Про перспективні та затребувані професії в 2020 році в Україні

Сучасний світ змінюється зі швидкістю світла. Те, що було затребуваним у суспільстві 20-30 років тому, вже не зовсім актуально. Ця тема гостро стосується багатьох професій. Деякі з них застарівають або зникають зовсім. Вибір майбутньої спеціальності один з головних етапів у житті будь-якої людини. Які професії будуть потрібні в 2020 році в Україні та світі? На що орієнтуватися вже зараз підліткам та їх батькам, щоб у майбутньому стати незамінним співробітником?

Які професії були потрібні раніше?

Діяльність людини змінювалася і залежала від багатьох чинників і конкретних потреб того чи іншого суспільства. Так, наприклад, у часи давнього общинного ладу жінки вважалися берегинями родинного вогнища. Вони підтримували вогонь, готували їжу, ростили дітей. Чоловіки були мисливцями і рибалками – здобувачами.

Коваль - найстаріша професія у світі

З розвитком суспільства і появою ремесел людина навчилася виконувати якусь роботу, як для себе, так і для інших. Стали затребувані ковалі, гончарі, ткачі. Люди навчалися у кращих, далі передавали свої знання і досвід з покоління в покоління. Майстри своєї справи цінувалися, до них за послугами або продукцією зверталися з усіх найближчих сіл, міст і повітів.

Прогрес дав особливий поштовх людським професіям. Розвиток металургії та промисловості, суднобудування зажадали відмінних фахівців: токарів, слюсарів, зварників, інженерів. Простий робітник з заводу цінувався і поважався.

З середини 20 століття кожен другий школяр мріяв стати льотчиком, військовим чи космонавтом. Адже було на кого рівнятися: Юрій Гагарін, Валентина Терешкова. Нітрохи не менше популярними і престижними були вчителі, лікарі, будівельники, робітники заводу.

Які професії популярні зараз?

Люди різних професій зібралися разом

Популярність тієї або іншої спеціальності в сучасному суспільстві диктується високою заробітною платою. Нерідко цей пункт стає головним під час самовизначення підлітка. Нахили і ринковий попит відсуваються на другий план.

Які професії були і є актуальними в 2015-2019 роках?

  • Сьогодні в Україні гостро необхідні вчителі, вихователі, педагоги. Якщо зазирнути до школи, то можна побачити майже 2/3 педагогічного складу. Молоді фахівці неохоче йдуть працювати в міську, а тим більше сільську школу. Дітям і батькам 21 століття потрібні нові світлі уми в галузі освіти, які встигають за автоматизацією і комп’ютеризацією світу.
  • Не менше потрібні і медичні працівники. Мова йде не тільки про молодих, грамотних і кваліфікованих, вузькопрофільних фахівців, але і про медперсонал: санітарок та медсестер. Масові звільнення і скорочення в результаті незадовільного фінансування медичної сфери поставили питання руба. Крім того, знайти освічену медсестру, яка вміє не гірше доктора поставити діагноз і зробити укол дуже складно.
  • Інженери і будівельники потрібні і важливі завжди. Особливо в останні роки, коли почали здійснюватися проекти ремонтів.
  • Масова комп’ютеризація породила потребу в ІТ-спеціалістах. Цінуються веб-розробники, програмісти, верстальники.
  • Працівники послуг обчислюються сотнями професій. Це і консультанти, ріелтори, логісти, менеджери. Професійне навчання тієї чи іншої спеціальності на даному етапі розвитку освіти зростає. Учнів вчать правильно спілкуватися з людьми, вгадувати бажання клієнта, продавати товар або послугу.
  • Вже не уявити сучасне суспільство без реклами, адже вона двигун прогресу. Економіка потребує грамотних рекламників і піарників. В таку сферу подаються творчі, нестандартні особистості.
  • Глобалізація, комп’ютеризація та інше, що змінило наше життя в кращу сторону, її ж і зруйнувало. Кожен третій звертається до кваліфікованого психолога, щоб вирішити накопичені за довгі роки проблеми. Вічна гонка вибиває з ладу навіть самих сильних. Допомога просто необхідна.
  • Операції в інтернеті, покупки в онлайн-магазинах породили професію онлайн-консультанта. Людина на іншому кінці може допомогти виконати дію або підібрати товар, проконсультувати у певній галузі.
  • Не вистачає сьогодні і водіїв. Особливо це стосується категорій C і D.

Найперспективніші професії в 2020 році в світі та Україні

Працівник сільського господарства в Україні

Перенаповнений деякими професіями ринок праці, диктує потребу в ряді спеціальностей, які будуть важливі суспільству в найближчі 5 років. На що орієнтуватися вже зараз? Хто буде затребуваний?

Працівник сільського господарства

Останні 10-15 років кадри сільського господарства виснажувалися. Агрономи, тваринники, доярки і механізатори в багатьох областях нашої країни забуті пережитки радянського часу. Колгоспи закриті. Сільхозпромисловість в занепаді. Щоб закрити економічний пролом в цьому напрямку держава виділяє величезні гранти та інші заходи соціальної підтримки. Зароджуються і відновлюються господарства, ось тільки кваліфікованих співробітників дуже мало.

Експерти в галузі альтернативної енергетики

Подібна професія актуальна навіть сьогодні. Фахівці з вивчення природних ресурсів роблять невтішні прогнози на майбутнє. Нафта, газ і вугілля обмежені в запасах, заповнити спожите не так просто. Співробітники альтернативної енергетики повинні знайти і довести до розуму нові розробки.

Генетик

Генна інженерія за останні десятиліття зробила крок вперед. Робота з дослідженням генетичних захворювань займає важливе місце в медицині. Кадри в цій області нечисленні і потребують поповнення.

Селекціонери

Занепад сільського господарства, прийдешня проблема голоду, пов’язана з перенаселенням планети закликає багатьох йти в селекціонери і фахівці з генної інженерії рослин. Розробки вже ведуться, але галузь потребує нових кадрів.

Фахівець з конфліктів між релігіями і національностями

Не вичерпують себе релігійні та міжнаціональні конфлікти. Відзначається збільшення агресії в цих напрямках. Найближчим часом знадобиться людина, яка могла б працювати і дипломатом, і психологом між двох вогнів, регулюючи відносини.

Еколог

Екологічна обстановка з кожним роком нітрохи не краще. Зараз створюються різні організації, які розглядають проблему екології і роблять невтішні прогнози. Необхідні фахівці, здатні знайти вихід зі сформованої ситуації.

Проектувальники «розумних будинків»

«Розумний дім» – будинок або квартира, яка оснащена багатофункціональним високотехнологічним комп’ютером. Зараз таких будинків небагато, де б відкривалися по голосовій команді двері, закривалися вікна, вимикалося світло, підігрівалася вода в чайнику. Все це легко управляється і через мобільний телефон. Суспільство в найближчому майбутньому буде мати потребу в таких фахівцях, які б змогли правильно спроектувати житло, його обладнати і поставити захист.

Перекладач

Зміцнення зв’язків з іншими державами породжує величезні туристичні потоки. Кваліфікованих мовознавців катастрофічно мало.

Всі професії важливі, всі професії потрібні. Потрібно прагнути знайти своє місце в житті. Заняття улюбленою справою покращує здоров’я і настрій. Обирайте майбутню спеціальність за знаннями і нахилам.Create AccountLog In Your Account