Про індивідуальне навчання для школярів в Україні 2019-2020

З вересня 2019 року в Україні дитина може навчатися вдома і для цього не потрібні поважні причини і дозвіл місцевого управління освіти. Тепер батьки можуть вирішувати, чи буде дитина вчитися в школі або індивідуально вдома.

В 2019-2020 навчальному році, будуть доступні три форми індивідуального навчання — сімейна (домашня), екстернат і домашній патронаж.

Домашня (сімейна) форма навчання в Україні

Ця форма навчання розрахована на дітей, чиї батьки готові самостійно організувати навчання вдома. Учень повинен бути оформлений в школу, яка буде контролювати успішність. Щоб вчитися вдома батьки повинні написати заяву в школі.

Дуже важливо, щоб дитина не відставала і при цьому, щоб її знання відповідали рівням Держстандарту. Це визначається оцінюванням чотири рази на рік і підсумковою атестацією.

Учень на індивідуальному навчанні в 2019-2020 році

Через погані результати педагогічна рада може рекомендувати (1-4 клас) або перевести (5-9 клас) дитину на т.з. інституційну форму навчання. Сім’ям з хорошими результатами в навчальному процесі доступні консультації та допомога вчителів у складанні індивідуального плану на подальше навчання.

Про екстернат в 2019-2020 навчальному році

Екстернат орієнтований на тих учнів, які навчаються набагато швидше своїх однолітків. Також зазначимо, що зарахування на екстернат проходить згідно заяви. Іноді потрібна поважна причина. Наприклад, немає можливості відвідувати школу або здати річне оцінювання. Для дітей із зони АТО доступна подача заяви онлайн.

Навчатися в екстернаті можна навіть без документів про попередню освіту, але для цього доведеться пройти тестування.

Педагогічний патронаж

Насамперед ця форма навчання створена для дітей, які з поважної причини не можуть відвідувати школу. Наприклад:

  • за станом здоров’я не можуть відвідувати заняття щодня;
  • знаходяться на стаціонарному лікуванні в лікарні;
  • прикуті до лікарняного ліжка;
  • учні початкової та базової сільської школи, з маленькою кількістю дітей у класі (до 5 осіб).

Для прикріплення вчителя до учня потрібно в школі написати заяву і надати документи, що підтверджують поважну причину та узгодити графік уроків на 2019-2020 р. з учителем.

Педагогічний патронаж передбачає відвідування вчителем конкретного учня. Так само діти і батьки повинні займатися самостійно. Інтенсивність і бажані результати в навчанні визначають спільно батьки і вчитель.

Зазначимо, що доступні форми навчання в конкретній школі України, розміщуються на їх сайтах.Create AccountLog In Your Account