Про підвищення зарплати медсестри в Україні в 2020 році

В Україні сфера охорони здоров’я зазнає ряд змін, тому багатьох медичних працівників цікавить питання, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні і чи буде в такому випадку скорочення медсестер в 2020 році?

Про важливість професії медсестри в Україні

Це нелегка у всіх сенсах професія, працівник – особа з середньою медичною освітою на офіційній державній службі або на роботі у приватній практиці, який працює «під керівництвом» кваліфікованого лікаря.

Цей працівник не має повноважень проводити обстеження пацієнта та діагностику, не призначає лікування. На відміну від лікаря, медсестра не є самостійною особою, і виконує вже вказані призначення. Від якості та кваліфікації працівника, безпосередньо залежить зарплата медиків.

Якою буде зарплата медсестри в 2020 році, чи буде підвищення

Важливо! У хірургічних відділеннях медична сестра допомагає при проведенні операції: вона зобов’язана підготувати інструментарій, своєчасно подавати його лікарю, а потім прибирати та проводити його стерилізацію.

Медсестра в своїй роботі виконує заходи, спрямовані на лікування, терапію або допомогу в діагностиці — міряє температуру, робить ін’єкції, перев’язки, щеплення хворому, дає пацієнтам прописані лікарем препарати, проводить профілактичні і дослідні спостереження за самопочуттям і станом громадянина, дає можливість пацієнтові отримати якісний догляд, робить йому масаж.

Яким буде підвищення зарплат медсестер в 2020 році

Перед тим, як визначитися з вибором професії, можна довідатися, який оклад медсестри вищої категорії в Україні, на які додаткові фінансові виплати зможе претендувати середній медперсонал.

Тарифний розряд медсестри в Україні до 2019 р. перераховується за фактом виконаних робіт, на рахунок працівника, відповідно до умов оплати працівників організацій охорони здоров’я і соцзахисту населення, які затверджені Наказом Мінпраці та Моз від 05.10.2005 № 308/519 (далі – Умови).

Зарплата нараховується виходячи з регламентованого нормами даної сфери з урахуванням щомісячних бонусів, що істотно впливають на підвищення фінансування і відповідно до якості та ефективності робіт. Величина і загальна сума грошей за місяць затверджується керівником медичної організації і лімітована існуючим у даний момент фондом з\п (п. 1.6 Умов).

Те, як багато буде отримувати медсестра районної або міської лікарні, залежить від безлічі елементів. Всі використовувані критерії медичних працівників присвоєння кожній з таких категорій за спеціальностями і останні новини Про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2020 році висвітлюються в довідковій літературі і змінених нормативних актах.

Підвищення фінансування передбачається нововведеннями, сформованими на новий 2020 рік. Згідно з планами Уряду України, середня зарплата медичного працівника повинна зрости до 18 000 гривень, а зарплата медсестри після реформи – до 12 000.

Як вже було сказано вище, медустанови будуть переводитися на нову модель фінансування. Згідно з якою грошові кошти будуть направлятися в Організації з найбільшим числом пацієнтів. В тих лікарнях, де зайнятість медичних сестер найвища, будуть виплачуватися конкурентоспроможні зарплати.

Нові вимоги до медичних сестер

Стає ясно, що зарплата в 2020 році для даних медичних співробітників після модернізації і структурування безумовно буде підвищена. Але нові норми також регламентують і нову модель роботи співробітників, до молодшого медперсоналу будуть пред’явлені вдосконалені вимоги.

У рамках модернізації відповідних послуг в країні, будуть закуплені апарати, що відповідають останньому слову техніки, нова дослідницька і робото техніка. І медсестри, які претендують на високі оклади зобов’язані вміти грамотно користуватися технікою.

Щоб вже існуючий персонал зміг дотягувати до нових високих стандартів, будуть розроблені і запропоновані спеціальні тренінги підвищення кваліфікації, що покращують навички, знання і сервіс.

Медсестра доглядає за хворою бабусею

Але, важливо, щоб медбрат або медсестра володіли високими людськими якостями, які забезпечать підвищення зарплати в 2020 році медсестрам в Україні при належному виконанні своїх обов’язків:

 1. Уміння співчувати і співпереживати. Пацієнтам завжди важливо знати, що вони не байдужі медперсоналу, що їх підтримують і розуміють.
 2. Комунікабельність. Необхідно мати можливість підібрати індивідуальний підхід до кожного пацієнта і особливо до родичів пацієнтів.
 3. Спостережливість. У діагностиці пацієнта та його лікуванні, важлива кожна дрібниця, тому вміння помічати деталі – це дуже важливо в ефективній і якісній терапії.
 4. Велика концентрація уваги. Під час надання медичної допомоги, проведення необхідних маніпуляцій важливі концентрація, міцні нерви.
 5. Хороша пам’ять. Медсестрі важливо запам’ятовувати ліки, їх опис, фармакологічні властивості і кому при яких хворобах давати, а також масу іншої інформації, яка у багатьох ситуаціях може коштувати людині життя.
 6. Витривалість. Багато процедур, операцій є тривалими за часом, напруженими, тому медсестрі необхідно володіти витримкою, стійкістю і вміти «брати себе в руки» в складних ситуаціях.
 7. Зібраність. В екстрених ситуаціях, коли в стаціонарі або в операційних відбувається непередбачена ситуація, важливо вміти швидко «приходити в себе» і знати, що робити в кожній конкретній ситуації.
 8. Добре розвинена дрібна моторика рук. У всіх операціях, терапевтичних процедурах і післяопераційному догляді важлива можливість виконувати мікропроцедури, а для цього повинна бути розвинена дрібна моторика, без тремтіння рук.
 9. Відповідальне ставлення до роботи. Робота медсестри пов’язана з життям і здоров’ям людей, відповідальність, досвід і знання – це запорука ефективного виконання своїх обов’язків.
 10. Точна зорово-моторна координація. Це необхідний навик, який під час складних операцій, терапевтичних маніпуляцій допоможе врятувати життя пацієнтові.
 11. Урівноваженість. Ситуації, пацієнти і родичі бувають різні, складні або в силу важкої ситуації можуть вести себе неадекватно – медсестрам важливо бути врівноваженою, мати силу згладити конфлікт.

Медичний працівник повинен ставитися до хворого як до близької людини, незважаючи на те, що йому доведеться надавати допомогу абсолютно чужим і незнайомим людям. Розуміти біль і всю важливість ситуації, вміти заспокоїти пацієнта, родичів, надати у важкій ситуації потрібну допомогу. Враховуючи це, зарплата медсестри в Україні повинна бути гідною, забезпечуючи можливість покрити всі необхідні витрати людини, що відповідає за життя і здоров’я громадян.Create AccountLog In Your Account