Прогноз погоди на 2020 рік для України

Цілком природно, що надати точний прогноз погоди на 2020 рік нереально в силу віддаленості термінів. Тим не менш, вже сьогодні намітилися основні тенденції в зміні погоди на території України. Мова йде про можливе похолодання у всіх областях
країни. При цьому вчені-кліматологи обіцяють сильні морози, визнаний усіма Гідрометцентр – різкі температурні перепади, а народні прикмети – велику кількість опадів!

Якою буде погода в Україні в 2020 році

У першу чергу такі прогнози зумовлені очікуваними спалахами на Сонці. Історики знають кілька випадків появи такої кількості плям на нашому світилі, і всі вони супроводжувалися різким зниженням середньорічної температури. Колись поява цієї аномалії призвело до початку Малого льодовикового періоду. Щоправда, нашим сучасникам не варто сильно лякатися.

Схоже, що 2020 рік для жителів України буде в цілому холодним і неприємним!

Як не дивно, від вічної мерзлоти людство в цей раз врятує «синдром глобального потепління». Він створить своєрідний буфер з нерухомих повітряних мас і пригальмує кліматичні зміни над материками. В результаті похолодання буде помітним і досить суттєвим, але не смертельним для всього живого. Але це — прогноз для всієї планети! А якою буде погода в 2020 році саме в Україні? Давайте проаналізуємо дані і разом в цьому розберемося.

Прогнози синоптиків

У 2020 році сформований за останнє десятиліття кліматичний режим в Україні остаточно відвоює свої позиції. Його особливостями, крім істотного коливання температури (близько 10 градусів плюс або мінус за добу) будуть зливи, дощі з градом, грозові дощі та шквальні вітри. Стануть звичними штормові попередження. Цей прогноз погоди для України спирається на дослідження атмосферної циркуляції — всі цифри були зібрані вченими із закладених кліматичних моделей і ретельно оброблені.

Вже з 2018 року синоптики відзначають тенденцію до зниження температурного режиму в Україні. Зими стають холоднішими і затяжними. Сніг може триматися до кінця березня. Настає з запізненням весна, яка теж не радує теплом… Це, відповідно, призводить до прохолодного і дощового літа і різкого зниження врожайності родючих земель.

За прогнозами очікується часте і досить різке коливання температури повітря навіть в рамках одного сезону. Спека в один літній день і осіння вогкість і прохолода — вже на наступний! Особливо важко доведеться людям, які страждають хронічними захворюваннями і гостро реагує на такі зміни. Єдине, з чого можна “порадіти” — планована серпнева спека, що плавно переходить у початок сухої осені. Далі все не так безхмарно – дощі, сирість і ранні заморозки стануть причиною поганого настрою для багатьох українців.

Сніжна погода в Україні

Довгостроковий прогноз погоди для України

Пропонуємо вашій увазі приблизний прогноз погоди на 2020 рік для всієї території України. Для зручності розподілимо його на сезони.

Погода взимку 2020. Холодна та сніжна зима не тільки дуже рано увійде у свої права, але й довго не буде здавати позиції. Не порадують жителів України і прогнозовані сильні морози, що супроводжувалися шквальними вітрами. Показник мінус двадцять на вуличних термометрах стане цілком звичним. На снігопади зима 2020 року теж буде дуже щедрою. Відлиг не намічається, а шар снігового покриву обіцяє бути значним.

Погода весною 2020. Настання весни очікується в Україні лише на початку квітня. Та й тоді українців навряд чи очікує ласкаве сонечко і можливість тут же позбутися від курток — на жаль, весна обіцяє бути прохолодною і дощовою. Трохи краща ситуація в південних областях країни. Але і там не обійдеться без проливних дощів і штормових попереджень.

Погода літом 2020. Прохолодне повітря в поєднанні з великою кількістю опадів, нерівномірно розподілених по території країни, зроблять літо не самим приємним. Перевищення норми опадів буде зазначено в Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Івано-Франківську, Чернівцях і Вінниці. Інша частина країни зможе похвалитися більш сухою і стабільної погодою. У липні прогнозують кілька різких хвиль зміни температур — від потепління до похолодання. Найбільш холодно і неприємно буде в середині місяця. Липневий холод може супроводжуватися шквальними вітрами і зливами. До серпня погода нормалізується; відповідно, зменшиться й кількість опадів.

Погода восени 2020. Після дощового літа наступити осінь, яка, навпаки, буде відрізнятися зниженим рівнем атмосферних опадів. Це відноситься до всієї території України за винятком його західної частини – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Середньомісячна температура буде триматися практично на звичному для українців рівні. Правда, перші заморозки можуть вдарити вже в середині жовтня.

Підводячи підсумки вищесказаного, варто додатково зазначити, що на складання прогнозу погоди крім сонячної активності і глобального потепління впливають ще й такі фактори, як вулканічна активність і океанічні течії, що омивають той чи інший материк. Єдине, що визнають усі синоптики одноголосно – можливість похолодання і різких стрибків температури на території України. Однак така погодна амплітуда зменшиться вже до 2030 року, а клімат стабілізується і стане більш м’яким.Create AccountLog In Your Account