Місяць.

Роботи в березні

Висівати насіння для отримання розсади згідно з місячним календарем слід в першу половину березня 2021 року. Хороші сходи вийдуть з ранніх та середньостиглих видів перцю. З 1 по 25 березня можна спокійно займатися підготовкою грунту, розпушуванням і посівом насіння. Часті підгодівлі, пікірування і полив слід перенести на 25 – 28 березня.

Календар посівних робіт у квітні

У квітні посіяне насіння вже дає всход і навіть трохи підростає, тому його можна поступово готувати до посадки в грунт теплиці. З відкритим субстратом варто почекати до тих пір, поки не пройдуть нічні заморозки. Розсада перців готова до пересадки в теплицю, якщо паростки досягли 25 см у висоту, а на кожному стеблі не менше 12 листочків і сформувався хоча б 1 бутончик.

Перець який потрібно пересажувати у теплицю

1 – 2 квітня можна рихлити і удобрювати землю в теплиці, а з 18 по 29 число вже потрібно робити пересадку в підготовлений тепличний субстрат. 18 – 19 квітня 2021 року необхідно приділити більше уваги поливу і відкласти до травня всі підживлення, щоб дати розсаді час на адаптацію.

Роботи у травні

У цьому місяці городники продовжують доглядати за саджанцями перцю і поступово готують розсаду, призначену для вирощування на відкритому грунті. У 2021 році варто відкласти пересаджування росточків у відкритий грунт до 30 травня, до цього дня можна готувати грунт: зволожувати, рихлити і удобрювати, а також вирощувати урожай в теплиці.

І як раз, з 25 травня, коли Місяць почне рости, можна зробити “загартовування” розсади, поставивши її в прохолодне місце. 5 днів цілком буде досить.

Правила посадки перцю

Перець, як і будь-яка інша рослина сімейства пасльонових, можна садити як насінням, так і росточками. Розсада в теплиці – самий улюблений і бажаний спосіб для городників нашої країни.

Розсадою перців слід почати займатися у другій половині лютого 2021 року. Насінню, щоб зійти, знадобиться 50 – 70 днів, що залежить від якості посадкового матеріалу та обраного сорту. В середньому термін посадки перцю у тепличний грунт підходить до середини квітня, що цілком оптимально і за місячним календарем.

Якщо трапилося так, що посадковий матеріал був узятий у знайомих або загубилася назва його сорту, то нижче представлені середні показники насіння перцю:

    • Перші сходи повинні з’явитися приблизно через 10 днів;
    • Адаптація після проріджування росточків становить 12 днів;
    • Стиглість плодів для ранніх сортів настає через 90 днів, середньостиглих вистачає 125, а пізньостиглі – 140.


Create AccountLog In Your Account