Пости в 2020 році: католицькі та православні

Дана стаття, підкаже, коли будуть православні та католицькі пости в 2020 році. Відзначиммо, що найчастіше піст сприймається як утримання від вживання в їжу певних продуктів харчування і напоїв, дотримання низки суворих правил. Це далеко не всі принципи християнського очищення, яке відбувається під час обмеження в їжі, напоях і розвагах. При більш осмисленому трактуванні поняття посту слід говорити про значно більшу кількість заборон, які є звичними в повсякденному житті.

Насамперед, це практики, спрямовані на роботу з душею. Вони потрібні для того, щоб людина змогла позбутися негативу, всепоглинаючого впливу суспільства, аморальності, вседозволеності. У дні посту віруючі люди присвячують свій час і думки Богу, віру в добро, моральності.

Навіщо потрібні церковні пости

Користь обмежень в їжі тваринного походження і алкогольних напоях для здоров’я людини важко переоцінити. У звичайному житті люди не дуже замислюються про корисність їжі і перевантажують організм шкідливою, наповненою хімією, їжею.

Однак, служителі церкви нагадують, що піст – це не сувора дієта. При такому сприйнятті цього християнського правила втрачається всякий сакральний сенс. Насамперед, даного роду стриманість – це можливість призупинити швидкоплинність часу для того, щоб осмислити духовну суть релігії, зцілитися від образ, почуття незавершеності, неприйняття себе, провини, які бентежать грішну душу.

Пости 2020 року, як католицькі так і православні, є одними з ефективних методів, що сприяють правильному очищенню організму, духовному наближеннюдо Господа.

Служба в церкві під час церковного посту в 2020 році

Людина, яка позбулася від негативу в душі, дійсно зможе відчути щастя від дрібниць, а очікування близьких свят (Великодня, Різдва) стане приємним прагненням до швидкого очищення.

Католицькі пости в 2020 році

Хоч пости у католиків і відрізняються особливою суворістю, але їх не дуже багато. Для представників цієї гілки християнства дотримання релігійних правил є життєво важливим. Загальне поняття обмеження ділиться на утримання (відмова від м’ясних продуктів) та мінімізацію вживання їжі протягом дня. На відміну від православних, для яких найважливішим релігійним святом є Великдень, католики більше шанують Різдво. Тому і значимість постів у них набуває іншого забарвлення.

  • Адвент (22.11 – 24.12). Це аналог Різдвяного посту. Католики в цей період ретельно готуються до головного свята року. Важливим є моральна складова: робити добрі справи, бути милосердними, прощати і нікого не ображати. Харчові обмеження можна виконувати за бажанням.
  • Католицький Великий піст (26.02 – 11.04). Найбільш аскетичний день – Попільна середа. Стримування і обмеження діють у всіх відносинах. Тільки з понеділка по четвер можна трохи послабити дієту.
  • Євхаристійний піст. Це відмова від вживання їжі за 60 хвилин до причастя.

Крім того, існують пости чотирьох пір року, коли 3 дні слід присвячувати покаянню, духовному очищенню, молитвам. Ці дні віруючий має право вибрати самостійно. Іноді вони призначаються церковнослужителем.

Католицький храм з віруючими християнами

Пости в 2020 році у православних християн

Філософія православ’я така, що нічого не можна отримати, не доклавши певних зусиль. Це стосується і можливості відпочити на свята. Щоб сповна відчути радість від події, необхідно до нього готуватися. Підготовка відбувається під час дотримання обмежень в їжі і земних утіхах. В православній церкві відзначаються такі пости: 4 багатоденних, 3 одноденних, в середу і п’ятницю (винятком є лише кілька тижнів у році).

  • Різдвяний піст (28.11 – 06.01)

Ділиться на три частини. Обмеження посилюються поступово. Діє сувора заборона на певні групи продуктів харчування. Перші 10 днів (найбільш щадні) – дозволено рибу, морепродукти тільки по вихідних, відмова від будь-якої їжі тваринного походження.

  • Великий піст (02.03 – 18.04)

Головний у православ’ї. Складається з 7-ми основних тижнів і 4-х підготовчих, під час яких особлива увага приділяється духовним, тілесним практикам. Маються на увазі колосальні обмеження. Кожна седмиця має свої приписи. Це час, коли люди приділяють багато часу своїй душі, усьому божественному.

  • Петрів піст (15.06 – 11.07)

Їжу дозволено приймати тільки в сирому вигляді. Рослинна олія дозволено тільки по певних днях (вівторок, четвер). Вживати в їжу рибу або невелику кількість вина можна у суботу та неділю.

  • Успенський піст (14.08 – 27.08)

Ці 14 днів присвячуються вшануванню пам’яті Іоанна Предтечі. По понеділках, середах, п’ятницях дозволено трапезувати тільки у вигляді сухоядіння. Діє відмова від м’яса, риби, молока, вина.

Серед одноденних постів 2020 року, православні дотримуються Водохресного Святвечора (18.01) – підготовка до очищення душі, освячення води; Усікновення глави Іоанна Предтечі (11.09); Воздвиження Хреста Господнього (27.09) – день, який варто присвятити молитвам, покаянню в гріхах.

Пістна їжа під час православного посту

Дотримання посту, що потрібно знати

Аскетизм, духовна практика, спрямована на обмеження або повна відмова від задоволень, це і є піст. Його мета дуже проста: моральне зростання, наближення до Бога. Певні обмеження та стримування передбачені для різних видів християнських постів:

  • фізичний – відмова від деяких категорій продуктів;
  • емоційний – від задоволень, одержуваних ззовні (поширеними практиками є обітниця мовчання, усамітнення);
  • духовний – заборона на плотські втіхи, які замінюються молитвами, для зближення з Богом.

В ідеалі піст повинен складатися з усіх цих обмежень. Але найчастіше саме тілесне (фізичне) утримання є найбільш популярним серед мирян. Церковнослужителі, віруючі, зазвичай, підходять до питання комплексно. Це все в більшій мірі відноситься до православ’я.

Католики вітають іншу практику. Піст у них складається з декількох частин. Найважливіша з них пов’язана з мінімізацією кількості вживаної за добу їжі. Найкраще скоротити прийоми їжі до одного разу. Заборона діє не тільки на м’ясні продукти, але і на молоко, і страви, приготовлені з нього.

Церковне життя християнина

Дотримання всіх правил і канонів поста підсилює щире розуміння реального життя людини. Так знаходяться сили для існування. Для віруючих такого роду обмеження – це дієвий спосіб вироблення смирення.

Піст для християнина – це не трагедія, а свято. Він допомагає позбавитися від зайвого вантажу проблем і образ, це очищення думок і тіла. Тому віруючі вітають один одного з початком основних постів. Найчастіше звучать слова підтримки, підбадьорення на шляху до нелегкої мети умиротворення.

Віруючі люди живуть за церковним календарем на 2020 рік. У ньому докладно описано кожний день посту, заборони в їжі, питті. Дати обмежень – це дні, коли людина може піднятися над суєтою, поміркувати про високі матерії, про проблеми буття, частіше відвідувати богослужіння в церкві. Молитви напередодні свят вважаються найбільш ефективними.Create AccountLog In Your Account