Посадочні дні в квітні 2021 року за місячним календарем

Посадковий місячний календар на квітень 2021 року – інструмент вибору сприятливих днів для проведення робіт в саду і на городі. На вирощування багатого врожаю впливають не тільки фази Місяця, а й кліматичні умови певного регіону.

Фази Місяця

Після сходу снігового покриву можна активно планувати садово-городні роботи. Залежно від регіону, в перші дні місяця можна вже висаджувати стійкі до холоду культури: редис, салат, редьку, цибулю і т. П. Вибрати в квітні 2021 сприятливий день можна згідно посадковому місячниму календарю.

З 1 по 11 квітня і з 28 по 30 квітня – фаза спадного Місяця. У цей період добре розвивається коренева частина, тому можна висаджувати редис, редьку, цибулю, буряк, рання картопля і т. П.

Обрізку і прищипування варто відкласти на більш сприятливий день. Так можна буде збільшити вегетаційний період. Також на спадаючу Місяць бажано обмежити полив, але можна зайнятися кореневої прополкою.

11 і 13 квітня – хороші дні для боротьби з бур’янами, можна трохи підрізати дерева та чагарники, прищипнуть овочеві культури. Але в зазначені дати не варто нічого висаджувати, прищеплювати, підгортати. Всі проведені роботи не дадуть ніякого результату.

12 квітня – молодий місяць. У цей день навіть торкатися до саджанців не варто, інакше можна позбавити їх життєвої енергії. У дні до і після молодика також не варто працювати в саду і городі. Це зазначені вище дати – 11 і 13 квітня.

З 13 по 26 квітня – фаза зростаючого Місяця і найсприятливіший час для посадок. У цей період поліпшуються обмінні процеси і зростання рослин, починається активне сокодвижение і розвиток наземної частини. Тому на зростаючий Місяць можна сіяти і висаджувати будь-які культури, проводити обрізку, полив, прополку і інші види робіт.

27 квітня – повний місяць. В цей день також варто утриматися від агротехнічних робіт. Єдине, що можна зробити, – обробити рослини від шкідників і позбавити грядки від бур’янів.

У місячному календарі вказані найбільш підходящі дні для посадочних робіт. Можна вибрати і інший час, головне, уникати таких днів, як повний місяць і молодик.

 

Овочеві та зелені культури

сприятливі дні

капуста середня

3, 5, 8, 9, 15, 27, 29, 30

Зелені, в т. ч. Петрушка, листя салату, салат айсберг, селера листова, цибуля, кріп, пастернак

13-24

Редис, дайкон, редька, ріпа

1, 3, 5, 8, 9, 10, 15-19, 29, 30

Морква, буряк

1, 3, 5, 8, 9, 10, 15-19, 29, 30

Часник, цибуля ріпка

1, 3, 5, 8, 9, 10, 15-19, 29, 30

Картопля, топінамбур

1, 3, 5, 8, 9, 10, 15-19, 29, 30

огірки

15-22, 24, 25

Томати, помідори черрі

14, 15, 17-20, 23

Перець болгарський, чилі

14, 15-22, 24, 25

баклажани

3, 5, 8, 9, 10, 15-23

Соняшник

14-22, 29, 30

Кукурудза

29, 30

Горох, квасоля, сочевиця

20-25, 29, 30

Гарбуз, кабачки

29, 30

Кавун Диня

14, 15, 17, 18, 20

 

Сприятливі дні для висадки саджанців

Культура

сприятливі дні

Виноград

23-25

Полуниця, суниця

22-25

Агрус, смородина

14, 15

Ожина, малина

15, 17-19, 21-24

плодові дерева

20-25

За знаками зодіаку

При виборі сприятливих днів для проведення робіт в городі і саду також встоїть враховувати і те, в якому знаку зодіаку перебуває Місяць:

