Посадка ріпи і редису в 2021 році

Редис і ріпа містять у собі багато різних вітамінів, а при вирощуванні невибагливі. Знаючи основні правила догляду за цими коренеплодами, можна отримати багатий врожай. Спочатку потрібно визначитися з часом посадки. Для цього садівники і городники користуються перевіреним методом – стежать за природними явищами і відштовхуються від прикмет, якими користувалися наші предки ще давно. Визначити таким чином можна навіть дату, найбільш підходящу для висаджування коренеплодів. Вибрати потрібний день можна з допомогою місячного календаря на 2021 рік.

Коли можна садити редис та ріпу

Редис і ріпу прийнято висаджувати ранньою весною. В 2021 році починати городні роботи можна буде в кінці березня, тоді погода буде найбільш підходяща. Сходи коренеплодів редису і ріпи можуть зберігатися при температурах до -3…-5 градусів. Тому, якщо вночі буде мороз, урожай не пропаде, так що можна сміливо займатися посадкою ранньою весною. Денної температури близько +15 градусів буде достатньо для проростання та формування плодів.

Ріпу можна висаджувати з ранньої весни до осені, в залежності від цілей, для яких її вирощують:

  • навесні – якщо потрібен ранній урожай, але такі плоди зберігаються недовго;
  • влітку – щоб плоди довго зберігалися;
  • восени – для озимої посадки.

Вирощуваня ріпи на городі
З квітня по травень сіють ріпак, яки буде використовуватися влітку. Для цього беруть скоростиглі сорти, що дають плоди через 35-45 днів. Їх не відправляють на тривале зберігання, а вживають відразу. З кінця червня до середини липня висаджують середньостиглі та пізні сорти. Вони дозрівають восени і підходять для зберігання взимку. Якщо слідувати за народним календарем, придатними для посадки ріпи будуть дні після Петрова посту – 12 липня. Тоді активність комах-шкідників не така велика.

В кінці березня 2021 року потрібно висаджувати редис. Коренеплід проростає навіть при нічних заморозках за умови, що вдень температура буде більше +10 градусів. Деякі садять редис в період з вересня по жовтень. Так як цей коренеплід скоростиглий, урожай можна збирати вже через 15-20 днів. Якщо температура вдень досягає +20 градусів, перші паростки з’являться на 4-5 день, плоди при цьому будуть соковитими і твердими. Коли температура вище, редис буде швидко стрілкуватись, тому влітку його зазвичай не висаджують.

Можна посадити редис в середині або наприкінці лютого, якщо є теплиця. Тоді плоди дозріють до початку весни.

Щоб урожай редиски був постійним, можна сіяти партії одна за одною з перервами в тиждень. Так овочі будуть дозрівати постійно.

Щедрий весняний урожай редису

Посадка по місячному календарю

Щоб врожай був гарним в 2021 році, потрібно дотримуватися не тільки основних правил посадки, але і враховувати місячні фази. Місяць впливає на ріст коренеплодів. Попередні покоління, про це знали і користувалися цим прийомом, аграрії користуються і досі. Прийнято вважати, що овочі не потрібно садити під час повного місяця, молодика, за добу до і після них. У ці дні також не рекомендується удобрювати і полоти землю, але дозволяється проводити роботи по боротьбі з шкідниками.

Убуваючий місяць більше впливає на підземну частину овочів, а зростаючий – на наземну частину. Тому швидкому росту коренеплодів сприятиме убуваюча фаза.

Враховуємо знаки зодіаку

Крім цього потрібно знати знак зодіаку, в якому в даний момент перебуває Місяць. Для коренеплодів сприятливими будуть:

  • Рак – період який підходить для салату і редиски. В цей час урожай хороший, але зберігатися довго овочі не будуть.
  • Скорпіон – плоди добре проростають і виходять якісними. Це сприятливий час.
  • Риби – період, підходить для посадки коренеплодів, підземна частина овочів буде отримувати достатньо енергії. Урожай буде багатим, але непридатним для тривалого зберігання.
  • Терези – сходи в цей час будуть рости швидко, а плоди добре розвиватися, овочі не будуть ні дуже великими, ні дрібними. Це родючий період.
  • Козеріг – плоди будуть рости повільно і вийдуть невеликими, зате якісними. Овочі, які виросли в цей час, будуть довго зберігатися.
  • Телець – сходи будуть рости не швидко, але врожай буде багатим, а плоди якісними. Їх можна буде залишити для тривалого зберігання.

Достгилі коренеплоди редиски
Є періоди, коли роботи з коренеплодами не рекомендується проводити. Це час, коли Місяць пов’язаний з деякими знаками зодіаку:

  • Близнюки – плоди будуть несмачними, а насіння дають слабкі сходи.
  • Стрілець – більше впливає на наземні частини рослини, тому плоди будуть маленького розміру і поганої якості.
  • Діва – в цей час так само велика частина енергії спрямована на верхню частину рослини.
  • Водолій – невдалий період для посіву.
  • Лев – несприятливий час для будь-яких робіт, крім збору плодів та боротьби зі шкідниками.
  • Овен – урожай буде небагатим.

Сприятливі дні для посадки в 2021 році

Які дні підходять для посадки редису і ріпи в 2021 року згідно з місячним календарем:

МісяцьСприятливі дні для посівуНесприятливі дні
Лютий12, 13, 14, 15, 19, 20 9, 10, 11, 21, 22, 23
Березень11, 12, 13, 14, 17, 18, 228, 9, 10, 15, 16, 19, 20, 24
Квітень10, 13, 14, 18, 198, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23
Травень11, 12, 15, 16, 17, 207, 13, 14, 18, 19, 22
Червень7, 8, 12, 13, 17, 18 5, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 19, 20, 21
Липень9, 10, 14, 155, 7, 8, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 20
Вересень6, 7, 8, 11, 12, 132, 4, 5, 9, 10, 14, 15, 16, 17

Сприятливі дні в календарі розраховані згідно фазам Місяця і знаками зодіаку. Знаючи, в який день краще посадити коренеплоди, можна отримати багатий врожай і овочі високої якості.Create AccountLog In Your Account