Посадка помідорів на розсаду в 2021 році

Більшість городників нашої країни все частіше звертаються до вирощування помідорів в теплиці. Досвідчені садівники знають, що для отримання доброго врожаю влітку 2021 року потрібно подбати про посівний матеріал ще в лютому.

Місячний календар городника

Незважаючи на високий рівень розвитку науки в сучасному світі, багато городників вважають, що природа живе за своїми законами, яких потрібно дотримуватися, щоб щорічно отримувати відмінний урожай. І тому вони знають, що добре підготовлений посівний матеріал – це запорука успішного врожаю.

При цьому, місячний календар, допоможе самим недосвідченим садівникам в вирощуванні помідорів в 2021 році, якщо вони будуть дотримуватися його правил.

  • Ні в якому разі не можна садити помідори на розсаду в молодик або повний місяць, це стосується двох днів до і після. Важливо знати, що в цей час взагалі вкрай не рекомендується проводити будь-які роботи в городі, допускається лише розпушування землі у виняткових випадках;
  • Всі культури крім коренеплодів будуть відмінно себе почувати, якщо посадити їх на зростаючий місяць у теплицю. Наземні плоди будуть великими і серед них рідко зустрінуться дефектні або зіпсовані;
  • А от період убуваючого місяця стане самим оптимальним для культур, які дають підземні плоди.

Саджанці помідорів для теплиці
Вище були представлені загальні нюанси вирощування культур за місячним календарем, але все ж кожен овоч має свої особливості, яких варто дотримуватися.

Коли сіяти помідори на розсаду?

Для отримання раннього врожаю помідорів з теплиці, необхідно подбати про розсаду вже в останній тиждень січня. У лютому 2021 року зростаючий місяць припадає на перший тиждень цього місяця, що буде оптимальним часом для пророщування насіння.

Тельці, Раки, Терези, Скорпіон, Козероги і Риби будуть ідеальними знаками зодіаку для вирощування такої культури як помідори.

Але і тут є свої тонкощі:

  • Літні види томатів віддають перевагу сузір’ям Риб і Рака. Кущ помідора дасть велику кількість плодів, але при цьому не буде згинатися під їх вагою до землі;
  • Види, призначені для тривалого зберігання, слід посадити в лютому. Тоді місяць у Скорпіоні, Тельці або Терезах. Це буде гарантувати і хороший урожай, і відмінний посівний матеріал на наступний рік;
  • Ні в якому разі не можна саджати культуру, коли Місяць перебуває в Козерозі, Овні, Діві, Близнятах або Леві;
  • Стрільця можна назвати нейтральним знаком для простого отримання середнього врожаю, але абсолютно ідеальним для отримання насіння на наступний рік. Посівний матеріал гарантовано буде здоровим, сильним і здатним вижити і дати врожай в критичних для цієї культури умовах.

Гарні червоні помідори в городі
Загальні закони місячного календаря говорять про те, що такі знаки як Рак, Скорпіон, Риби і Терези вважаються ідеальними для поливу і підгодівлі, і тому їх називають “вологими”. А “сухі” – це ті, в яких знаходиться Місяць, коли можна знімати врожай, але при цьому він обов’язково повинен бути убуваючим.

ВАЖЛИВО! Час, коли необхідно зайнятися розсадою в 2021 році, залежить від того, для чого вона призначена: для вирощування у відкритому грунті або в тепличних умовах.

У першому випадку варто подумати про це в березні, а в другому – в кінці січня або початку лютого. Звичайно, робити це потрібно з дотриманням перерахованих вище правил місячного календаря.

Висадка розсади в грунт

До середини квітня 2021 року в жодному разі не можна висаджувати розсаду помідорів в грунт, як і після початку червня – тоді вже буде запізно. В іншому випадку, яким би ранньостиглими не були виділені сорти, розсада не встигне визріти.

Для висадки в грунт слід вибрати той період, коли Місяць зростає, але трапляється і так, що термін пересаджування розсади вже підійшов, а Місяць зовсім не в тій фазі, яка потрібна. Тоді можна вибрати відповідний знак, розрахувати його убуваючу стадію і посадити розсаду в грунт. Але в такому разі важливо приділяти особливо увагу цим рослинам.

У тому випадку, якщо теплиця виконана з полікарбонату, помідори можна висаджувати протягом перших десяти днів квітня. Якщо ж теплиця не така тепла (наприклад, зроблена з плівки), то процес переноситься ще на 7-14 днів. У березні робити пересадку можна тільки якщо в теплиці є підігрів, інакше розсада замерзне. Представлені терміни підходять для більшості регіонів нашої країни.

Чоловік висаджує розсаду у відкритий грунт
Досвідчені садівники завжди користуються одним правилом: насінню для визрівання необхідно 60 днів, по закінченню яких вже можна підбирати сприятливий період для їхнього висадження у відкритий грунт або теплицю.

Як правильно пересадити помідори в 2021 році

Перед перенесенням розсади в грунт необхідно провести підготовчі етапи, які тривають протягом семи днів і включають в себе розпушування і добриво субстрату. Навесні підійдуть мінеральні підгодівлі, а восени – суперфосфати і сірчанокислий калій. Деревна зола допоможе налагодити рівень кислотності грунту (вона самостійно знизить його до потрібного рівня).

Крім законів місячного календаря потрібно стежити за температурою ґрунту: він повинен бути прогрітий до 15 – 16 градусів.

ВАЖЛИВО! Двічі вирощувати помідори на одному грунті можна!

За сім днів до перенесення розсади в грунт необхідно зняти 10 сантиметрів його верхнього шару, провести підживлення, за 4 дні потрібно “загартувати” розсаду шляхом її перебування на відкритому повітрі (підійде балкон). За 2 дні – рясний полив росточків, що зробить процес виймання земляної грудки з ємності набагато легший. У сам день перенесення помідорів їх залишають на пару годин в теплиці і тільки потім роблять сам процес.

Досвідчені городники радять розташовувати паростки в шаховому порядку і залишати між ними 30 – 35 см для низькорослих сортів і 70 – 80 см для високих. З штамбовими сортами все простіше: між ними досить залишати всього 20 см. Через 4 дні після перенесення розсади в грунт кожен кущик потрібно пов’язати до опори (будь-яка міцна висока тонка паличка). Коли помідори звикнуть і займуть стійке положення, можна їх трохи підгорнути.

Підготовчі етапи – третина успіху в одержанні гарного врожаю в 2021 році.Create AccountLog In Your Account