 • Овен – під його впливом паростки з’являться швидко, але будуть повільно розвиватися, тому знак вважається несприятливим для посівів.
 • Телець – сприятливий знак, незважаючи навіть на те, що саджанці будуть довго сходити. Але рослини будуть міцними, дадуть хороший, довго зберігається врожай.
 • Близнюки – не найвдаліший знак для посіву. Саджанці будуть рости повільно, плоди виростуть несмачними і несочнимі.
 • Рак – сприятливий знак для висаджування ранніх сортів овочевих і ягідних культур. Урожай буде багатим, смачним, але зберігати його довго не вийде.
 • Лев – під впливом цього знака краще відкласти всі посадочні роботи, а приділити увагу боротьбі з шкідниками і зайнятися профілактикою.
 • Діва – знак, сприятливий для обрізки і видалення зайвих пагонів, також можна подбати про тих рослинах, у яких важлива наземна частина, так як саме в ній зосереджена вся енергія.
 • Терези можна назвати самим родючим знаком, під впливом якого сходи будуть добре розвиватися, дадуть смачні та поживні плоди.
 • Скорпіон – як і Ваги, хороший знак для проведення посадкових та інших видів робіт.
 • Козеріг – знак, який благоволить посіву. Не варто лякатися, якщо сходи будуть рости повільно і формувати невеликі плоди, урожай буде багатим і смачним.
 • Водолій – непродуктивний знак, під його впливом посаджені в квітні насіння будуть сходити повільно, самі рослини будуть погано розвиватися.
 • Риби – знак, який направляє енергію на розвиток підземної частини рослини, тому під його впливом можна висаджувати коренеплоди, вони виростуть міцними, смачними і соковитими.

Перед повним місяцем бажано висаджувати багаторічні рослини. Особливо це відноситься до дерев, у яких передбачається тривалий термін життя.

При виборі сприятливих днів для проведення садово-городніх робіт в квітні 2021 року важливо враховувати і кліматичні умови регіону, а не тільки орієнтуватися по посадковому місячному календарі.

Квітень в південних регіонах відкриває сезон для посадок у відкритий грунт. Так, в перший тиждень місяця в теплицю можна посіяти насіння ранньої та середньостиглої капусти, болгарського і гіркого перцю, томатів, огірків, різної зелені і пряних трав. У відкритий грунт можна посіяти сидерати, які позбавлять грунт від шкідників, бур’янів, зроблять її більш родючою.

Починаючи з середини квітня, можна сіяти насіння редиски, моркви, буряка, посадити цибулю, часник і ранні сорти картоплі. В кінці місяця можна пересаджувати розсаду у відкритий грунт.

У квітні в південних регіонах також проводять важливі роботи в саду: обробку дерев і чагарників від шкідників і хвороб, обрізку сухих і підмерзлих пагонів, роблять щеплення.

 Так, в цьому місяці можна посіяти холодостійкі коренеплоди: редис, буряк, морква і т. П. А також посадити огірки на розсаду і підготувати до посадки насіннєву картоплю.

У квітні до набрякання бруньок дуже важливо провести обрізку дерев і чагарників, а також обробити їх від шкідників і хвороб. Плюс посадити саджанці фруктових дерев та ягідних кущів.

Температура повітря і грунту в різних областях середньої смуги може відрізнятися. 

У цьому місяці важливо оглянути кору дерев, прибрати старі покриття і листя, в якій зимувало чимало шкідників. Також в квітні тривають роботи в теплицях, можна посіяти зелень і деякі види культур для вирощування розсади.

Квітень – ідеальний час для посадки холодостійких культур, а також розпал сезону посадки плодових дерев і чагарників. Вибрати сприятливі день для агротехнічних робіт можна по посадковому місячним календарем 2021 року, але також варто враховувати кліматичні умови регіону.

Підсумки

 • У квітні можна висаджувати стійкі до холодів культури у відкритий грунт і сіяти насіння в теплицю на розсаду.
 • За місячним календарем краще проводити роботи на спадаючий Місяць, а ось в повний місяць і молодик варто відмовитися від посадочних робіт.
 • Для проведення сільськогосподарських робіт важливо враховувати кліматичні особливості місцевості.  


Create AccountLog In Your Account